Perlat e Nard Ndokës: Alibeaj të shkojë në selinë e PD e t'i dorëzojë vulën Berishës, po do të nderohet! PS nuk fiton asnjë bashki më 14 maj

16 Mars 2023, 17:49Politika TEMA

Perlat e Nard Ndokës: Alibeaj të shkojë në selinë e PD

KAS i dha sot të drejtë Alibeaj për të regjistruar PD në zgjedhje. Kreu i  PDK-së, Nard Ndoka, thotë se akti politik që do të nderonte Alibeajn do të ishte paraqitja e tij në selinë e PD dhe dorëzimi i vulës te kryetari legjitim i saj zoti Berisha.

Ndoka: Do të dëshiroja që Alibeaj të paraqitej në selinë e PD nga e cila ka dalë deputet, të takonte kryetarin legjim zotin Berisha, t'i dorëzonte vulën dhe ti uronte suksese për fushatën elektorale duke u bërë pjesë integrale e kësaj fushate. Zgjedhjet lokale janë të qarta, janë 61 kandidatë të dalë nga primaret.

Kanë nisur fushatën elektorale. Kanë një koalicion të regjistruar, PD është e regjistruar dhe brenda koalicionit, nuk ka as pengesë ligjore përveç vulës që mbahet peng nga Alibeaj. Nëse vazhdon akoma në drejtim të kundërt do të jetë një falimentim total i tyre, rezultati do të jetë katastrofik. Më tepër do të diskretitonin veten sesa do të dëmtonin opozitës.

E teksa palët duket qartë se do të veprojnë në rrugë të ndara, Ndoka i ftuar në Rtv Ora thotë se ka zero ndikim te koalicioni opozitar.

Ndoka: Në koalicion nuk ndikon fare. Berisha do të jetë drejtuesi i këtij koalicioni, prova është dhënë me 6 mars, nuk presim diçka të re. Presim fitoren në shumicën e  bashkive të vendit. Këto janë vlerat e pluralizmit. Mund të ketë edhe kandidatë të pavarur, kandidatë të partive të tjera. Nuk shoh asnjë problem. Duke qenë pjesë e opozitës duhet ti bashkoheshin aksionit opozitar. Nëse do tentojnë të prishin punë, do ti prishin më shumë punë vetes se opozitës dhe PD.

Sa i takon koalicionit "Bashkë fitojmë", pjesë e të cilit është dhe partia e tij, Ndoka thotë se është arritur marrëveshja më e mirë e mundshme.

Ndoka: Të gjithë jemi fokusuar te fitorja e kandidatëve. Pjesa e këshillave bashkiakë, dhe këtu është një formulë e qartë. Ishte zgjidhja më e mirë e mundshme. Interesin i PDK ishte të kandidoja vetëm dhe për këshillat bashkiakë por unë kam arritur ti bind që të jenë një vlerë e shtuar për koalicionin.

Pritshmëritë për 14 majin i ka tepër të larta dhe kjo sipas Ndokës jo vetëm për shkak të konsumimit të Edi Ramës por edhe alternativës me të cilën paraqitet opozita.

Ndoka: Nga 61 bashki unë nuk do mendoja ta fitonte ndonjë PS. Edi Rama gjykohet sot nga keqqeverisja e tij por edhe në nivel lokal. 5-6 bashki i ka bërë të falimentojnë fare.Nuk kanë të ardhura me pagu as shpenzime e tyre, 20 të tjera janë në atë prag. Edi Rama edhe kryeministër, edhe kryetar bashkish i dha një goditje vdekjeprurëse. Kjo është dita e shpagimit, ata do ta ndëshkojnë me votë Edi Ramën.Po kështu qytetarët do të shohin dhe një opozitë funksionale. Unë këtë pretendoj me këtë konsum që ka Edi Rama, gjysmën e qeverisë e ka në burg. Vota do të jetë ndëshkuese qoftë dhe në Vlorë që e ka zonë të tij elektorale.

Pritet ndëshkim dhe nga vetë socialistët. Edi Rama ka frikë votë, sot do përballet me të. Kur pa bashkimin e koalicionit opozitar i dha të drejtën edhe viktimës Lulzim Basha të ngatërrohej nëpër këmbë. Por nuk e ndihmon kjo. Nuk jemi në kushtet e 6 marsit, ku për një muaj Berisha rrahu Ramën dhe Bashën bashkë në Shkodër, ditën më të keqe të PD dhe zotit Berisha. Sot është shumë më tepër non grata Edi Rama në SHBA. Duhet të jetë përballë drejtësisë.

38 Komente

 1. M
  Murgu

  Nuk ha m...ut kot ky,gjithmonë kanë dalë ëndërrat e këtij Karagjozi.

