Inxhinieri kujton përplasjen me Berishën për zaptimin e tokave: Më tha, ne po na lejojnë të lëvizim nëpër Evropë, pse mos të lëvizim brenda Shqipërisë?

17 Mars 2023, 10:24Politika TEMA

Inxhinieri kujton përplasjen me Berishën për zaptimin e tokave:

Bardhyl Reso i ftuar në emisionin “Shqip” nga Rudina Xhunga në Dritare Tv kujtoi përplasjen me Sali Berishën në 1991-shin, për njerëzit që vinin nga zonat rurale, dhe zaptonin toka në Tiranë. 

Reso u shpreh se, Berisha lejoi të zaptoheshin tokat në Kamëz, Bathore, Babrru, Paskuqan, një pjesë e të cilave ishin me pronarë, me qëllim që të siguronte vota. 

Berisha tani propozon Belind Këlliçin për Tiranën, por a mund ta harrojë Shqipëria çfarë i bëri Tiranës, ky barbar, thotë Reso.

“Kur kaloje nga një qytet në tjetrin për punë, ti humbisje pasaportizimin në vendin ku ishe. Para 1990-ës nuk mund të shkoje në një qytet tjetër, por veç me pasaportizimin. Nuk bëhej fjalë veç për Tiranën, por edhe për qytete të tjera të mëdha. Nëse ishe nga një fshat ose qytet tjetër i vogël, nuk mund të shkoje në Durrës.

Këtë diskutim e kemi bërë me Sali Berishën që në 1991-shin. Kur unë i thashë që po vijnë njerëzit në Tiranë, po zaptojnë tokat, ai m’u përgjigj se tokat janë të shtetit. Saliu kujtonte se fermat ose kooperativat, ishin toka shteti në Tiranë. 

Edhe tërë Bathoren, tërë Kamzën, pse e zunë? Se në Kamëz e kishte blerë një pjesë te atyre tokave një kompani italiane edhe i kishte paguar shtetit shqiptar paratë për ato toka që kishte blerë. 

Mbaroi lufta, ato kaluan në favor të shtetit përsëri, kurse pjesa tjetër ishte e pronarëve. Shumë familje të mëdha të Tiranës, Toptanasit, Petrelat, edhe të tjera i kishin pronat në Paskuqan, Kamëz, në Rinas, në Babrru etj. 

I thashë Berishës se ato janë toka me pronarë, përveç fermës se Kamzës që e mori shteti pasi iku Italia. Erdhën i vunë tabelën “Tokë e zanun”. Ndërsa Berisha më tha: “Ne po na lejojnë të lëvizim nëpër Evropë, pse ne mos lëvizim brenda Shqipërisë?” Në Evropë shkojnë, po a ka zënë njeri ndonjë copë tokë atje? 

Me një fjalë goje u krijua kaosi. E vendosi PD-ja se duheshin vota dhe Sali Berisha donte vota të sigurta. Dhe këto vota i merrte vetëm me njerëzit që po vinin. Nuk donte t’ia dinte njeri se po braktiseshin zonat e tjera. 

U sulën të gjithë për të vjedhur, për të shkatërruar edhe kjo stimulohej nga njerëzit e PD-së. Këta të lidhur me forcat e huaja greke dhe serbe, por edhe nga njerëz me një vizion fshataresk, një njeriu që s’ka parë gjë me sy filluan të sulen të rrëmbejnë çdo gjë”, tha Reso

45 Komente

 1. Z
  Zjarr

  Jo se nuk donte tia dinte se pos zbrazeshin zonat e tjera - JO - I e dinte shume mire cfare bente me qellim shkaterrimin e ketij vendi dhe ketij populli me nje synim dhe agjende te arte agjenti, tradhtari dhe sherbetori te serbit!!! DHE VAZHDON E BEN!

  1. O
   On

   Si e ben? Kemi Edin tani...ne po ikim jashte...po si mund ti pengonte Berisha...kte se ben dot askush me...po ky Reso ka pjerdhur aty ne emigracin...e rron me na ishte nje here....a se harrova po kto kullat pa leje ke Skenderbeu , Berusha I lejoi...ikni se na hapet barkun...

   1. Z
    Zot na fal cfare ke krijuar !

    On kalo ne Off

    1. R
     Raimond vlonjati

     Ky Reso qenka tamam krijese qelbesire . Na paska qene pronaret e tokave , Ca pronare jane ata , apo nga sherbimet qe i benin Turqise dhe rrembenin toka pa fund te shqiptareve .

