Zgjedhjet dhe integriteti i procesit, ambasadori britanik: Të garantohet shenjtëria e votës, procesi duhet të jetë transparent dhe i ndershëm

16 Mars 2023, 10:50Politika TEMA

Zgjedhjet dhe integriteti i procesit, ambasadori britanik: Të garantohet

Në tryezën e zhvilluar sot për integritetin e procesit zgjedhor fjalën e ka marrë edhe ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith.

Ai u shpreh se procesi zgjedhor është e rëndësishmë të të jetë i lirë, transparent dhe i ndershëm sepse ka të bëjë me të ardhmen e Shqipërisë.

“Le të mbajmë mend që është e rëndësishme të garantojmë shenjtërinë e zgjedhjeve që çdo qytetar të ndiejë se vota e tij ka rëndësi dhe zëri i tij dëgjohet.

Ne të tërë duhet të ngrihemi kundër përpjekjeve për të shtypur të drejtat e votës. Procesi duhet të jetë i lirë, transparent dhe i ndershëm sepse ka të bëjë me të ardhmen e Shqipërisë.

Institucionet duhet të garantojnë të drejtat e qytetarëve”, tha King Smith në tryezën e organizuar nga Komiteti i Helsinkit.

1 Komente

  1. E
    E qiti koken Gjapri hej !

    qeka vu ne merak gjaprinjte per Voten e Shqiptareve eeeej !!!!!!!!!!!!! vota ka qen ne cdo rast e siguruar e gjaprinjte do ishte mir ta mbanin gjuhen e tyre brenda .vota do sigurohet si Siguroj Angia________________ Kriminelin me te kerkuar per Drejtesine Shqiptare KUMBARO__________dhe nuk e ektradoj ne Shqiperi per te bere Drejtesi e funksonoje Drejtesia e Ligji ne Shqiperi ,por e fshehen diku Botes _duke mbrojtur Kriminelet . Ashtu si Mbrojten ilir meten ne Videon qe pame Live ne TV ku tregohej qarte se si ilir metaj i bente Presione Mafioze Ministrave dhe Firmave me flet e laps ne dore 700.000.€. Video e vila ne menyren me Skandaloze e te pafytyre u Pergenjeshtrua nga Specialistet (gjasme Angleze ) afruan nga Ambasada e ktij gjaprit . Shqiptaret s'jane sin popujt Koloniale qe kta kan vrare e shtypur Kanibalet ,qe sot vazhdojne ate qe kan bere dikur baballaret e tyre me Boten . Sa Vila ka ilir metaj ne Londer z. Ambas ?

    Lini një Përgjigje