Ilir Meta: Me Berishën prishem vetëm për dy gjëra, aty nuk të fal unë

16 Mars 2023, 21:30Politika TEMA

Ilir Meta: Me Berishën prishem vetëm për dy gjëra, aty nuk

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta gjatë një takimi me kandidatët për Këshillin Bashkiak të forcës politike që drejton ka zbuluar se për cilat arsye mund të dështojë bashkëpunimi me Sali Berishën.

Sipas tij janë vetëm dy arsye, ku e para është bashkëpunimi me kryeministrin Rama, ndërsa shtoi se nuk mund të prishet për çështje kandidatësh apo pozicionesh, por vetëm për interesin kombëtar dhe Kushtetutën.

Arsyeja e dytë e Metës është nëse Berisha do të tërhiqet nga firma e tij për referendumin, që sipas nuk tij do ndodhë pasi Berisha “i shkon deri në fund marrëveshjeve dhe fjalës së dhënë”.

“Ka fjalë do prishet Berisha me Metën, nuk jam prishur kurrë me njeri për gjëra të tilla si kandidatë apo ministri e pozicione. Për kushtetutën prishem unë, për interesin kombëtar jam prishur, për gjëra të tilla nuk prishem. Me Berishën prishem për dy gjëra, po bashkëpunoi me Edi Ramën, jo me PS-në, po me Ramën që ka mendjen të blejë e të korruptojë njerëz.

Edhe nëse tërhiqet nga firma për referendumin, që ai nuk e bën se i qëndron marrëveshjeve dhe fjalës deri në fund. Kjo nuk është betejë për Metën e Berishën, por për shqiptarët. Koalicioni do jetë fitues sepse ka në qendër shqiptarët.

Vota e ndëshkimit do bëjë mrekullinë që presin qytetarët dhe shumë socialistë që ndihen të pafuqishëm sepse Rama i ka uzurpuar partinë dhe i ka nënshtruar me rilindasit e tij të korruptuar që i keni parë ku përfundojnë”, tha Meta.

38 Komente

 1. F
  Fjale ne "Demokraci"

  si Berisha si Rama, dhe si Meta..jane BASTRADE-POLITIKE DHE PER TE VARUR NE LITARE..lol

   1. T
    TTRIMI

    ky Muti Meta edi mendjen e shqipove prandaj tall menderen.

  1. P
   Preshi I lushnjes

   o agush na cave karrin me kushtetuten

   1. L
    Lali

    Pervec pazareve , ju nuk prisheni per gje tjeter o like. 313 do tju bashkoje erdhe po te prisheni tani.

    1. S
     Shefik Ormëni

     Sa i sinqertë shoku Ilir! Dhe unë budallai kujtoja se, si arsye për t'u prishur do të ishte po ti ashtusnin Monikën. Ku t'a dija unë se kjo as do i sillte shqetësimin më të vogël ish presidentit tonë fort të nderuar.

    2. ?
     ????????????????????????

     hahahahhaha sa te neverithem jane hajdutat

     1. C
      Cmenduria e cilit do qe Ju beson ketyre..

      Akoma eshte nje pjese e Vogel qe Ju besojne ketyre ,qe keta me te vertete punojne per Shqiptaret. ! Po Mediat e huaja dhe te vendit , kane me qindra Dekumenta qe keta Jane Kriminelet me te rrezikshem per Shqiptaret ..Per te vetmen Arsyhe :. Se keta Jane gjalle dhe Krimet e tyre do ti trashegojne dhe Njerezit e tyre edhe kure keta te vdesin....

      1. F
       Fener Zizi

       Po per Monin se rruke fare o Like. Prandaj flasin dynjaja, qe moni ta dredh hahaha

       1. X
        XHI BU

        O ILIR METAJ !!!!!!! Kushtetuten ti jo vetem ti e ke shkel por e ke perdhosur per derisa ne menyre mafjoze je lidhur me oligarket ruse ,je aksioner ne kompani ofshore , ke interesa me keto oligarke duke e shitur dhe rrezikuar sigurin kombetare te cilet financojne per llogari te lobimeve te I. Metaj Mbeshtetni njeri tjetrin dhe dilni ne krahe te nengrades BERISHE e mos u prish se jeni nje lloj te perlyer me para ruse,me vjedhje, jeni bandit ku shkatrruat nje popull e nje komb duke i marre gjithcka dhe sot jeni pasuruar per shtat breza.

        1. T
         Turpi i kombit

         Po ku ka fytyra me bastarde se ju,ne historine e ketij kombi,ju jeni njerez ordinier,te ardhur nga hici,te shkerdhyer deri ne palce nga tutoret e PPSH-se,pa identitet e ideal,hajdutet,trafikant,delirant,me probleme te personalitet,qe shqipetaret ju njohin shume mire,dhe sot ju kane,si letër higjienike,rrace muti,plehra

         1. F
          Fuati nga Skrapari

          Qënja në politikën shqiptare, e këtij Agushit dhe kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha. është fyerja më e madhe për kombin tonë.

