PD kundër Vlora Hysenit në krye të SHISH: E shkarkoi Vjosa Osmani!

17 Mars 2023, 16:42Politika TEMA

PD kundër Vlora Hysenit në krye të SHISH: E shkarkoi Vjosa

Partia Demokratike duket se është kundër emërimit të Vlora Hysenit në krye të SHISH. Këtë e ka bërë të ditur Gazmend Bardhi dhe Kreshnik Çollaku në dy qëndrime politik, të shpërndarë në rrjetet sociale.

Postimi i Bardhit

Edi Rama ka njoftuar se ka propozuar Znj. Vlora Hyseni si drejtore e Shërbimit Informativ Kombëtar. Mediat raportojnë se znj. Hyseni është shkarkuar nga shërbimet e inteligjencës në Republikën e Kosovës, me dyshimet për “zbulim ose mosruajtje të informacioneve të klasifikuara”. Këto raportime janë shqetësuese dhe ngrenë dyshime mbi integritetin e znj. Hyseni.

Presidenti i Republikës është i detyruar të marrë informacionet e plota pranë institucioneve të Republikës së Kosovës mbi arsyet e largimit të saj nga të gjitha pozicionet në shërbimet e inteligjencës së Republikës së Kosovës. Për këtë Presidenti i Republikës ka detyrimin të bëjë transparencë për opinionin publik dhe të informoj edhe Kuvendin e Shqipërisë mbi çdo informacion që do të sigurojë.

Siguria kombëtare e Shqipërisë është ngushtësisht e lidhur me sigurinë kombëtare të Kosovës. SHIK nuk mund të jetë kurrë institucion nën kontrollin personal të Edi Ramës, me përzgjedhje personale të tij dhe pa asnjë argument që siguron pavarësinë e Shërbimit Informativ Kombëtar dhe ushtrimin prej tij me profesionalizëm e paanësi të misionit të mbrojtjes së sigurisë kombëtare.

Postimi i Çollakut

Nga mediat mesova se kryeministri Rama ka propozuar presidentit Begaj znj Vlora Hyseni si kandidate per kreun e SHISH.

Eshte hera e pare qe e degjoj emrin e znj Hyseni dhe nuk kam asnje njohje per cilesine dhe aftesine e saj ne krye te kesaj detyre.

Cfare me ben pershtypje eshte fakti se znj Hyseni ka mbajtur per nje periudhe kohe pozicionin e nen drejtores se AKI (sherbimit inteligjent Kosove) dhe eshte shkarkuar nga aty nga Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti.

Nuk njoh asnje nga arsyet e ketij shkarkimi,por me duket e pazakonte qe nje zyrtar te shkarkuar nga insititucionet e Kosoves (ne fushen e inteligjences) te emrohet po ne kete fushe nga Shqiperia.

Marredheniet midis Shqiperise e Kosoves jane vellazerore e duhet te shkojne drejt funksionimit te perbashket.

Ky rast me duket nje provokim i panevojshem nga Shqiperia karshi institucioneve te Kosoves.

Eshte jashte cdo aryese qe kjo te ndodhe.

Midis institucioneve te dy vendeve tona duhet sa me shume bashkepunim e bashkerendim,ndersa gjeste te tilla stimulojne konflikt te panevojshem dhe te demshem.

Une nuk e kuptoj kete sjellje te kryeminsitrit por mbetem me shprese se Presidenti Begaj nuk do te lejoje krijimin e nje klime te panevojshme e te demshme provokimi,mosbesimi e mosbashkepunimi midis institucioneve te Republikes se Kosoves dhe te Republikes se Shqiperise.

72 Komente

 1. L
  L.Xh

  Të dy këta kastraveca, duan të duken dikushi, duke qenë askushi. Qejfin më të madh, e kanë kur hanë mut. U pëlqen shumë. Janë halé, pranda duan të përlyen me mut. Kanë ikur për lesh kombinati.

  1. G
   Gjevrije Maqastena

   O te shkretet shqipetar shkuat per byth dhe hengret kar, thote populli i Piçkashit. Jau qift robt Albin King Kurti.

