Zbulohet kush do e zëvendësojë Dallëndyshe Bicin në krye të IKMT-së

17 Mars 2023, 11:49Politika TEMA

Zbulohet kush do e zëvendësojë Dallëndyshe Bicin në

Agim Ismaili pritet të emërohet në krye të IKMT-së (Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit) në vend të Dallëndyshe Bicit, e cila pak ditë më parë u emërua në krye të Kadastrës, në vend të Artan Lames.

Më parë Ismaili ka mbajtur postin e drejtorit të Përgjithshèm të Burgjeve, ku do të mbahet mend për implementimin e sistemit 41 bis.

Ai gjithashtu ka mbajtur postin e drejtorit të Përgjithshèm të Autoritetit Kombètar tè Ushqimeve, si dhe postin e nëndrejtorit të pastrimit të Parave.

Agim Ismaili është diplomuar për Inxhinjer elektroteknik për energjitikën në vitet 1987 – 1992.

Ka punuar disa kohë në policinë elektrike. Ismaili ka kryer mastër shkencor në Akademinë e Rendit për specialist i lartë policie në vitet 1997 – 2001 dhe më pas, ka kryer edhe studimet e larta për Drejtësi.

8 Komente

 1. D
  Drini

  KY duket si rrace arabi??

  1. n
   na mbyten injorantet turcelinj

   jo jo duket nga pamja si turk safi nga ata qe te premten mbyllin bizneset e punen per te ngrit sumen perpjet

   1. G
    Goni

    Ai eshte nje punonjes model i sherbimit publik

   2. g
    genti

    gogoli i rradhes....

    1. A
     Anxhelo

     Pasi shkaterroi sistemin e burgjeve me tenderat dhe fodullekun e tij duke i quajtur punonjesit e burgjeve dordoleca,manikin, ku sot jane mangut mbi 600 punonjes e nuk po vjen njeri me,ku punonjesit aktual nuk po bejne dot pushimet javore ku tipik dordolec emerohet perseri drejtor... turp per kte qeveri

     1. A
      Anxhelo

      Ky derrkuci xhuxh,perseri drejtor,pasi shkaterroi sistemin e burgjeve ...turp per qverine duhet te ishte ne burg

      1. T
       Tonin

       S’na u ndane kto ismailat, nje ne burg, nje drejtor, nje i penduar, nje i zhburreruar. Wtf

       1. G
        Goliku

        Ore, si është e mundur që, të njejtët persona, qarkullojnë nga njëri post shtetror në tjetrin? Janë me dhjetra të rinjë që kanë mbaruar studimet në universitetet më të njohur të botës dhe, askush nuk kujtohet për ata. Diçka nuk shkon këtu. Duket se Rama zgjedh ata që i duhen dhe, kurrë ata që duhen. Ky është berishizëm pa Berishën.

        Lini një Përgjigje