Monika Kryemadhi pranon se është pronare në offshore? Janë pagesa qesharake, do t’i drejtohem SPAK se kanë dalë të dhënat personale

17 Mars 2023, 09:01Politika TEMA

Monika Kryemadhi pranon se është pronare në offshore? Janë

Monika Kryemadhi ka bërë dje një autogol. Ajo ka pohuar se është pronare e një kompanie të regjistruar në parajsa fiskale dhe ndërsa kapi pranimin e fajit, ka tentuar menjëherë ta mohojë.

Dy ditë më parë, EuReporter publikoi një shkrim sipas të cilit ish-kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka marrë para nga kompani të kontrolluara nga biznesmenë rusë. Për këtë u publikuan edhe disa fatura. 

Lidhur me këtë çështje, Kryemadhi ishte e ftuar dje në emisionin “Opinion”, ku e cilësoi lajmin si të sajuar dhe të paguar.

Por në mënyrë inkoshiente, Kryemadhi pranoi se është pronare e një kompanie offshore, ndërsa deklaroi fillimisht se shifrat e publikuara ishin qesharake, pasi duket qartë që Kryemadhi është mësuar me shifra të majme. 

Dhe më pas vjen dhe autogoli. Kryemadhi deklaroi se do t'i drejtohet SPAK-ut për përdorimin e e të dhënave personale 

“Unë do ti drejtohem edhe prokurorisë së Tiranës, SPAK-ut që ta hetojë këtë çështje sepse përdorimi i të dhënave personale  të njerëzve pavarësisht, siç jam unë, siç ishte dhe çështja e operacione plastike që thonin që nxirrnin shuma dhe paguheshin në një servis makinash", tha Kryemadhi.

Por pyetja ndaj Kryemadhit që Blendi Fevziu nuk ia bëri do të ishte: nëse ky është lajm i rremë, atëherë pse Kryemadhi duhet t’i drejtohet SPAK-ut që të hetojë përdorimin e të dhënave personale?!

Në këtë mënyrë, Kryemadhi e pranon se është pronare e një kompanie të regjistruar në parajsa fiskale dhe tashmë ka frikën se të dhëna të tjera do të dalin për aktivitetet e saj financiare të dyshimta.

19 Komente

 1. K
  Kriminelja kerkon mbrojtje nga SPAK !!!!!!!!!!!!!!

  Perse SPAK per kte gje qenka krijuar ,te Mbroj Kriminelet e Politikes dhe Familjet qe shpartalkuan Thesaret e Buxhetet Pronat e Shqiperise ?????????????? A eshte e vertete kjo gje zinja Kim ?

  1. V
   Vranakonti

   Nuk ka faj Monika,ka SPAK qe idegjon deklaratat e saj dhe mby veshet. Keto ja fakte,i pranon vete Monika. Keto ja sfid per SPAK. Ajo tallet me SPAK dhe i lumt.

   1. N
    Nul Moka

    Pagesë qesharake 10 mijë euro në muaj........... . As bukë me gjizë nuk ha dot.

   2. S
    Shqiptari

    Shume mire do besh ata i ke te punesuarit e tu. Per sa kohe nuk te hyn gjemb ne kembe.

    1. M
     Mira

     Monika Kr. i paraprin thirrjes qe do t'i beje SPAK per te dhene llogari per miliardat e vjedhura nga pasuria e popullit me te varfer te Europes.

     1. C
      Coli

      I duken shuma qesharake Nevojtore Kokemadhit. ........ik moj surrat bajge

      1. T
       Tironsi

       Moderator me te ndyre se “ berishiani Blendi Fevziu nuk ka.

