Vendimi i KAS, reagon Bardhi: Celibashi është “non grata” për PD

16 Mars 2023, 15:17Politika TEMA

Vendimi i KAS, reagon Bardhi: Celibashi është “non grata”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demorkatike, Gazment Bardhi ka reaguar lidhur me vendimin e KAS për të regjistruar në zgjedhje Partinë Demokratike të përfaqësuar nga kryetari i komanduar Enkelejd Alibeaj.

Përmes një postimi në Twitter, Bardhi atakon Celibashin duke thënë se zvarritja 10 ditore e procesit ka cënuar rëndë zgjedhjet.


“Qokat politike nuk e kanë të gjatë kur bëhen në kurriz të ligjit. Ilirjan Celibashi është “nongrata” për PD dhe nuk gëzon asnjë besim për administrim të paanshëm, profesional dhe ligjor të zgjedhjeve të 14 Maj.

Zvarritja 10 ditore në shkelje të ligjit ka cënuar rëndë zgjedhjet”, shkruan Bardhi.

8 Komente

 1. C
  Celibashi nuk rrepsekton Bythqimat e PD-se !

  te ngrihet poplli ne protest dhe te shkedhejn Pederin me syze te ofenduara

  1. Z
   Zheji thhhhh thhhhh thhhhh

   Qellimi i ishte mos futja ne zgjedhje nga frika e humbjes por siç tha Rama do futeni si Çeçoja dhe u futet tani pergatituni per etapen mbas humbjes (na vodhen zgjedhjet ,manipulime ,rregjimi si gjithmone) .

   1. A
    A jeni dakord ?

    Dorëheqje urgjente kërko,leri retorikat bajate, Aty ku uji duhet të ishte kristal aty është i qelbur Unë nuk mbështes dhe nuk e kam mbështetu PD ,por veprimet e "Qelibarit" edhe pse nuk jam jurist i kuptoj ,dhe prandaj ju PD - istat e mbetur jetimë dhe në mes te katër rrugëve që ju la edhe Basha edhe Saliu ,shtërnkoni mirë menderen dhe qepenin e kokës dhe përgjigjuni për përgjegjëdinë që doni të merrni ,pa një pa dy ,ndryshe dilni tek kodrat e shën Prokopit dhe i fyni culës se nuk jeni kadër për t'i dalë mbanë përgjegjësisë ndaj zgjedhësve dhe simpatizantëve Tuaj Në se jeni burra dhe gra me këllqe vazhdoni të "luftoni" jo më me armët e plakut të rrjedhur që bëri batërdinë në atdheun tonë ( sepse shpesh e quani veten se jeni Ju e s'ka të tjerë që e duan çdo thërime të dheut shqiptar)kemi të gjihë pjesë në të dhe kur merret përgjegjësia ,pas fitores së merituar për qeverisjen e vëndi nuk jemi ca të nënës dhe ca të njerkës.

    1. R
     Ri shtrember e fol drejt

     Me mire qe u regjistrua ky grupim mbasi parti nuk eshte. Tani le ta provoje se sa perkrahje do kete ne popull. Me siguri as 1 % nuk mer. Atehere mbas ketij rezultati me siguri do terhiqen ata pak deputete qe ju shkojne mbas. Me siguri keshtu ka per te ndodhur.

     1. S
      Shoku

      Edhe une jam me Ju,edhe pse jam nje i majte i thekur ,kur i thone, por Celibashi u tregua jo i pjekur ne zbatim te ligjit,aq me shume per nje deklarate bakalli kur i thone,sepse ato zotime nuk jane zbatuar kurre edhe ne drejtimin e KQZ nga Celibashi , vite me pare. Edhe kur vite me pare ishte po kryetar KQZ -je Celibashi votat jane blere, jane vjedhur me ok, jane rrahur e shkelur zotimet e asaj deklarate, e asnje kryetar partie nuk eshte ndeshkuar,madje as u eshte kujtuar se kane shkelur nje dispozite ligjore e duhej te shkonin para drejtesise. Mund te mos e kene bere edhe denoncimin ,pasi nuk kane patur para te paguanin prokuroret dhe gjyqtaret per te fituar gjyqin,pasi Partite e kane blere me kohe drejtesine. Me vjen keq qe ra ne batakun e Saliut dhe Ilirit, per te kryqezuar PD-ne e vertete. Grupi i Saliut , eshte nje fraksion,i cili ka shkelur statutine e PD. Nuk eshte rithemelim i PD-se,sepse te rithemelosh, do te thote ta fillosh nga e para ,kur partia eshte e shperndare. Rithemelim do te thote fillim nga themeli . Ajo qe menduan Berisha dhe servilet e tij mund ta quash riparim,por dhe riparimi i shtepise nuk behet me trare,mahi,e qepra qe i ka ngrene mola dhe bene qe shtepia te rrezohet. Riparimi do trarin e ri,mahi dhe qepra te reja.

       1. N
        Noci

        Mos ja vini fajin Celibashit se ai zbatoi ligjin ekzakt,dhe KAS si gjykate per kete problem vendosi si duhet vetem qe KQZ te pranojne Alibeaj si kryetar dhe ky Bardhi qe ka fajin kryesor do dorezoje dokumentat sipas kërkesave te KQZ ne zbatim te ligjit

        1. I
         Ikir

         Zoti Bardha ka te drejte. Kjo goce eshte politikane e madhe.

         Lini një Përgjigje