   1. T
    Tafuti KUTDUSH

    Gjeve moj, Qeflije je, Tfala satome, Ku ta keshë Mos e le. Libër shpije Çfemra ke nfis Albini yt Ti ka bërë Pis Bashkë me Vjosiçkën, Baxhellën zyrtare, Sytë u dalçin, Nga shtrëngu gërduq Se në Shqipni, E hanë n’kaluç

    1. J
     Ja dhe nje cupe tjeter nen yqmin e pervos

     Rama i do te gjithe te shantazhueshem qe ti perdorinsi pervers.

     1. M
      Mondi

      Prit se eshte duke shkerdhy ato kurvat tuaja.Si I ri ne zanat, mer kohe prandaj bej durim.

     2. K
      Kllouni vazhdon cfaqien

      Kllouni i albanistanit,ne pozicionin e kryevezirit,ben cfaqien e rradhes: Megjithse dy zgjedhjet e para,ne pozicione ministrash,te bera nga ai,kane deshtuar,kjo qenie vanitoze e semure,nuk heqe dore,nga cfaqiet e patriotizmit te semure dhe kusuret e ketyre aventurave i faturohen ketij vendi,qe fatkeqesisht eshte mesuar,kur kane fshire bythen me te,nga keto pozicione.

     3. h
      hik gaz pederi

      I gjati ja di vleren Femrave te verteta

      1. G
       GEZUAR BAFTJAR

       BRAVO BARDHA E SIGUROVE NJE LOQE SUMES.

       1. hosteni

        Like baftjari, paske përvojë!

       2. F
        Fat man

        Keta karat dhe gay e PD se KAS po i japin mend Kryeministrit se ke duhet te zgjedhe ne krye te SHISH. Keta kara harrojne se pa u pyetur Ambasada e Amerike pra Qeveria Amerikane nuk mund te vendosesh emrin e drejtuesit te SHISH, gje e cila eshte bere e para nga Ed Brekushexhiu qe edhe me kete rast sjerr trubullira per te larguar vemendjen e mega-aferave nga interneceratoret dhe Porti i Durresi.

        1. S
         Shqiptari USA

         Eshte per te ardhur keq se si i shikoni dhe gjykoni gjerat qe ndodhin. Keto teorite e kriminelit Sali i keni si buke me djathe. Kujdeseni shume per babalet dhe harroni qe ideatoret dhe me te korruptuarit ne Shqiperi jane Sala the kokemadhi Meta. Nuk ka mase per te matur sa kane perfitu keto hale.

         1. M
          Mondi

          Fat man with a fat brain.Brekushexhiut keni qysh nga 2013 qe I rruani bolet .Si funderrina ballkani qe jeni,Lloj lloj marifetesh keni perdorur per ta larguar por ate qe nuk thuhet I keni ngrene.Aq shume ju pelqen sa nuk pushoni duke ia ngrene madje dhe kur ai fle.Ate qe ju ka bere ky juve askush nuk e ka cuar ne mend.Ja shikoje,duke ngrene kokat e njeri tjetrit.

          1. T
           Taulant

           pra Amerika ja ka dhene OK? Ta gezoje postin Cuca dhe suksese ne detyren e re.

          2. b
           beni

           Nuk mund te them a duhet bere kjo grua drejtore e sh.i.sh,por po qe shkarkuar nga ajo debilja vjosa osmani atehere si person duhet te jete ne rregull.

           1. P
            Pilo Lala

            Edhe une ashtu mendova. Vjosa Osmani ka axhende kunder Shqiperise, dhe kj ovajza nuk e ka lejuar, prandaj e ka pezulluar

            1. L
             Lala i Lushnjes

             Në se është shkarkuar nga Kurti dhe Osmani do të thotë se e ka shkarkuar Vuçiçi, prandaj punë të mbar gocës e i vaftë mbarë në të mirë të kombit.

