KAS rrëzon Celibashin, PD do të regjistrohet në zgjedhje me kryetar Enkelejd Alibeajn

16 Mars 2023, 15:00Politika TEMA

KAS rrëzon Celibashin, PD do të regjistrohet në zgjedhje me

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve vendosi të regjistrojë Partinë Demokratike në zgjedhjet e 14 majit.

Pas një seance rreth 60 minutash, KAS vendosi të rrëzojë vendimin e Ilirjan Celibashit.

Me 4 vota pro dhe vetëm një kundër, atë të Elvis Cefës, KAS ka pranuar që PD të regjistrohet në zgjedhje me specifikimin që dokumentet të firmosen sërish nga Enkelejd Alibeaj, i cili të cilësohet jo si nënkryetar, por si kryetar i komanduar, apo si kryetar që po ushtron detyrën.

Bashkë me vendimin e Celibashit për të mos regjistruar PD në zgjedhje, KAS rrëzoi sot edhe kërkesën e Sali Berishës, që pretendonte se mund të merrte të drejtën të regjistronte PD në emër të tij.

Kështu PD, mund të regjistrohet në zgjedhje me kryetar në fletën e votimit Enkelejd Alibeja. KAS ka pranuar të njohë kështu diferencën mes aktit publik të dorëheqjes së Bashës dhe faktit që ai për procedurë është kryetar në dokumente, duke detyruar Celibashin të pranojë regjistrimin e PD në emër të Alibeajt.

“Ankuesi të depozitojë në KQZ dokumentacionin shtesë si më poshtë: 

Deklaratën me të dhënat për nënkryetarin, zotin Alibeaj në cilësinë e kryetarit të komanduar;

Deklaratën e angazhimit solmen të nënshkruar nga Enkelejd Alibeaj në cilësinë e kryetarit të komanduar të partisë;

Detyrimin e komisionerit Shtetëror të regjistrojë subjektin zgjedhor Partia Demokratike, me nënkryetarin Enkelejd Alibeaj në cilësinë e kryetarit të komanduar të partisë. 

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë. Kundër këtij vendimi mund të bëhet ankim në Kolegjin Zgjedhor brenda pesë ditëve nga shpallja e tij”, thuhet në vendimin e lexuar nga relatori i çështjet, Koli Bele.

49 Komente

 1. H
  Hajdarovski

  Bravo. Urime

  1. b
   ben.

   Po sikur ligji thote firmos KRYETARI. As kryetari i komanduar, as kryatari i emeruar, as mekembesi etj etj etj. Vari lesht albanistan hesap, ky vajti deri ne amrike koruptoi agjentin e FBI nuk kontrollon dot ca lolo te buza e lanes. Nejse me mire.

   1. b
    ben, ai i verteti

    ben adashi-po si i behet sikur kryetari, mos e thente perendia, te vdese nga ndonje semundje akute si hemoragji cerebrale apo atak ne zemer, si do behet me partine? Apo du te duhet tangrene kryetarin nga varri? Kur thuhet kryetari, ai mundet te jete ai i zgjedhuri, i emeruari, apo edhe ai i perkohshmi, qe ne kete rast mundet te jete kryetari i komanduar. Keto jane praktika qe i ka cdo vend ne bote dhe njihen e praktikohen edhe ne Shqiperi.

    1. b
     ben.

     Beno ninjo ketu. Ligji eshte bere keshtu qe kur kryetari vdes, iken me pushime, behet rilindas, ndron sex etj etj ,ne parti BEHEN ZGJEDHJE. E di qe per shumicen e delenxhinjve eshte 1 gje e pakuptushme, por behen zgjedhje, sepse seksilejdi sic e perdor kete KARten mbas 1 viti mund te perdori edhe mbas 30 vjetesh. Ne kete rast nuk ka me pluralizem eshte monizem sic jane mesuar delenxhinjte ne albanistan. Nuk e di ne e kupton dot ,po mua me duket e thjeshte. Seksolejdin e perdoren sepse ai ka vlerr deri ne 14 maj, nese heq 2 % te votave me qarin eshte lideri global. Mbas 14 , tu pa tu bo.

     1. R
      Raimond vlonjati

      Bravo sherbetoret e hajdutit Rama ! Krijojme Opozite fiktive qe te mbajme ne pushtet hajdutin DHE SHERBEOTRIN E VUCICT , Rama qelbesirten

   2. .
    ...

    Celibashi ështe pasçyra e instututsjoneve Shqiptare. Që të gjith hajdute dhe horra islamo komunista.