     1. t
      tatjana

      ...dmth mire beri Enveri qe ua mori ? Ti e paske IQ me minus..

      1. P
       Pronari

       ti me mire te kishe pjerdhur a derezi sesa shkruajte... vertet tokat jane te trashegueshme brez pas brezi, por shumica e marredhenieve te pronesise mbi token u formezuan mbas Luftes se Pare Boterore dhe me pas nga ajo e Zogut. Por edhe sikur te ishin te periudhes se Turqise, kush je ti mor bythmut e barkthare, race pa vlere, te diskutosh gjakun dhe djersen e te tjereve?

       1. N
        Nga ty na vjen per te vjelle

        Degjo Rajmonda, ne komentuesit e Temes, qelbesire me te madhe se ty nuk kemi pare!

        1. U
         Una

         Ju tosqit nqse ka prej jush jeni te paret qe pas 1944 dhate sinjalin qe shteti ndertohet duke vjedh por ne radhe te pare duke vrare.Juve atyne familjeve te tiranes nuk i keni marre Token por ne fillim kokat e burrave, bashkeshorteve, femijeve dhe prinderve*( mos harroni biografine) luften e klasave kurse maloket e vazhduan me konseguence pas 1992 me ligjin 7501, dhe sot e vazhdojne po prape tosqit deri ne shkaterrim perfundimtar. Frikesohuni nga termetet katunaret e turqise kane fillu me u kthy nga katunet ku kane origjinen...Termeti ska parti vjen si denim nga lart.

       2. P
        Po te mos ishte enveri nuk do kishim saliun nga sh

        sali berisha ka qene arkitekti i shkatrrimit dhe i zaptimit te tokave,lejoi cecenet per nje grusht votash te pushtojne deri edhe lanen e parkun rinia dhe e mbushi Tiranen me kasolle si vicidoli,Tirana binte era shurre si stani i dhive te vicidolit.Ky vampir futi pandeshkushmerine,cecenet u bene me 2 prona dhe pronaret e vertete bredhin me letra gjyqeve te gjyqtaret e saliut dhe po vriten me njeri tjetrin si pasoj e politikes perca sundo te vampirit sali.Vetem pasuria e familjes vampirit,mund te shlyheshin shume ish pronare,Vetem te shikosh foton e ketij perbindeshi ,lumturine e tij se eshte krah enverit,duhet shporrur nga politika

        1. L
         Loni ish dashnori i Grida Sumes, oh jo, Dumes

         100000000% sakte! Dhe akoma nuk i ka hyre gjemb ne jembe shkerdhates...

        2. i
         illyrian

         O On Berisha kishte shtetin dhe mjafton mos ti lejonte të zaptonin tokat dhe ja ku i ndaloi nuk është puna ti ndalosh hyrjen ne Tirane o diku tjetër mjafton të zbatonte ligjin që prona e tjetrit nuk zaptohet dhe ja ku i ndaloi prapë... Por kur nuk do të kuptosh thua mbroçkulla mbas bregut ...

         1. M
          Moni

          Sot ka shtet apo jo...e prape ka zaptime e pa leje ...jo me 92

          1. b
           ben

           Moni-sot nuk ka zaptime e ndertime pa leje,pasi Shqiperia, ka per detyrim qe te zgjidhe ceshtjen e pronave ne menyre qe te pranohet ne BE, pasi kjo eshte njera nga kushtet e pranimit, por ka nje administrate qe nuk ben drejtesi, bile edhe kur ka vendime gjykatash te formes se prere, perseri administratat lokale nuk veprojne, qe te lirojne trojet e zaptuara me apo pa ndertime pa leje. Shkurt, vazhdon rrumpalla e kohes se Berishes, me ndryshime te vogla, qe ne fund te fundit bejne tjetersimin e pronave.

         2. N
          NO

          Po sikur te ishn pronat tuaja si do kishe reaguar ti ON? Prandaj shkaterrimi total i Shqiperise erdhi nga miku yt banditi Berisha! Por levizja e lire duhet tu bonte gradualisht ! Por me perpara tjua jipte zoterve te tokes ,pastaj ta blinin sipas ligjit Shqiptar , dhe jo siç e bone maloket tok e xanun ONI i dashur.

          1. t
           timi

           ti mer zotni me emrin on qe me i pershtatshem eshte off nuk e njeh fare kete profesor ing. Bardhyl Reso.Kur te flasesh per kete intelectual dhe te tjere te gjenerates se tij e me pas duhet ta lash gojen mire e mire.