             1. l
              luzi

              Kurti dhe Osmani i zgjedhin vetem ata qe kae pase ledhje ose kane me UDB ose jane te shantazjuar.Nese i analizon pushtetaret e Kurtit dhe Osmases del nr udb,antiuck,antiShqiperi....

            2. M
             MOKRARI

             PSE MOR ZOTERINJ TE PD NUK ESHTE E PERSHTATESHME ZONJA HYSENI SE NA I PASKA SHKARKUAR ZONJA OSMANI E ALBIN KURTI DUKE MOS DITUR ARESYET SHKARKIMIT TE SAJ.PSE DUHET TE MERREN SI TE VERTETA SHKARKIMET NGA INSTITUCIONET E KOSOVES .MOS VALLE ATA JANE T PA GABUESHEM.

             1. S
              Sokoli

              Hajde Alibea leshi hajde ! E shkarkoi Presidentja budallaqe e Kosoves e pastaj pse duhet te mos e vendosim ne ne post? Kosova eshte tjeter dhe Shqiperia eshte tjeter. A e di Alileshi se kur njeres te kerkuar nga drejtesia shqiptare , Kosova i mbron dhe nuk i dorezon si psh Babalja dikur? Apo per inat te Rames shkon e flen me mullixhiun o Alibaba i Dhjermokratikes.

              1. B
               Bardha

               E shkarkoi llopa osmani me kurt-biqin,kjo do u vi hakut shpellakve te grumbulluar tek shiku i saleh nevojtores

               1. D
                Demokrati

                E kush e paska pezulluar Kurti Osmani ,shume mire ka bere qe ka emeruar kete ,eshte shume e afte ,por kho dyshe dihet se per ke punojne ,pale keta te shqupit qe paguhen nga Ruset ,e qenkan kundra kesaj ,por kujt po i plas cari per ju funderina ,si gjithmone kundra ,pur keni qene pro ?

                1. d
                 dardan

                 Sigurisht qe PDh nuk eshte dakort sepse do njerez si krimineli Gazidede...

                 1. a
                  astriti

                  rama vazhdon me zgjedhje dhe zgjidhje te menduara mire ..me mjafton dhe emri i saj dhe shkarkimi nga vjosa osmeni te kuptojme qe eshte ne rregull.aprovuar nga agjensi prestigjoze te sherbimeve dashamirese ndaj shqiperise pa te cilat rama nuk do vepronte kjo zgjedhje tregon dhe njehere se kush me shume e do kosoven dhe shqiperine bashke jo me me fjale por me vepra.

                  1. B
                   Bardha uaaaaa uaaa uaaaaa

                   Foli Bardha foli bytha foli ky qe ka duart me gjake . Suksese vajzes dhe sa me larte bravo

                   1. S
                    Satër

                    Pikërisht pse është shkarkuar për motive plitike nga dyshja kurti-osmani(spastrime të tipit berishoviç për kapje shteti në kosovë) kjo zonjë e meriton postin e propozuar nga k.ministri !.

                    1. S
                     Shkullaku eshte fshehur

                     Bamir Topi ka thene : Ne PD jane kllonuar 200 Berrisha jane te gjithe njesoje

                     1. l
                      llukaniku

                      Mbasi u fut ne librin Gines ,Bamka pasi beri idiotesine me te madhe ku nga maja me e larte e piramides pas mandatit presidencial u be krye.ar ^partie duke formuar nje partiçke te re!Kjo thenia e tij eshte e vertet qe Berisha ka klonuar 200 Berishe te tjeter por nuk na tha qe ne ate shifer bene pjese edhe ai!

                     2. A
                      Alessia

                      Ky eshte nje propozim shume i mire,po pd si gjithmone do shaje cdo vendim te qeveris.

                      1. G
                       Goni

                       Po mor Sali vetem te plasesh nga zilia

                       1. S
                        Sarina

                        Po si pra,nuk qenka vendim i mire te vendose zonja hyseni,po si nuk u lodhet,pd-ja vetem te keqen e ketij vendi kerkon.