       1. S
        Shqiptari

        Mona eshte shume e sinqerte.Ne keto parajsat fiskale dhe Offshore ajo ka depozita te vogla dhe qesharake.Keto jane thjeshte per nevoja utilitare,shpenzime te vogla dhe shoping.Nuk eshte kaq ordinere sa te tregoje bankat apo Parajsat fiskale ku ka depozituar djersen e ... ballit.Njerezit jane cmirezinje dhe nuk duan ta kuptojne se Mona ka prona te trasheguar nga prinderit.Iliri e ka Rexhepin ish pronar.Pastaj ata kane 31 vjet ne politike dhe kane bere para, me djersen e b....s,ballit.Shihemi ne 14 maj.Ok!

        1. s
         sa vila ka mona ne londer

         Mire thote mona botoksi,shifra qesharake,se ju zbuloni shifra qesharake si arka peshkut dhe milionat e familjes berisha meta i fshihni.Sa miliona kushtojne vilat,tokat,ap e ketyre hajduteve,sa pasuri jane ne emer te fatimes qe shiste qepe,sa ka i vllai e deri te bes komiku thone

         1. T
          Tash duhet qi Ambasadorja K t'scopioj 1 Party

          e trokas gotat e shampgnes me Putanen e Ofshorit si i perpoqi me surrat bythen mutaj

          1. L
           Lani

           Ajo shifra 5000 euro eshte baraz me çfarë marrin ne 1 vit 5 pensioniste). (Thjesht per kujtese Monikës).

           1. A
            Agimi

            Neperka nuk mund te kapet nga bishti. Neperka do shatin ne koke!

            1. T
             Timi

             Se çfarë ka Monika, Iliri,Saliu, Xeni etj etj e dinë edhe fëmijët e fillores. Por a ka në Shqipëri një bythë që shkon e i arreston? Kjo është ajo që më shqetëson.

             1. K
              Koli

              Fiona e Shrrekut.

              1. B
               BURGU

               SPAK u ngrit qellimisht nga organizatoret per te mbrojtur kriminelet dhe te korruptuarit. Prej 32 vjetesh Shqiperia dihej, u kthye ne kazan plehrash per politikanet. Drejtesia do ti mungoje Shqiperise per sa kohe livadhisin te lire Saliu, Iliri, Monika, Jozefina, Edi e shume te tjere. Mjerre vendi qe e kane kapur per fyti njerezit me te ndyre. Mallkuar qofshin.

               1. G
                Gëzim

                Mirë t'ju bëhet.Lirija nuk fitohet duke bërë komente. Të keni turp. Pranoni të shtypeni nga katër persona ordinerë dhe kriminelë.Kujtoni se do ju shpëtojë SPAK.Nuk e kuptoni që ata prokurorë dhe gjykatës janë mbrojtësit e atyre katër personave? Kuptohet që nuk është e lehtë, por duhet guxim dhe për fat të keq këtij populli i mungon.

                1. A
                 Andy

                 Vetem me fotografi mos e nxirrni se te tremp me ate fytyre te shemtuar. Jane te dy me gjithe te shoqin si thesi i qymyrit, te zinj jashte akoma me te zinj brenda.

                 1. I
                  Iliria

                  Pjerdh monika per SPAK.....ajo i shikon si capacula . Ajo milardiere .....keta bythgrisur me ca rroga te mira qe i rrine gati tu kur kalon ajo..... i buzeqeshin me servilizem dhe ju thone kolegeve....e pe me foli monika ....hahahah

                  1. I
                   Iliria

                   O Gezim....e shikon qe po cmenden ....nuk po ju vjen njeri nga mbas , mbas gjith atyre protestave qe kane bere......e shikon cpo thone ....ketu kane mbetur vetem budallenjte dhe militantet , ngaqe nuk po genjehet me njeri. Njerezit qe nuk po ngrihen jane me te mencur nga ci panden ti..... po i lene te mbyten ne mutin e vet . Indiferentizmi eshte ana ekstreme e protestes aktive pra proteste pasive qe perfundimin e kane te njejte.....si temperatura 100 grade c dhe - 100 grade c ne vdekje te cojne.

                   Lini një Përgjigje