Borrell: Ramë dakord me Ramën për t’u tërhequr nga skema e pasaportave të arta

16 Mars 2023, 13:09Politika TEMA

Borrell: Ramë dakord me Ramën për t’u tërhequr nga

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Joseph Borrell mbajti fjalën e tij në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama dhe Oliver Varhelyin.

Ai tregoi se pas komunikimit me kryeministrin u ra dakord se qeveria shqiptare do të tërhiqet nga pasaportat e arta. Borrell shtoi se është hera e parë në histori që mbahet Këshilli i Stabilizim Asociimit në Tiranë.

“Zakonisht këto mbledhje të rëndësishme vjetore mbahen në Bruksel ose në Luksemburg, por sot jemi në Tiranë për t’i treguar popullit shqiptar që jemi gjithnjë e më tepër pranë jush,” – u shpreh Borrell.

Sipas tij, ky është një mesazh ndaj rrugëtimit të vendit tonë drejt BE-së.

11 Komente

 1. i
  iljaz

  ardhja e ketyre zyrtareve i jep force shqiperise te punoj akoma me shume

  1. I
   Iljaz

   Ardhja e ketyre zyrtareve eshte nje force e madhe per ne

   1. O
    Oni

    nje mesazh i rendesishem per ne eshte ardhja e tyre

    1. i
     ilir

     Shume gje pozitive te bini dakord per dicka qe nuk eshte e mundur

     1. o
      oni

      Ndaj duhen keto takime qe te merren vesh se cilat jane gjerat qe mund te behen dhe cilat jo

      1. l
       luis

       Dakordesia eshte fryti i bisedimeve te duhura me njeri tjetrin

       1. t
        taulant

        Shqiperia do behet dhe vetem edi rama mund ta beje ju te tjeret hani mut

        1. e
         elson

         nje arritje per vendin tone te organizohet nje takim me kaq rendesi

         1. A
          Alban

          kenaqesi te degjojme nga zyrtare te larte qe BE eshte gjithmone e me prane shqiperise

          1. M
           Mondi

           Po tregohet qarte mbeshtetja qe keta lidera po i japin shqiperise

           1. n
            nga surrati duket si dobic i Djjalit te Mallkum

            tipare mashtruesi te peshtire

            Lini një Përgjigje