                        1. R
                         Revolucionari

                         Si nuk keni turp more qelbësira. Çfarë kujtoni ju se Rama është si shpellari Sami Mut Krimineli me me Sigurimsat e kohës së Gazidedes. Nëse e ka shkarkuar buallica Osmani është një arsye më shumë për ta emëruar në detyrë. Kush ju pjerdh juve idiota që e bëtë PD 700 copash dhe keni gojë të flisni. Më dukeni të gjithë klonët e Kriminelit më të madh të shqiptarëve Sali HALE Mut Kriminel Qen Brrrishshshaaa.

                         1. D
                          Dde

                          ...prisni kur te vijne te dhenat nga udb per bisturine...bastardin berishe qe shkaterroi dhe vrau shqiptaret

                          1. D
                           Dauti

                           Ooooo na nderiti huri i halese me kosovaret.

                           1. D
                            Dauti apo Damuti

                            Shiko emrin Damut me fal Daut dhe gjyko cfare ka shkruar .. o Damut a e ke mbaruar filloren ?

                            1. D
                             Dauti

                             Dagtid, ta futi o koqe kandari. Te kisse shkolle sa maja e mikut te Dautit, do lumturoheshe.

                           2. M
                            Manuka

                            Nuk kane faj se edhe Serbia sikur PD jane kunder ketij emerimi, keta ishin , jane dhe do te jene ne nje vije me Milosevicin,.. Vucicin e vicat tjere si Vjosa ( e bija e Raif milicit) dhe ky far albbini me ta.

                            1. v
                             vlonjati

                             Moj Manuka, nuk e kuptoj ,kush eshte mik i Vucicit Albini apo Rama !?

                            2. F
                             Fatosi-kosove

                             Do ju them nje gja qe do ta mbani mend tan jeten, mjafton qe mender presednike osmanka te jeté kunder nje shqiptari qe ta dini se ai ose ajo ne kete rast zonja eshte nje shqiptar i vertet, le tma thot dikush se a nuk eshte kjo lopa kunder uçk-s dhe gjithe atyre qe kan luftuar per Republiken e kosoves, prandaj edhe pse nuk e njef zonjen pikrisht pse lopa osmanka e paska shkarkuar dhe ky kriminel bardhziu qenka kunder une ne vend te presidentit Begaj do ta kisha dekretuar per tan jeten, sepse te jesh i padeshiruar per osmanken eshte me shume se vler,te jesh i papranuar per kriminel bardhziun do te thot se nuk je kriminel.

                             1. M
                              Miradije Hoti

                              E paske organin e tretjes në tru, prandaj e perdor gojen per jashtqitje, idiot dhe tradhtar që e voton opoziten serboruse ldk, pdk, aak dhe i bon fresk partis serbe (ps) te Ramut Vuciqit. Qyp n'kafaz zagarec i kumandirave. Hajn. Ti shkerdheft Albin Kurti krejt cka te perban pragu. Shavell bole koqevare.

                              1. F
                               Fatosi-kosove

                               Me kan e je oj miradije hoti se spo te kuptojme!

                             2. q
                              qin

                              Keta shqupsat e vules kane te njejten sjellje si ustai I tyre saliu.

                              1. c
                               cani

                               Ka te drejte Edi kur zgjedh kete sepse intelektualet e vertet sot ndodhen ashte kufinjeve te vendit e per rrjedhoje eshte e pamundur te bejne kompromis!Me ben pershtypje nje gje ,kaq ne vije i ka punet qeveria shqipetare sa i del kohe te hedhi dhe syte nga Kosova,apo kjo eshte ne kuadrin e informacioneve pasi duhet nje person qe ta njohi mire gjendjen pertej kufirit sepse mbasa jemi ne praglufte.Kemi plote 25 vite palufte e per rrjedhoje na duhet nje 97 -te e dyte qe ta rishkunde kete kodosh populli!Edi Rama me keto levizje po shkon drejt Erdoganit si udheheqes i heshtur por anadollak.Se fundemi Edi ka edhe nje vend bosh ate te Ben Ahmetes,apo po pret te fitoje BBRryp 2 kllouni Luiz e pasketaj ta emeroje zv/kryeminister.Dikur populli ka pas brohoritur "Neve te na rroje mbreti qe na sjell miser nga deti"'!Shef i sherbimit Informativ(i thençin sepse ç'do gje eshte sheshit) duhej te vendosej Sander Lleshaj njeri me integritet te larte .Deri me tash Edi po zbaton teorite e Enverit duke i marre lopet gjithandej ,i mjel deri sa s'prodhojne me qumesh dhe i fut shqelmin.Vendi yne eshte laborator e per rrjedhoje mund te besh ç'do lloj eksperimenti.