  1. P
   Pilo Lala

   Tani e kuptoj si do perfundonte Shqiperia po te mos kishte burra filozof si Nard Ndoka...

   1. V
    Vranakonti

    Hajde bej perpara me keta lloj njerzish,gomar si Nard Ndoka. Qysh e mban ajo parti kete lloj specie qe e turperon partine.

    1. b
     ben

     Vranakonti-per ke parti e keni fjalen se e mbaka Nard Noken? Nardi ne mender partine e tij ka kalamajte dhe gruan, se te tjeret nuk ja varin teneqen. Keta si puna e Nardit, kane particka, sic thone andej nga Korca.

     1. V
      Vranakonti

      Po o Ben,eshte e vertet.

   2. B
    Bato

    E po ka dhe loqe te tille si Nard Ndoka qe akoma besojne non graten Sali karaxhiç karin.

    1. E
     EMIGRANTI

     Ah more nard k...a nuk dallon nga vrenozi i Korçes.Te dy jeni k..e nje nga veriu tjetri pe Korce me te njenjten kerkese

     1. E
      EMIGRANTI

      Ah more nard k...a nuk dallon nga vrenozi i Korçes.Te dy jeni k..e nje nga veriu tjetri pe Korce me te njenjten kerkese

      1. M
       MOKRARI

       O NDOKA TE KA DALE GJUMI O LUMEMADH SE PO FLET SHUME SI KODRA MBAS BREGUT.PO SI ORE E NXORE PS PA ASNJE FITORE .JU PO FLISNI TE GJITHE SI KUR I KENI FITUAR QE TANI ZGJEDHJET.MOS THONI PASTAJ SE NA I KA VJEDHUR ZGJEDHJET RAMA O DACIBAU I BERISHES.

       1. J
        Jari

        Hajde Nardi hajdeee, cigarja kur pihet shkurtohet, po si s' të ha një mortje ti, Salën, Dulen, Like Spiunin, po ça e kujtoni popullin ju more Vulë humbur, ç' janë këtë budalliqe që thoni, po ça është Vula e PD more, plaçkë tregu, hajde strofka e Non Gradave hajde, po ti je dhe mekanik e të vuri Saliu Ministër Shëndetësie.

        1. S
         Shqiptari

         Nard Figura eshte fantastik! Filozof,parashikues,anal-ist,politikan i rrangut te larte boteror! Per te tille intelektuale,mekanik,xhenerik,minister,paderastpompist pdist ka nevoje ky vend per ta çuar perpara revolucionin e Folkloristit. O zot,nuk paska fund marrezia ne kete vend me idiote.

         1. B
          Bushatsi

          Zoti Nard car Ndoka ! Zoti Rama hajdutet si ti dhe shoket tu i fut ne burg! Po Babai yt shpiteror Berisha ,vrau dogji Shqiprine, dhe ministrat e tij vrases,

          1. E
           Eksperti

           Ky eshte tamam Loqe me L te madhe.IDIOT I NOTERIZUAR

           1. L
            Lida

            Mos o zot sa budalle eshte ky njeri. Turp per ne shqiptaret qe sot ne vitin 2023 kemi akoma politikane te nivelit Nard Ndoka. Por me shume turp per disa televizione e disa moderatore qe e therrasin ne studio televizive per te na diskretituar akoma me shume ne si shqiptare.

            1. T
             Trebeshina

             Dulja dhe Ndoka e ardhmja e Shqiperise,qershija mbi torte Like floriri, hajde Sali rrumpalla,hajde! Noc-rrokun,thot Ngjela...

             1. t
              tata luigji

              Ky trapi eshte njeshi i politikes, duhet ti kthehet parlamentit dhe te behet se bashku me Noken e kukesit dhe berishen e spahon dhe kompletohet ekipi i rrumpalew

              1. E
               Ela

               O pika , pse nuk i bie sa i trash

               1. N
                Noku

                Eh moj Shqiperi ku ke arrit te merret me politike nje gomar si Nard kar Ndoka . Mund te te dilja i vetem thote po vedosa ne koalicion si vlere e shtuar se kemi udheheqes Sali kriminel Berishen e Like hajdut , spiunin edhe do ti fitojme te 61 bashkite , o mos ardhesh moj dite qe ti fitojne zgjedhjet ky kolicion ku jane bere bashke budallenj , hajdute , injorante e kriminele qe nga Saliu , Likja , Dulja ,Patozi e deri i madhi Nard gomar Ndoka

                1. B
                 Baba Ketu

                 Nard Ndoka -cop mishi! Edhe ata qe e kane votuar ose e votojne ( e mbeshtesin mrapa)

                 1. D
                  Drini

                  Te marrte muti shalet me ato brek femrash o nard ka....i

                  1. T
                   T

                   Pu ca kari eshte ky mor zot si ska turp.

