Borrell publikon foto nga sheshi Skënderbej: Gëzohem që e nis ditën time këtu

16 Mars 2023, 10:38Politika TEMA

Borrell publikon foto nga sheshi Skënderbej: Gëzohem që e nis

Shefi i Diplomacisë së BE-së, Josep Borrell ka ndarë një foto nga sheshi Skënderbej.

Ai shkruan se është shumë i gëzuar që ka nisur ditën në Tiranë.

“Gëzohem që e nis ditën time në Tiranë ku do të mbajmë Këshillin e Stabilizim-Asociimit me Kryeministrin 

@ediramaal

- historikisht për herë të parë në Shqipëri. Kjo pasqyron angazhimin e qartë ndaj anëtarësimit të Shqipërisë në BE dhe vlerësimin për orientimin e saj strategjik edhe në politikën e jashtme.”- tha ai.

 

1 Komente

  1. k
    kryetari i bordellos se djallit

    surrat i ndyre shum gjithcka brenda nji loje doplomatike te mireplanifikuar. mbasi ngriten tensionet ne Qiellin e Kosoves ne ato nivele qe ja donte bytha serbit dhe e kan ven Kosoven nen Presion se do leshojne nga lart e sigurshte mbasi lexojne gjithe Reagimet e Shqiptareve ne Mediet qe Kontrollojne ne cdo shtypje Tastere ,hop bejne Levizjen e Radhes me zbut opinionin . ka radhur thjeshte me bo noj premtim ,ku gjithcka i ngjan nji Gjasme -je ,thjeshte levizje taktike . rbt ne p!th surrati djallit

    Lini një Përgjigje