                               1. R
                                Rilindja e Lenka Cukove

                                Lenka Cuko e rradhes per ta thene me troc.

                                1. F
                                 FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

                                 KUSH TA KERKOJE SHKARKIMIN E NJE ALABAKU QE KERKON TE LUAJE NUSE DAJASH ME KOQEVARE E ME FACEBOOK...NUDISTIN EDVIN BOPJAXHI NJE NDER TRE MOSKEdhJERET BASHKE ME SALI E LIKE FLORI!??????

                                 1. D
                                  Drejtesia Popullore

                                  Bardhi-Collaku kur merr pjese Vetvendosja ne zgjedhjet e Shqiperise dhe merr zero vota, nuk thote asgje per kete lloj nderhyrje. Po ashtu edhe Osmani-Kurti nuk thone asgje. A eshte kjo nderhyrje? Le te na i shpjegojne keta teveqela. Mendoj se me pare duhej ti kerkonin dyshes Osmani-Kurti pse e kane shkarkuar, motivacionin dhe te behej publik, pastaj te shprehnin keto qe kane shprehur. Po ju vjen fundi, kellira te papeshe, keni frike se ju dalin pislleqet ne kurriz te shtetit shqiptar. Prandaj e quani provokim. Nese Amerika e miraton, jemi ne rregull. Kjo zonje di shume gjera nga mocali atje ne Kosove. Mos harro o Collak se Shqiperia eshte anetare e NATOS, dhe per ne krye te SHISH merret edhe miratimi i tyre. Nga ai organ duhet pasterti dhe integritet, por edhe qilizem i Salisteve dhe Osmankave.

                                  1. N
                                   Noci

                                   Nuk po krijon parti kunder Kosoves siç ata krijuan kunder Rames..Sido qe te jete puna me mire se Gazidede dhe Ajazi kjo zonja do te jete se ka punuar me Ramen dhe ai ka marre informacion nga agjensitë partnere.Kryeministri nuk i merr leje opozites per kete problem.Presidenti pa dyshim do interesohet kurse per shkarkimin nga presidentja nuk e di kush se ato te heqin edhe kur nuk behesh spiuni i tyre

                                   1. F
                                    Futja kot

                                    Shqiperia nuk paska nje person te afte per te drejtuar sherbimin e saj inteligjent! Dhe perzgjedh nje ne kosove, asnje nga ata shtetaret e vet. Ndoshta nuk eshte keq te marrim nga kosova kryeministrin dhe presidentin.

                                    1. M
                                     Mondi

                                     Merre dhe mbaji ne shtepine tende.Beni nje treshe ose katershe se mbase e ndrisin ne krevat pasi ne politike e kane dhjere aq shume saqe ndjehet Era deri ne Europe e Amerike.

                                    2. K
                                     Kush ka femra, kontrollin ka

                                     Në fakt në Shqipëri me këtë strategji të Ramës, do ketë vetëm drejtoresha kudo nëpër institucione, do jenë vetëm femra jo meshkuj, jo vetëm në institicionet publike por edhe private. Babloku i vë femrat në poste gjasme si i emancipuar dhe për t'i dhënë prioritet, por në fakt ai do femra se ato i urdhëron më mirë se meshkujt, i ka totalisht nën kontroll. Meshkujt fundja nën hije le të lozin e të kuvendojnë, pika që s'ju bie, më mirë le të emigrojnë.

