Ish-ministri që i është bashkuar "Foltores" paralajmëron vrasje më 14 maj

17 Mars 2023, 09:07Politika TEMA

Ish-ministri që i është bashkuar "Foltores"

Ish- ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani paralajmëron një situatë të tensionuar politike në prag të zgjedhjeve lokale të 14 majit.

Manjani u shpreh se në vend nuk përjashtohet më asgjë, madje vrasjet.

Sipas Manjanit, paligjshmëria nuk ka kufi dhe ligji nuk funksionon.

“Nuk jemi më në situatë ligjore. Pati një moment Ilirjan Celibashi që tentoi të lexonte ligjin, por edhe atë e rrëzuan. Kjo është e gjithë historia e përgatitjes së zgjedhjeve. Si do shkojë?

Këtu nuk përjashtohet më asgjë, duke filluar që nga shkeljet e fundit deri te vrasjet, nuk është çudi. Paligjshmëria nuk ka kufi më këtu tani, ka dalë ligjia nga fuqia, nuk ka më ligj”, theksoi ai.

26 Komente

 1. n
  nazmi

  ka rrjedh komplet i shkreti

  1. k
   k

   Të shkërdheftë Serbia robt e shpisë o qelbësirë .

  2. I
   Ilirjan

   Do hani M... in e radhes o manjan KARAVIDHJA! Si skeni TURP!? Po si ka lejuar ky popull te jete ne doren e ca karagjozeve shpirtmuter... per kaq shume kohe?!

   1. t
    tefiku

    Mesa duket meqe e di duhet te jesh nje nga organizatoret.

    1. D
     Dakord

     Tefik eshte fix ashtu. Keta jane vrases dhe kane vrare sheshit ne 21 janar. Keshtu enderrojne akoma qe te ndodhe. Shpresoj dhe lutem qe ate qe nuk po e ben Spak, ta beje populli i mençur me vote. Ti hedhe ne grope septike aty ku e kane vendin se ne te shkretet prapa hekurave nuk i dergojme dot.

    2. L
     Lida

     O SPAK po therriteni njehere Manjanin nga e di qe do te kete vrasje se kjo eshte shume e rende o SPAK. Kur do te beheni njehere te pergjegjshem ndaj deklaratave te rrezikeshme te Berishes, Metes, Kryemadhit

     1. Q
      Qyteteri dixhital

      Rr. K. Komplet!

      1. C
       Coli

       O ZOT kush ka qene Minister Drejtesie. ........nivel qesharak

       1. D
        Drini

        KY po ky, ky te ha mun.

        1. T
         Turp ke kemi pas minister

         Kur shikoj kete carin si homles lypsar rrugeve,me kujton sacin e shkrete qe asfaltonte rruget e Tiranes.Por saci ishte nje njeri puntor e i ndershem dhe ecte bukur me hap rreshtor si ushtarak,kurse manjani eshte nje hajdut e servil atje ku i del leku

         1. "
          "BOHOTINA"

          Nuk ha kot ky delenxhi...

          1. z
           zalli

           E he ka te drejte diteziu,qoq di ndonje gje ,po e ngaterron me Trebicken e shkret qe e vrau "thelleza",se neper ato dosje diq ka shfletuar,o mjeran po a dine Shqipetaret qe i ke dhene Deshmine e Noterit,njeriut pa shkolle dhe te shpallur ne kerkim,per nje therrime 100mije EURO,

           1. G
            Gota

            O psikopat, ate cfurkun do ta futesh ne [email protected] tende me duart e tua ne 14 Maj!

            1. i
             ilirjan celibashi

             Gjithe torrollaket rreth foltores.

             1. F
              Fair enough

              Psikopat

              1. N
               Nje qytetar

               Ky njeri eshte personifikim i negativitetit.

