Projektligji që bëri bashkë të majtë e të djathtë në Parlament

16 Mars 2023, 20:38Politika TEMA

Projektligji që bëri bashkë të majtë e të

Integrimi ka bashkua të majtët dhe të djathtët në Parlament. Pas shumë kohësh, demokratët e të dy grupimeve kanë bashkuar votat me PS për miratimin e p/ligjit të iniciuar nga Jorida Tabaku dhe Taulant Balla për rolin e kuvendit në procesin e integrimit me 109 vota pro dhe asnjë kundër.

Një tjetër nisëm e socialistëve ka marrë dakordësinë e opozitës, ndryshimet në Kodin Rrugor u miratuan me 101 vota pro.

Edhe pse mund të miratohej vetëm me votat e socialistëve, opozita ka dhënë votën pro p/ligjit për bletarinë, i cili u miratuar me 99 vota.

1 Komente

  1. F
    Fisniku i Freskut

    Nje vendim i drejte i Gjykates se Apelit e ktheu Kuvendin e Shqiperise ne normalitet.

    Lini një Përgjigje