          1. S
           Skrapalliu

           O Like Floriri! Kujdes se mos te kerkon vrimen e bythes, dhe ben vaki qe nuk ia jep, atehere ndodh prishja e madhe! Prape kujdes se mos na prishet Monika!

           1. L
            Lenci

            ky hajdut dhe spiun duhet te perplaset ne burg

            1. B
             Bato

             Burri i shkoqur i biri i botes.Mr kari i Çepanit.Kryehajduti i Shqiperise.

             1. T
              Tuku

              Ti je çprishur nga te kater anet o vella, qe nga trute e deri te kembet.

              1. H
               Harove NGJALËN .

               Harove të tretën , po t’ë doli dhe ndonjë NGJALË përpara .

               1. L
                Like floririn spiuni

                O hjdut ordiner e kriminel i këtij populli me termat kushtetutë e kombëtar na e ke neveritur fare o vulëhumbur. Edhe në kohën e monizmit vendimet e gjygjit për të pushkatuar popullin në emër të popullit cilësoheshin, por votonte vetëm diktatura o derrkuc I.M. spajuni.

                1. x
                 xheJ. eN. Bi.

                 Fryni bythën me këto që thoni dhe as vet nuk i besoni,po kur ka budallenj që i han këto, ju lumtë trapi.

                 1. k
                  kik

                  Kurva e ndershme ilir meta

                  1. V
                   Veshgusi

                   Të plasi bytha per kushtetutën si ti Saliu e Edi e keni kushtetutën letër higjienike juve ju intereson placka e vjedhur dhe vrasjet që keni bërë

                   1. r
                    rruga

                    Ka harruar edhe Xenin qe per here te trete prishet dhe nuk jep doreheqje! Ha ha ha ha .Likja rrelike e korupsionit ne njeshtet bananesh,ku Amerireforma u garantoi mosndeshkimin me"grupin e qiftelive"! Ndaj edhe une do votoj kualicionin Sa-Li (sali -like)se nese sepse sot jam 32 vjeç dhe ata me mesuan si vidhet dhe si vritet duke mos te hyre gjemb ne kembe,ndaj s'mund ti braktis ustallaret.

                    1. z
                     zenun boriga

                     pirdh pirdh o komandant

                     1. t
                      tata luigji

                      Per dy gjera thot nuk e duroj, e para mks ti nxjerre berisha karten e spijunit, dhe e dyta vjedhjen e floririt, CHEZ DIA Ah keni shume gjynahe te dy mor por mks u beni merak se pjesen tjeter ose ne burg ose do ju marrin peng

                      1. s
                       shajku

                       Ti o bythshkerdhyer ben pjese ne rezidenturen serbo-ruse qe drejton Sali kurva,pamvarsisht se je me kurve se ai

                       1. A
                        AbraKadabra

                        Ore, nuk po shikoni e degjoni se ky Metaj nuk eshte koqe fare, ka dhe disa momente ndricimi? Mendon jo vetem te fshehe parate e vjedhura te tij dhe Moniques, por tek e tuk edhe per ne dhe sidomos per interesin kombetar si dhe Kushtetuten? Kete te fundit e mban perhere te varur ne yzyrhane dhe sa here qe i vjen me u dhi, i fut nje te lexume, sidomos parathenjen, qe e ka shume per zemer. Kur ben shurren, ka ne qender te vemendjes vetem shqipot qe do bejne mrekulline dhe do votojne per ate dhe malokun e Shiqeres. Ndjehuni te lumtur per keta shenjtore shpetimtare. o milet...

                        1. G
                         Goni

                         Mos u prish me zë, pasi askush nuk dëshiron të çrishesh ti me të. E rëndësishme është që je me të dhe nuk ke më mundësi që sinjalin t'a ndezësh majtas e kthesën t'a marrësh djathtas.

                         1. r
                          raul

                          Vetem per dy gjera nuk te fal spiuni Agush , kushtetuten qe e ve poshte jastikut kur fle se mos ja vjedhin dhe popullin e 2 marsit qe e beri te fluturoje me pras ne bythe dhe ka 4 vjet qe ka ikur ne drejtim te paditur dhe s'po e gjen me. Pergjerohet i ziu se mos ka harruar vendin ku mblidhej populli i 2 marsit, ka bere kontrolle dhe naten pas ores 24 se mos ndoshta populli i 2 marsit eshte kthyer ne sonambul dhe del naten ne rruge por dhe naten nuk po e gjen. Si duket populli i 2 marsit do i beje surprizen me 14 maj kur do dale ne votime dhe do ti jape goditjen apokaliptike leshelike spiunit Agush dhe perbindeshit te Vucidolit dhe do ti nxjerre nje here e mire nga politika se e kane lodhur kete popull per 32 vjet me rrena dhe vjedhje e korrupsion.

