KAS mori vendim për regjistrimin e PD-së në zgjedhje, reagon Alibeaj

16 Mars 2023, 15:07Politika TEMA

KAS mori vendim për regjistrimin e PD-së në zgjedhje, reagon

Enkelejd Alibea ka reaguar pasi KAS rrëzoi vendimin e Ilirjan Celibashit dhe i hapi rrugë regjistrimit të PD në zgjedhjet e 14 majit.

Në një postim në rrjetet sociale, Alibeaj tha se vonesa e shkaktuar nga Celibashi është një dëm që u është bërë demokratëve dhe shqiptarëve nga zgjatimet e politikës së vjetër në institucionet e pavarura kushtetuese.

"Vendimi i sotëm i KAS është konfirmim i detyrimit ligjor për të regjistruar PD në zgjedhjet lokale të 14 majit. Vonesa gati dy javore për këtë proces, me autor kryekomisionerin Celibashi është një dëm që u është bërë demokratëve dhe shqiptarëve nga zgjatimet e politikës së vjetër në institucionet e pavarura kushtetuese.


Me këtë rast, edhe njëherë ftojmë të gjithë kandidatët demokratë, pa asnjë dallim të bashkohemi dhe të prezantohemi me një kandidat të PD në zgjedhjet lokale. Le të lemë mënjanë mëritë dhe mosmarrveshjet dhe le të bëjmë më të mirën e mundshme përballë regjimit të Edi Ramës", shkruan Alibeaj. 

8 Komente

 1. M
  MEMEDHETARI

  Ore mik,a e kupton qe pa qene kunder Sali Berishes nuk te voton njeri?... Dhe me kete rast te rekomandoj qe t'i hash ate qe nuk hahet Edi Rames...

  1. U
   Urime PD pa Vicidolin e kopene.

   Uroj qe PD te shkoj perpara me elemente te mireedukuar.Fara e keqe e kermes Saleh me gjithe kopene blegtorale fshatareske te shkoj ne pi.. te LIRISE.Kafshet te japin llogari per cfare kane grabitur ne keto vite ehe mbas ketyre vjen radha per te tjere se ka shume nga te gjitha ngjyrat.

   1. t
    tata luigji

    Urime kryetar, tani merri dhe zyrat bastardit salih dhe largojeni nga skena polktike si komunist, tani mos zvarriteni me, hekuri kur eshte i nxhet rrahet, thyjani turinjet non grates plakut qe qelbet ere

    1. A
     A jeni dakord?

     Dorëheqje urgjente kërkoni,leri retorikat bajate, Aty ku uji duhet të ishte kristal aty është i qelbur Unë nuk mbështes dhe nuk e kam mbështetu PD ,por veprimet e "Qelibarit" edhe pse nuk jam jurist i kuptoj ,dhe prandaj ju PD- istat e mbetur jetimë dhe në mes te katër rrugëve që ju la edhe Basha edhe Saliu ,shtërngoni mirë me nderen dhe qepenin e kokës dhe përgjigjuni për përgjegjëdinë që doni të merrni ,pa një pa dy ,ndryshe dilni tek kodrat e shën Prokopit dhe i fryni culës se nuk jeni kadër për t'i dalë mbanë përgjegjësisë ndaj zgjedhësve dhe simpatizantëve Tuaj Në se jeni burra dhe gra me këllqe vazhdoni të "luftoni" jo më me armët e plakut të rrjedhur që bëri batërdinë në atdheun tonë ( sepse shpesh e quani veten se jeni Ju e s'ka të tjerë që e duan çdo thërime të dheut shqiptar) ,kujtohuni në se fitoni se kemi të gjithë pjesë në të dhe kur merret përgjegjësia ,pas fitores së merituar për qeverisjen e vëndit nuk jemi ca të nënës dhe ca të njerkës.

      1. S
       Sokoli

       Une mendoj se tani Alibeaj,edhe pse nuk jam me te, te vihet ne krye te puneve. Te mos e zere gjumi , te shkoi te takoi elektoratin e sidomos te persekutuarit ,pa tjeter ata qe jetojne ,por edhe trashgimtaret e tyre dhe keta pa hezitim te perkrahin djalin qe vjen nga shresa e tyre dhe jo nga Komunisti Sali,i cili duhet ta them troc, jo vetem i ka shume borxhe ketij populli,dhe ato dihen, dhe te mos degjojne brrockullat e Saliut me Fitore plebishitare.... fitoren ekemi ne xhep,sepse ashtu thoshte dhe djali i tij politik,por deshtoi dhe Berisha Sali e flaku si limon i shtrydhur,jo se humbi njera pas tjetres zgjedhjet,por se e deskrititoi duke e perjashtuar nga grupi parlamentar. jo vetem e flaku ,por nuk i la gje pa thene , sikur nuk ishte ky Sali qe e emronte minister sa nga njera tek thetra ministri. Sikue nuk ishte ky Sali qe e mbrjti nga 230 milionet e rruges se " Kombit" me tejkalim kohe ..... A nuk eshte ky Sali qe e zgjodhi disa here Kryetar Partie,se bashku me ata Flamur Nokat, Arben Ristanat, Tritan Shehet e Agron Shehajt, spahot e Vokshit qe i rrinin pas bythe kudo qe shkonte dhe tani perserisin pa pike burrenie fjalet ofenduese qe perdor Saliu. DEMOKRAT,mbl;idhni mendjen e mos shkoni pas Sa;iut dhe Ilirit sepse kane hallin e tyre. Shikoni dhe lexoni tani se c;shkruajne per Moniken . Jane dokumeta te mara nga bankat e huaja . Mos valle edhe keto i ka blere Rama. ? Mbajini mend ne koke e shkoni pas Te rinjeve Alibeaj, Bardhi, Acka, Tabaku ,Gjekmarkaj. Me vjem keq per atae Alizotin ,i cili nuk perkra Alibeajn i cili vjen nga e njejta shrese ,;por nje komunist te flliqur,ashtu si eshte edhe nje demokrat i flliqur..

       1. M
        Mali

        Ore Mundni Berishen ne keto zgjedhje Pastaj kthejuni Rames se dhe ne qe jemi te majte do tu ndihmojme

        1. H
         Himarioti

         Ky Alibeu, surrat shimpanzea, nuk fiton asnjë bashki, prandaj i lutet Berishës që të dalin me kandidatë të përbashkët.

         Lini një Përgjigje