                                     1. E
                                      Edvinovic

                                      ???? sa qeshake, nje vend i NATO emeron ne krye te sherbimit nje ish-drejtoreshe te nje vendi tjeter. Republike bananesh Shakaja me e bukur eshte qe e kane vleresu partneret, o sa na kenaqet, kush jane partneret e saj, ke ka AKI partnere? Shume qesharake

                                      1. j
                                       jetimet e 21 Janarit

                                       Une mendoj se nudisti EDvin si nxenes i serbit Sali e shok i Like flori kete propozim e ka nxjere bythe zbuluar ne shesh te mejdanit qe ne krye te SHISH te zgjidhet vajza RUDINE e kryebandit Azem fatmira---HAJDARIT!!!!!

                                       1. K
                                        Koli

                                        Kush PD,E Sali Mutit apo e AliBeut,Kush?Shkoni Pirdhuni,ai eshte Kryeminister dhe zgjedh cilin do ai.Shkoni futini nje te gjate,na e paska hequr Viosa,po pastaj?Viosa dhe Al-Bini,po bejne te gjitha qe cojne uje tek Mulliri Serbise.A ishte Al -Bini dhe Viosa qe nuk do kete kurre Asosacion(Ose me mire Panvaresi e Veriut nga Pushteti Qendror,pra nga Qeveria e Kosoves,po tani?Shiheni neser Asosacionin te firmosur ne Oher,keto jane Patriotet Al-Bin dhe Vjosa.

                                        1. G
                                         Goni

                                         Mos i fusni hundet aty ku nuk ju takon

                                         1. E
                                          Eni

                                          Me mire mos flisni fare se shpikni gjera

                                          1. T
                                           Trebeshina

                                           O ju te mbaruarit e PD,emerimi i Vlores eshte bere me miratimin e Amerikes,keshtu qe po hani mut kot,sidoqofte ju befte mire. Rroft Vlora e pavaresise.

                                           1. a
                                            amerikani

                                            EDI RAMA PO TREGOHET SE ËSHTË SHQIPTARI MË I MIRË JO VETEM NË SHQIPERI POR I MBARË TROJEVE SHQIPËTARE DUKE BERË MINISTRA TE KOSOVES DHE TANI EDHE DUKE E PROPOZUAR VLORA HYSENIN DREJTORESH NË SH.I.SH. PERKUNDER DHËNDRRIT TE MILICES QE KA BURGOS VRARË DHE SHKATRRUAR UÇK NË SHQIPERI DHE E KA NDIHMUAR MILLOSHEVIQIN MË NAFTË PER TANKET SERBE KUNDER KOSOVES

                                            1. D
                                             DARDANIA ERKUQE

                                             Populli thotë: Nuk mbahet shpia me çivia! As Shqipëria nuk bëhet me UDBasha E KOSista “shqiptarë” të LDKucave me kompani... Dyshohet se Vjosa e Albini e kanë shkarkuar për ta katapultuar më lehtë në Tiranë, si i katapultuan të gjithë udbashat e kosistat dhe analistët e tyre “shqiptarë” kudo në Shqipëri... e luftëtarët e UÇK i shohin me neveri si në Prishtinë... DARDANIA ERKUQE

                                             1. I
                                              Igor

                                              A ju funkcionon truri juve ne Shqiperi ky vend pune nuk i takon dikujt qe nuk esht i lindur ne Shqiperi edhe keshtu behet ne shtetet tjera ,zonja Hysenaj e njeh vetem gjuhen Shqipe me nji dialekt Kosovare dhe asgje tjeter edhe te kete kryer 6 fakulltete edhe te flasi jo6 gjuhe? gje e pa mundur ky vend pune i takon nji intelektualit qe eshte lindur ne vend dhe i njeh institucionet dhe ti besohet qe nuk ka lidhje me VUCICIN ndoshta per kete e ka zgjedhur Rama shpresoj se kuvendi dota refuzoj.

