Alibeaj i drejtohet BE-së në Këshillin e Integrimit Evropian: Opozitën e keni krah, po mos u çudisni nëse s’regjistrohemi në zgjedhje

16 Mars 2023, 14:42Politika TEMA

Alibeaj i drejtohet BE-së në Këshillin e Integrimit Evropian:

Kryetari i komanduar të PD-së, Enkelejd Alibeaj iu drejtua zyrtarit të lartë të BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varleyi ku i ka ngritur akuzat e tij ndaj mazhorancës. Ai u shpreh se qeveria ka një luftë të hapur ndaj opozitës, teksa shtoi se është serioze fakti që PD 10 dite para fillimit të zgjedhjeve ende nuk e di nëse do të regjistrohet.

“Ngrita shqetësimin për aferën e Portit të Durrësit. Është një aferë për para krimi dhe korrupsioni. Shqipëria është përfshirë  në një skandal të madh, ku kryeministri në një luftë të hapur ndaj opozitës dhe ka trajtuar për rastin McGonigal.

Së dyti ka treguar, luftën e madhe të qeverisë ndaj opozitës. Ju e dini që jemi në proces zgjedhor dhe mos u çudisni se ende nuk e dimë nëse do regjistrohemi.

Të gjitha propozimet e bëra nga ne kanë gjetur zero përgjigje nga mazhoranca. Pavarësisht këtyre, kemi angazhim pakushte nga opozita ndaj procesit të BE-së.”- tha Alibeaj.

8 Komente

 1. S
  Sula

  Tek ushtari i mire Shvejk: "Ne thame se komisioni do te na ndihmonte por ai na ndihmoi nje mut"

  1. k
   krimineli ,ky Bajg qelb Europen !

   po c'te lidh me Europen ty mor fshatare i ndyre rrace krimineli injoranti e njeriu ordiner ! Europa nuk ju shikon dot me sy ,ju kermat e katundit ,qe ju duhen mijra vjet ,per te ardhur ktu ku eshte europa sot ,jo ne nivelein Njerzore (sepse aty s'arrini dot kurre por kushedi ne ate te parit si duhet Boten me syt e djallit ) yyyyyyt funderinat e njerezimit Europa te dhet ne surrat ty fshatre i qelbur

   1. K
    Komunisti

    Ore Ma mire do ishte Bashkim Shehu te perfaqesonte Albanien se sa ju Enveristet e rinje .cfare urrejtje ndaj malsoreve e nacionalisteve shqiptare dje prinderit sot femijet .Ne fakt duhet te kishin Pushtetin Ballistet e demokratet por se u nga u zhduket keta ore ....

    1. i
     ida

     Ku eshte lidhja midis qeverise dhe KQZ!!!

     1. M
      Mara emigrante ne Itali

      O tru peshk ,oalibabe ,o ballist i felliqur ,ku eshte lidhja e qeverise me regjistrimin tend ? Europa juve nuk ju degjon ,lexoi komentet qe i beri Europa qeverise ,oantishqiptar ,ju e keni shpirtin katran prandaj nuk fitoni ,do ti shikosh zgjedhjet e 14 Majit ,ty asnje nuk te afrohet per tu regjistruar ,do te keni nje humbje spektakolare o hajdut .bej zgjedhjet ne parti dhe do te shohesh sa te vlen lekura .

      1. M
       Mondi

       Foli oturaku luljetes se holandes

       1. S
        Shqiptari USA

        E tregove vehten se je nje pjelle e ndyre e Sali KRIMINELIT. O Idiot per sa kohe do te thoni qe abandononi dialogun dhe pjesmarrjen ne zgjedhje nuk do tu doje askush.

        1. D
         Dilara

         Si nuk keni fare personalitet , jeni bere si ata femijet e kopeshtit !!!!!! Per cdo problem kerkoni ta zgjidhni me personalitetet evropjane apo amerikane !!!!! Kjo eshte skandaloze , dhe e pa moraleshme per ju te gjitheve si poletikane ,,,, A MENDONI SE KENI PERGJEGJESI TE MADHE , NDAJ KETIJ POPULLI QE VAZHDONI TA DISKREDITONI , ME PA AFTESINE TUAJ POLITIKE ?????? Kaq te veshtire e keni te vini perpara pergjegjesise cilindo prej atyreve qe abuzojne dhe arrijne ne ato permasa qe diskreditojne nje Parlament e nje shtet te tere....

         Lini një Përgjigje