         3. L
          Liria

          Shkaterrimi i Shqiperise ishte direktive e sherbimit te fshehte serb per t'i ftohur krahet Kosoves qe te mos ngrihej per liri dhe pavaresi. Por ne Shqiperi ka 32 vjet qe nuk eshte denuar asnje spiun dhe gangster ne sherbim te Serbise.

          1. Tuti

           Kjo është e vërtetë shumë e vërtetë

          2. S
           Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

           Doktor Mortja Mbreti i Tallavase dhe Rrumpalles Prostituta Kombetare Sali

           1. "
            "BOHOTINA"

            Kjo ishte nje nga gjerat me makabre qe beri perbindhi dhe montra Salih, midis poshtersive te tjera.

            1. D
             Denatyrimi monstruoz

             Pushtimi i Shqiperise nga shpellaret eshte me i eger dhe me denatyrues se vet pushtimi osman.

             1. F
              FCB

              Ehe..e paska thirr perla e dubait rilindas .

              1. T
               T

               Maloket rrace serbe jan nje mentalitet kan vetem per te vrar dhe vjedh.niveli 0 .

               1. s
                shqip

                T-po per 97-ten ke ndonje koment? A nuk ishin shumica e shqiptareve, me te shumtit ne jug te vendit, qe moren armet duke shperthyer depot, kur krimet deri vrasjet ishin per gjera nga me banalet ishin te perditshme? Sipas teje te tere keto ishin "maloke"? Ata perfituan nga Berisha qe u lejoi tjetersimin e pronave, se po te mos ishin lejuar te paret qe tentuan, te tjeret do kishin mbetur atje ku ishin, ose do kerkonin ti blinin ato prona. A nuk ishte "maloku" Bajram Curri, qe kontriboi per Shqiperine qe kemi sot? A nuk ishin "maloket" e Isa Boletinit qe i dolen ne mbrojtje dhe zbythen pushtuesit neo-greke dhe ato serbe menjehere pasi u shpall pamvaresia e Shqiperise? Te perhapesh keto lloj urrejtjesh ndaj njerezve u sherben vec serbeve e neo-grekeve qe na duan te percare.

               2. V
                Vranakonti

                Eh,sa te zeza ka bere Saliu ketij vendi dhe as gje nuk e ka gjetur. Ai per te tjeret qe nukkane bere gje vjell vrere duke i akuzur pa fakte. Vendi i tij eshte ne burg.

                1. M
                 Maloku sb Kafsha Primitive _Gjeti paBeri !

                 Dhe kujt i vlejn sot te tilla Deshmi ? Te gjithe shqiptaret dijme se si i zaptoj Tokat Kafsha e Shpelles dhe per cfar qellimi solli Vandalet /Egersirat ne Tirane e qytete te tjera ,per t'i perdorur ne cdo kohe si Numer Vote dhe Ushtare te tij ,ne kembim te Tokave te Tiranes. _ Sigurishte qe nuk mundet te prisje dicka tjeter nga nji Maskara e Malok Primitive si berisha vec shkaterrimit vjedhjeve e krimit . Vetem injorantet e dashakeqesit e Shqiperise ,mundet t'ja besonin Drejtimin e Demokracise /Shtetit nji injoranti me kulture primitive nji komunisti te ndyre si saleh berisha ! Gjithcka eshte Llogjike . Vetem ne Shqiperi llogjika del jashte funksioni prandaj dhe diem ne cdo rast ne te njejten Hale Historike . _ E keqja eshte se , ai vend nuk trashegoj nji Elite sepse ne epoken Komuniste te gjithe u shndruan ne Bythlepires te Pushtetit dhe mungesa e asaj Elite e cila merr Pergjegjesite e Vendit ne Faza te tille te Historise , kur ndodhin Ndryshime Sistemesh .Pra vetem ekszistenca e nji Elite (sigurishte Shqiptare te Betuar e Patriote ) do mundet te merrnin masat e duhura ,parapregatisnin gjithcka per te Mbrojtur Shqiperine ne rrugen e Panjohur qe ne si shoqeri e Shtet pu hynim (Demokraci) per te Udhehequr Kombin drejt perparimit dhe Europes . Ky ishte Shanci i Shqiptareve per te hecur krah Botes se Qyteteruar e zhvillimit drejt Europes . _Por ndodhi ajo qe dijme te gjithe (ne mungese te Elites Patriotike ) ishPushtetaret shpartalluan Magazinat e Rezervat e Shtetit duke u shndruar ne Miljonere brenda Nates dhe per te humbur gjurmet _e lane Shqiperine ne meshir te Fatit ,duke e flakur mes Turmave te Cakenjve te Uritur ! _ Qe t'i lejosh Shtetin ne duar nji funderine komuniste (si salih berisha ) qe s'ja ka iden se c'eshte Demokracia dhe c'do te thote Shtet _ eshte Tradheti Kombetare . Pra ,nuk eshte vetem Faji i Skuthit R.Aliaj si Drejetues Komuniste i PPSH-se ajo qe pasoj ne Shqiperi me Demokracin dhe Skandali berja President e nji Plehre si salih berisha , por tradhetia e ishPushtetareve Komuniste qe e hodhen Shqiperine si nji Limon i shtydhur ne Kosh te qelbesirave . (dhe natyrishte qe Gjapri i fshehur nen plehra ,nuk Flinte _ai shfrytezoj naivitetin e shqiptareve dhe helmoj Shqiperine )