    1. E
     Evisa

     Ka Zot në këtë botë! Dhe tani po ju themi se të gjithë ne anëtarët e Partisë Demokratike do të votojmë për PD, jo për spiunin e Sigurimit Ilir Metaj, jo për kulishin e Enver Hoxhës dhe Ramiz Alisë Sali Berisha, të cilët muarën në dorë flamurin kundër Amerikës dhe Perëndimit, vetëm se duan të mbrojnë gjënë e vjedhur. Ne do të votojmë kundër Rilindjes, sepse ata shkelën mbi besimin e vëllezërve tanë socialistë, të cilët ju besuan administrimin e taksave që dalin nga gjaku i popullit dhe Rilindiotët, duke shkelur mbi çdo rregull dhe arsye se përse vihet në pushtet, nuk lanë gjë pa vjedhur. Të kini besim, çdo njeri që ka nder dhe e do këtë vënd do t'i thërrasë arsyes dhe ka për të votuar PD tashmë të shpëtuar nga thonjtë e kuçedrës komuniste Sali Berisha.

     1. L
      Luiza

      Bravo Evisa, une do te vij nga SHBA per te votuar PD e Enkelejd Alibeajt. Partia Demokratike nuk mund te merre peng nga agjentura serbo-ruse ne Shqiperi, me ne krye kriminelet dhe hajdutet Sali Shewere Vuk Berisha dhe Ilir Floriri i Kerrabes.

    2. t
     tata luigji

     Tani Salih non grata te qihet se bashku me kamikazet e tij Kaq e kishte tanj eshte ne doren e atij burrit nga shupnza e peshkopis nese ka bole. Ate krytarin e bashkis kolos e kishte arrestuar diku i ka shkele ne kallo dumanit

     1. S
      SBSojsezi

      Elvis Çefa kulish i Berishes,,e ndriçoi dhe e dhjeu ATP me gjith stafin ,tani e paskan vënë të gjykojë në emer të popullit ,1000 herë turp ,ç'bëhet në Shqipërinë tonë ,jo të këtyre bashibozukëve ,pjellë e shpellave.

      1. x
       xha Beqo

       Ilirrian Celibashi = Elvis cefa Turp i Madh o Lilo

       1. A
        ANI

        ZOTI JU NDIHMOFTE DHE JA U PRUFTE SA ME MBARE. LAJM SHUME I MIRE

        1. D
         Dajti

         Em mer Sali,edhe Celibashin e bere pis,por kaq,tani ha mut megjithe kamikazin tend.

         1. T
          Trebeshina

          Celibashi me sperdredhjet dhe artificet ligjore ne favor te kriminelit Sali qenit perfundimisht ka humbur besimin si i pa anshem,mire eshte te largohet.

          1. k
           k

           Të haj mut fshatari injorant servili sahanlëpirës noka me pdronin non grata.

           1. P
            POPULLI

            bravo urime

            1. L
             Luani

             Elvis Cefa ja ka borxh Berishes sepse ka bere baterdine me korrupsionin me pronat e shqiptareve. Hajduti i vogel eshte peng i hajdutit te madh.

             1. S
              Shqiptari

              Moren rrugen per Janine,Foltorja bashke me Saluk mavrine..Rruga e mbare u qofte!

              1. I
               Ilir

               Ha nje M... te madh o celibash i mediut te saliut! Shko e bej ankimimin nashi... e bej edhe shurren... SKLLAV!

               1. a
                amerikani

                SALA MË RRUGAQET E TIJË TE QIHEN MË ARUSHA ASGJË TJETER NUK JU KA MBETË

                1. F
                 FCB

                 Alibashsumbardhi sapo ju lut foltores amon hajdeni knej dalim ne nji kandidat :)) Ky ska as kandidate as komisionere , vetem komisionere e veshgues ju duhen 20 mije vete, nderkohe kta nuk jane ne gjithe Shqiperine diku tek 6 mije vete :)) :))

                 1. H
                  Hanxhari

                  Problemi nr.1 i shqiptareve eshte cmontimi i Sali-Meta dhe shalgjati me mbrapa.

                  1. D
                   Dakord

                   FCB ne lufte kunder putinit do shkoje Alibeaj qe i duhen 20 mije veta o injorant! Ç'na gjeti me keta analfabetet e shpellave

                  2. a
                   anti anarkisti

                   CELIBASHI, MË S’KA MË AUTORITET TË QËNDROJË MË FUNKSIONIN QË QËNDRON.AI TASH TUTJE ËSHTË PJESË E NON GRAT-S. TURP PËR NJERËZIT SI KY QË SHKELI LIGJET E SHTETIT DHE DËMTONË DEMOKRACINË. JASHTË CELIBASH SHPIRSHITUR DHE I KORRUPTUAR.

