Përfaqësuesja e Metës: Do fitojmë mbi 31 bashki më 14 maj, Tiranën e kemi të sigurtë

16 Mars 2023, 10:22Politika TEMA

Përfaqësuesja e Metës: Do fitojmë mbi 31 bashki më 14

Silva Caka, sekretare për marrëdhëniet me publikun në Partinë e Lirisë, thotë se opozita do të fitojë më shumë se 31 bashki në zgjedhjet e 14 majit.

Ajo tha se do fitojnë edhe bashki të mëdha, mes të cilave edhe Tiranën, të cilën tha se e kanë të sigurtë.

“Minimumi 31 dhe shumë të mëdha. Tirana është e padiskutueshme. Një nga arsyet pse njerëzit e urrejnë Ramën është Veliaj”, tha ajo.

Më tej Caka tha se Tirana është bërë një zallamahi e madhe dhe se nga 780 miliomë euro taksa të mbledhura nga qytetarët 500 milionë kanë shkuar për PR dhe qejfet e punonjësve.

“780 milionë euro taksa të mbledhura në 8 vite ku 500 milionë kanë shkuar për qejfe të punonjësve, PR dhe paga administrate. Janë shtuar 2 mijë vende pune me kontrata provizore. Janë mbyllur 10 mijë vende pune në sektorin privat. Fryhen vendet e punës në administratë. Veliaj ia ka sjellë në majë të hundës qytetarëve.

Arsimi, çfarë i takon Bashkisë së Tiranës, ngrohja. Me kaq taksa pse nuk është siguruar ngrohja? Po terrenet sportive që nuk u ndërtuan kurrë?

U fol për pyllin orbital, por u krijuar orbita e betonit. Nuk ka njeri që të aksesojë në Tiranë, është bërë e paaksesueshëm, është bërë zallamahi e madhe, gjejnë mekanizma apo shërbime alternative që janë kosto të shtuara”, tha Caka.

17 Komente

 1. D
  Diagnoz-cepan

  Nje bagatell dhe e lajthitur dhe e dhjere qe shetit e lire,ne Arnautistan.

  1. k
   k

   Këto baxhella ja fusin kot, sikur mbajne pergjegjesi per atë që thone. Futja pordhes se pastaj del fshatari dhe e mbron me , m fal, m fal, m fal , m fal, m fal ….

  2. S
   Shqiptari

   AAaaahahahaha! Thartiçkat pedaguake teLikes Saaaaaaa,bashki,35?!Ahahahahahaaaa.Likja!!

   1. L
    Li

    Po ta dish ti moj miope sa ne maj të hundes na i ke sjell ti bashke me ate çiftin hajdut. Turp t’ju vij qe i lepieni.

    1. T
     Trotski

     Ha Ti Ha Moj Baxhelle Vrime Shpellore !!!

     1. P
      Preshi I lushnjes

      jam I sigurt se ne daten 15 maj do te dekllaroni, na I vodhen votat

      1. p
       petro qe ta rrasi dy metro

       Nderkohe qe Liriu do mastrubohet me Salen duke ja kap me dore njeri tjetrit,ti me Monen gjeni ndonje muzhik Rus dhe beni detyren e kurvave

       1. C
        Cubi

        E sigurt deri ne oren 00:00 pastaj nga ora 00:01 fillon te zbres nga 31 ne 01 e gjitha kjo dhe non grata shkojn bashk e shumta 12 jo keq duket ????????????. Keshtu tha edhe ne 2021 deri ne oren 24:00 fituan 80 deri ne 84 ,por sa erdhi ora 24:01 filloj melidia me cifteli na i vodhi Cubi i gjate. Mjer shqiperia per keta legena qe kan 30 vjet qe han qyl pa ber asgje. Megjithate jy uroj suksese tek e trasha.

        1. M
         Mara emigrante ne Itali

         Silva ,sa ju genjen mendja moj derdimene ,kur e keni pasur ju Tiranen ? Tirana eshte e socialisteve moj hajdute ,pse nuk dilni ti kerkoni llogari adaj silikones se bukur per rublat ruse ?s'ja u mban bytha se jeni te perlyer ,ju skeni per te fituar prit se e ka dardha bishtin mbrapa .ju jeni parti hajdutesh .ju njeh e gjithe Shqiperia .

         1. S
          Sula

          Eshte shume e bukur me keta te klonuarit e LSI-së: nuk jane fare te afte te gjejne difekte te bashkise dhe kritikojne pikerisht aty ku bashkia krenohet me punen e saj !

          1. K
           Kreshniku

           Keta ose jane budallenj, ose jane komplet jashte realitetit.

           1. D
            Demokrati

            Kjo baxhella bën pjesë më haremin e koke daulles, kokëqoshes Ilir Mutaj. Kështu që mos e merrni seriozisht sepse është në krye të detyrës për të përmbushur amanetin e Ilir Mutajt.

            1. c
             ce

             Kjo sharebajga e shpifur e Jales na e neveriti ekranin.Shih endrra moj Silva Caka, surratplaka, t'ja fusesh m'shuplaka se lef si kukuvajka. Ne grope septike leshelija me 14 maj e ka marre rrugen e mutit sidomos tani me spiunin Agush nuk do merrni dot asnje bashki , keni marre fund. Rrofte haremi i Jales i vetmi ngushellim per militantet e leshelise.

             1. A
              Arbenio

              Do fitosh piçkën e satëme moj sharabajgë.

              1. r
               robi

               Amon kur flet kjo sharebajga e Jales surratplaka e leshelise , te kem dy bythe nje ta caj e nje ta mbaj. Po ik moj shore po me Elona turikalin , surratmaloken manipulatore doni te fitoni ne zgjedhje. Harrojeni, imazhi i partickes tuaj eshte vetem haremi i Jales e ky imazh e ka rrezuar pertoke perfundimisht cizmeparticken e Nafije dybekut te leshitlikes.

               1. T
                Tallavaja

                Kjo do merret partizone bashke me Nul Moken, Rroc Nokun dhe atje do drejtoje se Agushi dhe Monikulla do jene ne burk. Merrni vesht or tej. Ne Tirane do vije prap era shurre.

                1. B
                 Bylykbashi

                 Pordhë ne rigon! Ti moj cuce do të fitosh të gjatin e Ramës! Besoj se të del! Po nuk të doli merr edhe atë me bërdungëlla të Taulant Ballës ose të Sokol Ballës.

                 Lini një Përgjigje