                   1. P
                    Peco priza

                    Nardi tani sa dhjeva po ta dergoj me motor ke dhe nje shishe shure.

                    1. P
                     Peco priza

                     Nardi tani sa dhjeva po ta dergoj me motor ke dhe nje shishe shure.

                     1. r
                      robi

                      A e beson njeri se ky mekanik me 8 klase ka qene minister shendetesie ne qeverine e vucidolit. Nard paske ikur per lesh. Sonte fole taman si sharebajga e haremit te Jales Silvi Caka surratplaka qe lef si kukuvajka se dhe ajo tha do fitojme ne 61 bashki. Te kam rixha o Nardo po na lini dhe neve nje bashki te pakten jo kaq te pangopur. Zoti te ruajte mendte o Nard se paske ikur per lesh.

                      1. S
                       Shqipëtar!

                       “Mund t’ja japë vulën, ose nuk mund t’ja japë” - nard legjenda.

                       1. Z
                        ZHELE

                        Ky eshte komplet idiot, ska tru fare. Ha ato para hajdut dhe mos u ndje. Ti sdi te drejtosh familje jo me gje tjeter. Ore je bylmez, kot fare.. Mbylle halen.

                        1. O
                         Opinion

                         Ky mund te flase si trap qe eshte por me muter jane ata qe e ftojne tallin edhe bythen na i bejne nervat tel edhe neve.

                         1. N
                          Nar Noka K... me zile

                          Doli ky K... me zile mender ministri i shendetesise oooo zot oooooo zot cna kane pare syte.

                          1. P
                           Pal Melyshi

                           Doli Derrkuci i Saliut Spiuni i Sigurimit te Shtetit Nard Magjari vegla qorre e Saliu ky me Spiunin tjeter Fate Jevgjit Mediun kane " shume " elekorst nga pas ....Aleanca e Saliut me Spiuns maloket e tropojes ka maru tani kot vjen verdalle Gerdalla Sali.

                           1. K
                            Klevi jam kerrici i Faros

                            Nuk ja vlen te talesh me nje idiot te lindur , por ky eshte aq hajvan sa del dhe ne media duke folur gjithe kohes gomarlliqe qe ta marin vesh te gjithe qe eshte i vonuar ,apo i mete nga truri.

                            1. Labi

                             Gjith jeten b , , , lepires i sali skandalozit ngele, shpeson ndonje kocke per deputet dermani!

                             1. K
                              Ky e ka ne terrezi...

                              Ky nuk eshte as budalla as i Cmendur.. Flete keshtu se e di qe vyrtytet e te cmendurise i kane ata qe i votojne kete me Kriminelet e tjere . Ky e ka ne terezi sebashku me Grupin Ciftelia ,ngrohet e rrezatin ne Vilat qe kane te gjithe Kriminelet.. Ato gure e tulla jane paguar nga djers e Popullit te shume vuajtur .

                              1. K
                               Ky e ka ne terrezi...

                               Ky nuk eshte as budalla as i Cmendur.. Flete keshtu se e di qe vyrtytet e te cmendurise i kane ata qe i votojne kete me Kriminelet e tjere . Ky e ka ne terezi sebashku me Grupin Ciftelia ,ngrohet e rrezatin ne Vilat qe kane te gjithe Kriminelet.. Ato gure e tulla jane paguar nga djers e Popullit te shume vuajtur .

                               1. N
                                Noci

                                I kane falimentuar te gjitha programet humoristike kudo ne Shqiperi.Ju mjaftojnë protestat e fundit qe kane bere e tregon rezultatin e zgjedhjeve.

                                1. N
                                 Nika

                                 Ky eshte K...... komplet. Nje nga arsyet qe nuk votoj pd

                                 1. E
                                  Eni

                                  Debil i pashembullt . Njeri pa pike blere i diskretituar complete. Ik more hajvan se ty te flaken ne koshe te plehrave …..

                                  1. D
                                   Dordolec i politikes

                                   Ky pederasti ,politikan,turp qe ne politike ka te tille karagjoz,qe lujten si deshen,dhe bane miliona,dhe sot i duket vetja se jane dhe te mencem

                                   1. G
                                    Gota

                                    O Nardo, çoja breket qe ke vesh gruas, se e ke lene pa brek! Dhe mos vish breket e grus here tjeter se na felliqe, te pakten te kishe vene nje kalli misri posht brekeve se dukesh si femer, na hoqe trurin!

                                    Lini një Përgjigje