                   1. T
                    Toka e ujra te xanuna.

                    Deshtoj skenari i Alibeut per te mos marre pjese ne zgjedhje, si do te justifokohen humbjen e tmerrshme qe i pret me 14 Maj? KAS nuk u bazua ne ligj por ne URDHER. Shikoni si e japin vendimin antiligjor me koke ulur sikur jane para nje xhenazeje. Ne fakt PD e vules xhenaze eshte.

                    1. M
                     Mondi

                     Po pra sa keq.I bene mutin legenit,funderrines,gjakatarit te vicidolit.Si do I behet halli qelbesirave te foltores tani qe ua futen dy gishtat aty ku o meritonin,ne bythe.Ptuuu bajga.Rrofte amerika.

                     1. T
                      Tuku

                      Po në fakt amerika e lirive e të drejtave të njeriut është me ish komunistët???? Prit o Mond se dardha e ka bishtin mbrapa do e haje dhe skëndetbeu yt dhe dylqinës, do e hajë atë që hanë gratë se tani e hanë dhe burrat e rilindjes

                      1. S
                       Show must go on

                       Eh mer Mondi , te pafte perendia se duket paske vajt per lesh! Po ti dhe soji yt kut te merfni mundimin per te zhgarravit noj rrjesht , lexo noj gje sa per informim minimal. Berisha e kishte parapare kte mutsihane dhe i kishte marre masat or koqe! Prandaj beri koalicionin or qyqar. Show must go on.

                     2. E
                      Evisa

                      Ka Zot në këtë botë! Dhe tani po ju themi se të gjithë ne anëtarët e Partisë Demokratike do të votojmë për PD, jo për spiunin e Sigurimit Ilir Metaj, jo për kulishin e Enver Hoxhës dhe Ramiz Alisë Sali Berisha, të cilët muarën në dorë flamurin kundër Amerikës dhe Perëndimit, vetëm se duan të mbrojnë gjënë e vjedhur. Ne do të votojmë kundër Rilindjes, sepse ata shkelën mbi besimin e vëllezërve tanë socialistë, të cilët ju besuan administrimin e taksave që dalin nga gjaku i popullit dhe Rilindiotët, duke shkelur mbi çdo rregull dhe arsye se përse vihet në pushtet, nuk lanë gjë pa vjedhur. Të kini besim, çdo njeri që ka nder dhe e do këtë vënd do t'i thërrasë arsyes dhe ka për të votuar PD tashmë të shpëtuar nga thonjtë e kuçedrës komuniste Sali Berisha.

                      1. F
                       FCB

                       Ne anetaret e PD njohim veten Sali Berishen .

                       1. D
                        Drini

                        Hani nje mut te madh me gjith kelyshin e shiqeres

                      2. D
                       Dani USA

                       Tani Ali efendiu po do te mare ndonje bashki te mare ne kualicin Astrit patozin dhe ndonje parti tjeter .

                       1. P
                        Pensionisti paqesor

                        Mos mendoni se sali katran karagjoz llafazan dhe miku per ''koke'' i tij like agush spiuni do te rrine duarkryq! Bandave mos u zini bese asnjehere! Kini mendjen, se fashistet do te fusin hunden kudo, ku ata te munden. Vetem ligji dhe vigjilenca i shkaterron ata. Energjite e tyre per ligesi jane te pashtershme.

                        1. N
                         Niku

                         Pse thoni e rëzoi çelibashin, kur është vepruar ashtu si tha Çelibashi! Alibeaj tani figuron Kryetar dhe jo Zv/Kryetar. Këtë duhej t’a kishte bërë PD-ja, që kur dha dorëheqjen Basha dhe jo tja bëjë KAS. Loja mbaroi, vëmëndja u tërhoq, tani mbetet që të bashkohemi dhe të fitojmë zgjedhjet me kantidatë të përbashkët me Berishën dhe Metën.

                         1. S
                          Sula

                          Bën lajm kur merren vendime kunder Berishes pasi ne keto 32 vjet vetem populli ka vendosur kunder tij. Duhet te hetohet Celibashi per qendrimet dhe vendimet e tij. Keto duhet te jene zgjedhjet e fundit me të Kryekomisioner.

                          1. M
                           Mali

                           Mos i thoni celibashi se tni do quhet Qelbashi

                           1. L
                            Labi

                            Ajo dihej qe do te pranoheshin si Ceco. Ska ndonje surpriz ktu. Po pse gezohen kaq shum rilindasit e karit qe bejne komente ne letren e bythes Tema, kjo po eshte surpriz. O te shkretet shqipetar shkuat per byth dhe hengret kar, thote populli I laberise.