                                              1. K
                                               Kaci

                                               Ç'hidhe për votim !? A , veç hiret e hisa në votim ... Apstenim , s'ka . Prezenca po që ppo e po , për beotër kalimtarë . Ngushtica , po që do ketë . Ç'qetësi do duan të besë e të tërë t'vosë kur , veçmas , si të mos egzistonin , veç atje , )( , s'dijnë , as ç'të duan , as ti duan por veç se duan tu shkojë e tyrja , e brof këmbës , na jena shqype . Inaçorë ! Fëmijë ?! Ç'do jena ne , )( , kur , shpërfilln ata , përfilljet e urtesës . Të pakur të ngrysur e të plakur që në të parat lehma . Baticë e zbaticë n'i kthielloftë , shtyma ; jo mo çë . Ai gur , O , do zërë vënd , pa hë ç's , e çë thonë . Ajo , nuk e di n's'e vë dorën në prush , e , ne , t'zisë kena pas ken , e pse , ne , me të vogël . Të kujt bijë ? Zoj'e randë , i kan'pas thanë , a thënë . I mbivendosim edhe madhështinë , e , vështirosemi . S'di sa nga ju jo , por di që , ka ca , si .

                                               1. J
                                                JU LUS LEXONE

                                                Urime RAMA për madhështinë patriotike. E Gëzofsh VLORA, postin dhe ndershmërisht vazhdo punën kurse langonjtë le të lehin sepse nuk i duan shqiptaret e vërtet. Osmanka, Kurti dhe Gëvallka i kanë shkarkuar të gjithë ata që janë kundër serbo - ruseve /RUBLOVE/ dhe Salih -Mutaj /RUBLOV NON GRATA/, dhe të gjithë ata që janë krahë i UÇK-s dhe njerëzve me dinjitet e kompetencë profesionale dhe patriotike. Ata e hoqën pse nuk kooperonte me shqipfolësit e bllokun ruse serb. Ku të gjejmë shqiptarë si kjo që ti sjellim në krye të vendit sepse në Kosovë i ka hagër DREQI dhe tash pas 13 vitesh pasi që shkatërruan dhe dogjën po pranojnë Zajednicën më shumë kompetenca se që po kërkon Serbia.

                                                1. R
                                                 Rezi

                                                 Me gjithe respecting per zonjen ne fjale,nje gje nuk e kuptoj? Mbaruan prfesionistet e kesaj fushe ne shqiperi?

                                                 1. L
                                                  Lanabregsi

                                                  Pa tjeter qe do jen kunder,me ne fund do pastrohet shiku i Saliut qe e krijuan Gazidede me Visho Ajazit.

                                                  1. A
                                                   Alex

                                                   Suksese, uroj të jetë e denjë per atë detyrë!

                                                   1. E
                                                    Ed

                                                    Po Pse qenka provokim ndaj institucioneve te Kosoves ky emerim?? Po se eshte I tille, atehere provokimi I pare erdha nga prishtina nme emerimin e Robert Papas zevendes drejtor I pergjithshen I Radio Televizionit te Kosoves ! Te gjithe e njohin qendrimin armiqesor ( Jo opozotar ) te Robert cumcakizit ndaj Kryeministerit Edi Rama !

                                                    1. T
                                                     Taulant

                                                     Po kush pjerdh se cfare thote gazka i Pd-se. Kete pune e di Amerika, vllau MODH dhe Ed Rama, kapo i Ballkanit perendimor.

                                                     1. R
                                                      Remi München

                                                      Shumë respekte Kryeminister Rama, Me të vertetë je person i pazevedsueshem

                                                      1. F
                                                       Fantazia

                                                       Nuk ma merr mendja se kemi te bejme thjeshte me nje zgjedhje te Rames. Me siguri sugjerimi ka ardhur nga aleatet tane ne kuader te bashkepuimit te NATOS. Edhe po te jete se Rama ka qene i pari qe ka menduar per te vene ne kete pozicion nje person qe di shume per agjenturat ne Kosove, ai ka qene i detyrar te pyes edhe Ameriken ne kuader te NATOS, sepse kjo detyre eshte e lidhur ngushte me NATON. Ne kete kuptim ky eshte nje ljam i keq per Osmanin, sepse po i pergatitet varri UDBES. Me siguri muti do marre rruget e Kosoves....

