Evi Kokalari: Rithemelimi tani mori fund, s'ka më shpresë për ndryshim në Shqipëri

16 Mars 2023, 09:29Politika TEMA

Evi Kokalari: Rithemelimi tani mori fund, s'ka më shpresë

Evi Kokalari e ka quajtur fund të ‘Rithemelimit’ koalicionin e zyrtarizuar mes Metës dhe Berishës ‘Bashkë-Fitojmë’ që dorëzoi mbrëmjen e djeshme aplikimin për regjistrim zyrtar në zgjedhjet e 14 majit.

Kokalari u shpreh e keqardhur që ka qenë pjesë e lëvizjes së Rithemelimit, duke u shprehur se egoja personale ka marrë peng çdo gjë të mirë që ka mbetur në Shqipëri.

“Koalicioni i sotëm është pa diskutim fundi i “rithemelimit” dhe e shpresën për ndryshime në Shqipëri.  

Më vjen shumë keq që isha pjesë e kësaj lëvizje.  

Egot personale kanë marrë peng çdo gjë të mirë që ka ngelur në atë vend”-shkruan Kokalari.

Lini një Përgjigje