               1. A
                Anila

                O felliqesire cfare thua me ate gojen qe qelb era m… Ti do vritesh i pari , ti njeri i peshtire . Provojeni njehere kujtoni se eshte koha e te marrit Sali . Iku ajo kohe e tmerrshme dhe nuk do vij kurre me . Vdiqet per pushtet do behesh minister ti dakllauk. Ha ha. Haaa Jur te hipi gomari ne maje te arres …… Mos nxit lufte se ne qeli do perfundish iku Berishe nuk ka me rrumpalle tani ka Amerike , Angli dhe Europe ofrikacake te ndyre . Ju qe doli pushtet bashke dilni bashke me familjet tuaja dhe qendroni ne rreshtin e pare te revolucionit bujrum hajde luftoni Pipulli ju ka braktisur , jeni njerezit me te urryer ne bote dhe i rendoni kesaj toke. Shporruni o te marre, ju e shkaterruat kete vend dhe kete popull.

                1. I
                 Ilir meta qe te qi robet

                 Do ta diskutojme dhe punen tende si ministet drejtesia, letrat jane gati mos u merzit. Mbase personi qe te kap ekzekutimi ne zgjedhje

                 1. K
                  Kulaku

                  Aaaa kelysh i kuq i PD...na vodhet partin tinas...stalinist dhe tashi hajdut na jipni leksion demokracie te djathte tfuuuu fare e keqe zoti ju shuft nga renjet themeluat koorupsionin piramida depot e armatimit pasurit shterore dhe pronat i vodhet me ligjin 7501tfu....ju shoft ZOTI kancer i njrezimit....dhe vertet si eneri hante kelysht e vet dhe ju Zoti sot ,ju denon ne te njejtin form

                  1. v
                   vlora

                   Kontrollojani pak pasurine ketij superhajduti me ca kodra ne Marikaj e pasuri marramendese te fshehura me prestanome.

                   1. s
                    syçeluri

                    Po mire more merre dhe ti nje cfurk a sopate dhe dil bej ndonje heroizem se ngele vetem neper portale. Dil more dhe beje baaam se aty duket trimeria

                    1. E
                     Emiljano

                     Po ka budalla ne ket bote te vritet per noken,ndoken dhe paloken mire ja beni turruni se nuk i hyni ne pune as dreqit.

                     1. S
                      Shko

                      Ik ore koke loqe

                      1. G
                       Genti

                       Njeri i peshtire , le nam neper ekranet e Sali kriminelit , hajdutit …, Merre cfurkun dhe lufto o mashtrues , genjeni nga mengjesi ne darke jeni bere plehra … nuk iu degjon njeri fareeee Ik lufto ti me gjithe ata zagare qe bejne ham ham gam gam me trillime mashtrime …..,, Ik po ta mbajti lufto pse u thuaj njerezve do vriten … rruga e hapur merr sali kafshen Liri skuthen , argiten shkelzenin , gruan tende qimin mos e harro ata laro palo gazetare qe bjellin helm dhe luftoni merreni pushtetin te vritet gruaja , femihet tuaj dhe merreni pushtetin hallal … apo keni frike se ise ne burg ise te vdekur nuk keni rruge tjeter. Nuk ka me 97 te ka ngelur cfurku ne dore me mire gute ne b…… Zoti marrte hak per ju felliqesira qe e bete kete popull te vuaj .., boll me o djaje te zinj . Populli ju ka vraktisur asnje nuk ju ndjek me se jane me te zgjuar dhe me te mencur se judjaj te zinj qe u nxifshi kembe e koke … dilni luftoni dhe mbylleni halene ….

                       1. S
                        Shallvarja

                        Përshëndetje 70-80 vjeçarit nga Tirana, që na kujtoi "Saçin" e paharruar. Me kokë të rruar, me rroba ushtarake, i larë dhe i pastër. Punonte si kal në shtrimin e rrugës së Shallvareve, dhe ushqehej me një bukë 40 lekshe të zezë. Dhe ishte i lumtur!

                        1. e
                         emigranti

                         merri gjithe demokratet neper bote ku i ke sepse i gati se duan leke dhe te behen ministra

                         Lini një Përgjigje