                          1. c
                           ce

                           Amon mor kur del ne konference me ato dy cupelinat 16 vjece te haremit te Jales qe u zgjodhen antare te birose politike te leshelise ne vazhdim te tradites se Lenka Cukos qe nga mjelese lope u be antare biroje.Pa lere pastaj kur ne krah i rri dhe sharebajga e Jales Silvi Caka surratplaka , sykukuvajka. Dhe pretendon ky i forti i pazarit te ri me hanxhar ne dore se do vije ne pushtet me 14 maj. Kurren e kurres shqiptaret nuk mund te pranojne me te udhehiqen nga nje spiun me hanxhar ne dore dhe cfurkun ne doren tjeter.

                           1. P
                            Pensionisti i Porcelanit

                            Kush ia kerkon hajdutit te Floriritt e Kerrabes te ndahet nga kryekrimineli dhe kryehajduti Sali Sheqere Vuk Berisha; jo mor Flori, te dyve te pandare ju duam ne burgun e Recit!.

                            1. C
                             Coli

                             O Like. ......O koqe gomari ik se na çave trapin. ..........legen

                             1. z
                              zalli

                              Je i sakte o koke lope ,vetem 2gjera,Krime dhe Hajni,keto ju bashkojne,Napoeloni,pati thene "nqs,dy veta i shikon bashke,ata i bashkon o frika o interesi",si nuk bejne me njeri tjeter keta dy kriminele,vetem bashke,po po deri ne fund kur ZOTI,do ta vendose drejtesine.

                              1. L
                               Levendi

                               Ky koke xhenemi, e con gjuhen atje ku i dhemb dhembi.Permend dy gjerat qe i ka vene nen bythe prej 30 vjetesh: Kushtetuten,te cilen e ka per leter higjenike dhe interesin kombetar,te cilin e ka shitur tek Rusia ne kembim te mbeshtetjes se Putinit pa kursim,qe ky te jete atje ku ka qene dhe te bee ligjin ne kete vend duke qene i paprekshem.Per te tjerat as qe i behet vone.Ndaj thote,qe per Kushtetuten dhe interesin kombetar nuk te fal! I lezethem ky spion i cmuar jo vetem i sigurimit ,por dhe i KGB-se e mundet dhe i ndonje sherbimi tjeter! E caka ky per vendin dhe per kushtetuten e Tushes,apo te Xhaferllarite Co. Dhe kush? Likja?!!!Felliqesire e ndyre! Po cfare ti bejme ne SPAKUT qe gradualisht hyn perdite e me shume ne influencen e tij dhe trembet nga ky dallkauk i korruptuar e kriminel? Apo nuk eshte keshtu zonja Kajana,...?Por deri kur?!

                               1. R
                                RETROSPEKTIVE

                                Kur te mallkoni e shani Ilir Meten, kujtoni ca se kush e zgjodhi Kryetar Kuvendi e President te Republikes! Nje ndihme te vockel - Ai qe fale votave te bashkuara me Ilir Meten mori pushtet ne 2013.

                                1. M
                                 Miloja

                                 Ore Like! Keto nuk jane gje fare! Kujdes pidhin e Monikes, sidomos mbasi ajo e ka trajtuar ne Austri!

                                 1. A
                                  Andoni

                                  Sa i ngjan Monika pitkinit kur u be si femer.Cdo njeri zbukurohet kur qesh por ajo duket shue e shemtuar apo jo?

                                  1. e
                                   ekonomiksi

                                   kur hiqet dhe kokcepi i cepanit...alias gangsterri i pazarit te ri me katolik se papa,bir selman i nenes cte te qaj me pare.e ka bo kushtetuten si bibla.ky kodosh i pasuruar nga tranzicioni eshte me te vertet fatkeqesi kombetare,duke pasur parasysh edhe shkallen e inteligjences qe ka poshte kafkes.urith,spiun,i frustruar,pa shoqeri ne fakultet...tranzicioni i dha celsat e kulles se barit.perfitoi tmerresisht...dhe kjo eshte merite,nga konjukturat e kohes.po prape me kalimin e viteve nxorri ne drite fshatarllikun qe ka ne gjak.thone peshku qelbet nga koka...ktu po e po...po dhe fundi qelbet shpesh...dhe ky ishte funderrin.o zot ke kemi pasur ne krye te ktij vendi...ate shpellarin malok te qelbet sdu me e permen se m vje per te vjelle...po ky eshte rast patologjik....ne qe kemi pasur fatin e keq ta njihnim ne vitet e fakultetit...disa nga ne...jetojme ne perendim prej 30 vitesh...ne nje takim ne tirane ..kur pame ne lajme se ishte bere president...na ka hyp i e qeshme...po na vite dhe per te qare...cudira shqiptare.

                                   1. P
                                    Politike te kam dhjerre

                                    Talle bythen pse mos?Ne kete vend te dhjerre ku e ha vetem i drejti dhe ku horri eshte supermen cdo tallje si kjo fyen inteligjencen edhe te nje femije pale ketij kodosh mileti frikacak ketu bej pjese edhe vet prandaj ke gjetur shesh per pershesh te lumte.Ishalla e gjen nga perendia sepse nga te tjeret do vdesesh rehat.Pare ke banda ke aleance me kryemafiozin, ishalla te bie nje rrufe, cja fus kot dhe une nuk bie rrufeja ne hale.

                                    Lini një Përgjigje