PD do regjistrohet në zgjedhje, Sefa: Celibashi nuk u bazua në ligj! KAS mori vendim të drejtë

16 Mars 2023, 15:28Politika TEMA

PD do regjistrohet në zgjedhje, Sefa: Celibashi nuk u bazua në ligj!

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike të Enkelejd Alibeajt, Indrit Sefa tha se vendimi i komisionerit Ilirjan Celibashit ishte i pambështetur në ligj, ndërsa shtoi se KAS mori një vendim të drejtë që lejoi që PD të regjistrohet në zgjedhje.

“Ishte e pambështetur në ligj dhe dispozitat e Kodit Ligjor.

Interpretimet nuk mund të bëhen në kurriz të ligjit, komisioneri duhet të jetë i pavarur.

KAS mori një vendim të drejtë, ky është një moment për të filluar punën për fushatën zgjedhore që është në derë”, tha Sefa.

8 Komente

 1. L
  Lanabregsi

  Kam mendimin se Celibashi ka ngrene diku nje luge corbe te prishur,dhe po e vjell tani.Turp te ket,do mbahet ment gjat.

  1. H
   Hajdarovski

   Denoncojeni. Burg qenit komunist.

   1. P
    Poseidon

    PASI SALI KERMA GJETI ZGJIDHJE TANI PO QE QELBASHI DO TA LEJOJE PD NE ZGJEDHJE

    1. Q
     Qytetari jo dixhidal

     Bukur fort ! Sali Berisha dhe Ilir Meta deshtuan edhe me perdorimin e Ilirjan Celibashit,ashtu si deshtuan edhe me skenarin e largimit nga parlamenti dhe anaullimin e zgjedhjeve te 30 qershorit 2019. Te cilet mendonin se do ta nenshtronin Ramen., Tani Sali Berisha i ngjan atij zogut te QYQES, i cili simbolizohet me te keqen si : je qyqe nga shpirti, ke mbetur si qyqe, te pafsha vetem si qyqa....... por mbi te gjitha qyqa nuk ka shtepi( fole) dhe vezen e con ne folete e zogjve te tjere. Ndaj dhe "foltorja" po e con vezen ne folete e PL.PDNJ.... .por mos harroni ze zogu i qyqes del me pare nga veza se zogjte e tjere ku e vendos vezen QYQA dhe nena qe ngroh vezet e mer te porsa lindurin me pare se te sajat dhe e hedh nga foleja... A do ndodhi me QYQEN foltore si me zogun e qyqes? Mendoj se po.

     1. P
      POPULLI

      bravo dhe urime kurse per celibashi duhet ta denenconi ne gjykate per vonesat e qellimshme dhe pengimin e PD per te marre pjese ne zgjedhje. QELBESIRA......

      1. S
       Si u a ha syri ,e bëni dot ?....ndryshe hapni krah

       Dorëheqje urgjente kërkoni,leri retorikat bajate, Aty ku uji duhet të ishte kristal aty është i qelbur Unë nuk mbështes dhe nuk e kam mbështetu PD ,por veprimet e "Qelibarit" edhe pse nuk jam jurist i kuptoj ,dhe prandaj ju PD- istat e mbetur jetimë dhe në mes te katër rrugëve që ju la edhe Basha edhe Saliu ,shtërngoni mirë me nderen dhe qepenin e kokës dhe përgjigjuni për përgjegjëdinë që doni të merrni ,pa një pa dy ,ndryshe dilni tek kodrat e shën Prokopit dhe i fryni culës se nuk jeni kadër për t'i dalë mbanë përgjegjësisë ndaj zgjedhësve dhe simpatizantëve Tuaj Në se jeni burra dhe gra me këllqe vazhdoni të "luftoni" jo më me armët e plakut të rrjedhur që bëri batërdinë në atdheun tonë ( sepse shpesh e quani veten se jeni Ju e s'ka të tjerë që e duan çdo thërime të dheut shqiptar) ,kujtohuni në se fitoni se kemi të gjithë pjesë në të dhe kur merret përgjegjësia ,pas fitores së merituar për qeverisjen e vëndit nuk jemi ca të nënës dhe ca të njerkës.

       1. N
        Noci

        Mos shisni pordhe tani .KQZ ecen me ligje dhe sipas MD kryetar ishte Basha kurse Alibeaj kishte nje leter bakalli.Mos harroni se PD e Sales donte te perfitonte nga kjo leter ku Celibashi me te drejte nuk e njohu.KAS vendosi te njihej letra dhe KQZ do beje regjistrimin.Njerezit e PD u treguan te paafte

        1. E
         Eni

         Tani do e shikoni sa vleni....

         Lini një Përgjigje