                            1. T
                             Tata luigji

                             /—1-Ti labi i tropojes vrap merre gaveten dhe qendro afer bythes non grates te marresh darken Ik qiu megjithe berishet

                             1. b
                              ben

                              Labi Tropojes, kur TEMA qenka leter bythe, perse harxhon kohen me e lexu? Shkoi me mire Salihut per kryeshendoshe per humbjen e vules dhe na ler ne te tjereve te lexojme rehat gazeten.

                             2. E
                              Emigranti U S A

                              Me ne fund nje vendim i drejte e i pandikuar bravo K A S e trguan vehten ja bene kaken ne koke Qelbashit ndersa Sali qen nongrades ja bene te dyja kaken edhe shurren ne fytyre qelbaniku qe me nje tufe shpellare te tipit Flamut Noku bejne vervele dynjane .

                              1. F
                               Fuati nga Skrapari.

                               Ngushëllime të përzemërta çetës së shpellarve me në krye kryekriminelin e kombit tonë Sali Shpellar Berisha! Poshtë skuthi, vegla qorre e Sali Berishës, armiku i ligjit, Celibashi! Rroftë demokracia! Rroftë Amerika!

                               1. G
                                Gjakovari

                                Prokurorët dhe Gjyqtarët nëse punojnë pa hile janë shpëtimtarët e Kombit. Vetëm këta mund ta kthejnë shqiptarinë në kahje të duhur. Nëqoftse punon Shteti i së drejtës ndalen vrasjet, ndalet korrupsioni, ndalet migrimi, kthehen bashkatdhetarët nga emigracioni, rriten investimet e huaja dhe vendore. Pra të gjitha të mirat janë në duar të Drejtësisë. Shteti nuk funsionon nga politika por nga Drejtësia. Prandaj vëllezër punëtorë të Drejtësisë sakrifikoni për hirë të nipave dhe mbesave sepse ndryshe stërnipa dhe stërmbesa nuk do të mbeten as në Shqipëri as në Kosovë. ZOTI ju bekoftë.

                                1. T
                                 Tirona

                                 Pordhi PD-ja. Salih gomari e dhjeu ate parti qe kur e mori. Malokeri hesapi. Gjindje te pagdhendura fshatare. Urime.

                                 1. R
                                  RRahman Rrajca, deputet.

                                  Ja dhe Vulen e PD ja dhame Alibeajt. Do ti japim dhe komisioneret per ne qendrat e votimit...po ama Kandidatet ku ti gjejme aq Kukulla qe t'ja sajojme ?

                                  1. b
                                   ben

                                   RRahman Rrajca, mos i qani hallin kaloresit se i veren kembet. Shikoni ruani Salihun se mos ben vetevrasje, se pastaj ku do e gjeni liderin qe ti puthnii kembet. Per te tjerat mos u merakosni.

                                  2. X
                                   XXXL

                                   Ore komentues toc "amerikani" arusha ka pidh dhe nuk ka kar qe te qi Saliun me rrugaqet e tij, keshtu qe me rregull treshi i bie qe arushen t'a shkerdhej Saliu me rrugaqet. Ha ha ha.

                                   1. G
                                    Gezuar Hidhnim.

                                    KAA ka bere poshtersi, ja ka futur sa krahu qe i dha te drejte Partise se Vules pa elektorat. Ku ti gjej komisioneret Alibej dhe Gaz Qorri per te gjitha qendra e votimit dhe kandidatet per kryekar dhe anetaret e Keshillit bashkiak qe do te votehen me 14 maj. Ai ka aq "shume" njerez dhe elektorat sa mbledhjet i ben ne Hotel-Motelin Mondial, ku shpesh here klientet e ketij hoteli marrin pjese ne mbledhje kundrejt mos pagimit te fjetjes ne kete bordello.

                                    1. A
                                     ARBI

                                     Urime PD, urime e djathta Shqiptare, Iku plaku Sali bashke me spiunet me kartele dhe komunistet bashke me Lucianen e Elbasanit, bylybashkat etj......

                                     1. P
                                      Patronazhisti

                                      Po ja vulen e moren, po ja do regjistrohen, po llogarite do shkruhen ne 15 maj se per te ditur dihen: sa c moren ish pronaret pronat aq vota do marre dhe PeDe ja e Shqiperise. E pastaj t'i pijne lengun corbes qe gatuan se Saliu eshte I paarritshem!

                                      Lini një Përgjigje