                                                       1. C
                                                        Cantona

                                                        Eshte e jashteligjshme të emerohet ne krye të SHISH nje shtetas shqiptar (normal qe do I japin ekspres nenshtetshine) I cili nuk ka patur banim të perhershem ne Shqiperi per të pakten 5 vitet e fundit. Duhet deklaruar ku ka qene dhe cka ka bere 1800 ditë para. Dhe ky rregull eshte thyer Jo vetem ne kete rast. Ky eshte nje nga kushtet per tu bere pjese e SHISH. Plus qe deklarata e sigurise se ketij personi, a na garanton qe nuk ka marredhenje me BIA-n e Serbise? Keshilltari I Ramiz Alise, Sofokli Lazri theshte: ne dy kosovare, njeri eshte I UDBA-s. Do e luajme te kuqe/të zeze si ne rulete nese kjo eshte patriote apo spiune e serbit? Ne aparatin me fruta luante fatet e vendit Saliu, ne Poker Fatos Nano dhe ky shallgjati ne rulete!

                                                        1. A
                                                         Ajo , dihet .

                                                         Sikur dhe Gazmentin (Bardhin) t’ë kishte propozuar Rama , Bardhi (Gazment) do ishte kundër , pale se çfar akuzash do sajonte .

                                                         1. S
                                                          Shqiptaret jane shndruar ne Thashethemexhinjte e B

                                                          Shqiptaret Kampione Bote si Thashethemexhinj .

                                                          1. S
                                                           Sula

                                                           Edhe Rama bie ndonjehere ne gracken e inateve. Por po ta mendosh holle holle nuk ka faj pasi ( prej mishi e kocke eshte dhe ai) si mund te te dale inat ndaj fushates elektorale te Kurtit ne Tirane apo te lojes se fotografive te fyçkes Osmani ?!

                                                           1. H
                                                            Hasan Spahiu.

                                                            Edhe une jam kundra .Nuk jam antar i asnje partite politike ne Europe,Pra dhe ne shqiperi.Arsyet:-rrezikohet siguria kombetare.Anashkaloj qenien ose Jo pjese e ndonje agjensise zbulimit Mike ose armike.por,eshte qytetare e nje shtetit tjeter.Nese Ka Edhe qytetari shqiptare,Ka Pak kohe qe e mban,nje ose dy vjet.kjo nuk perben garanci.Edhe une e plot te tjere kemi qytetari te nje shtetit Mik,gezojme cdo te drejte ne vendin ku jetoj.Por Ka Ca sekrore te vecante ku te drejtat tona Jane te kufizuara.Merrni shembull Ameriken.Pastaj,pse,Kane vdekur grate dhe burrat bij te shqiperise qe ne lindje?-4 muaj drejtimit te AKI nuk perbejne ASPAK ekaperience,apo zotesi ne drejtimin e sherbimit shqiptar.Ne shqiperi Ka mjaft njerez te afte ne kete drejtim Pune.Saqe Edhe CIA u Ka bere ftese per bashkepunim.Nese ,nga mosbesimi tek tanet,nuk gjendet dot njeri,atehere "Miku i madh"amerikan mund te ofronte nje Specialist te afte nga rradhet e CIA.Nese Edi nuk beson tek ta,te kerkojne nje "Vella turk"nga Erdogani.Nese Nuk Ka ,te marre nje nga Bangladeshi.Indianet po' drejtojne Ingliterren ,Jo me nje levozhge arre si Shqiperia.keshtu e cilesoi Shqiperine ne nje takime ne durres Fatos Nano ."c'eshte Shqiperia ,nje levozhge arre qe e kalon detin lehte."-Aq me teper qe qenka mikeshe e Baton Haxhiur.Po c'garanci Ka Baton Haxhiu,ma sqaron dikush?Me shume Ka garanci per serbine se per Shqiperine.

                                                            Lini një Përgjigje