                 1. P
                  Petrit

                  Qe kjo levizje kaotike ishte e demshme dhe zaptimi i tokave i paligjshem, nuk ka diskutim. Por ju lutem "Shumë familje të mëdha të Tiranës, Toptanasit, Petrelat" mos na i hiqni si viktima, sepse ne 99% te rasteve tokat i kane perfituar duke perfituar ne menyre ta paligjshme ne dem te popullsise. (identik me zengjinet e sotem te politikes).

                  1. S
                   Skrapalliu

                   SHPELLARI VETEM KETE VIZION MUND TE KISHTE. E PRANDAJE SHQIPERIA KA 30 VJET , QE NUK PO DEL DOT NGA TRANZICIONI I VESHTIRE. AKOMA NUK PO DALIM DOT NGA KY QERTHULL QE E KA FUTUR VIZIONI I SHPELLARIT TE VICIDOLIT.

                   1. R
                    Roland

                    Nje histori nga nje pjesmarres ne mbledhjet e asaj kohe,me ish-zv/kryeministrin e PD-se,Rexhep Uka:"Si do bejme shef me te ardhurit"?,pergjigja e Ukes:"Te shkojne ku te duan,por,ne(shteti i atehershem),nuk marrim persiper sistemimin e tyre".A e kuptoni maskaraden qe kane bere?Ne emrin e levizjes se lire,keta qe "sollen" "The wind of change",bene kasaphane me pronat.Po kush e ha koqen e e ketyre se,"7501" e beri Ramizi?Ok,ai e beri,po ti more edepsez Sali,pse nuk e ndryshove°?Sepse e kishe te kollajte te beheshe pronar me pronat e te tjereve,dhe,me nje gur,vrave dy zogj:edhe kafshet i bere me prona, ne pronat e te tjereve,edhe i perdore si kontigjent krimi dhe kontigjent politik per zgjedhje.Dhe mire e bere,se,krim me te madh, as ustai yt udbash nuk do t'a bente.Ne dhe brezat qe do vijne,thjesht,do paguajme pasojat.Lum qorrat qe nuk kane sy te te shohin!

                    1. D
                     Drini

                     Keta plehra malokesh, prishin edhe qetesine e Tiranes, bllokojne lokalet edhe e tundin me vallen e malokeve.

                     1. T
                      Ton

                      I gjeti pune Rudina ktij...nuk eshte normale me tha I thashe...

                      1. T
                       Trapi

                       Ju nuk e kuptoni Saliun. Ai eshte "hermetik dhe i zgjuar". Manovroi ne kohen e komunizmit dhe me ato mjeshterite e tij te Vicidolit ja doli te bente kariere edhe ne kohen e Enverit, ketij "pederastit" nga Gjirokastra. Saliu ishte malesor dhe i mbrujtur me trimerite dhe kenget epike te veriut. Vrasja, tradhetia, incesti dhe inferioriteti ishin te ngulitura ne mendjen e ketij legjendari. Bardhyl Reso nuk kupton te verteten e fjaleve te Saliut. Kur ai tha se ne lejojme levizjen e njerzve ne Evrope dhe jo mos te lejojme levizjen e tyre ne Shqiperi, Saliu foli me nenkuptim. Ai ne te vertete tha se ne kur po vjedhim neper Evrope, pse mos te bastisim Shqiperine?! Ky mentalitet prej talibani nuk kuptohej nga Bardhyli dhe me vjen keq, por akoma nuk kuptohet nga ky Bardhyli qe duket ne ate moshe qe do iki ne boten tjeter me mendimin sikur e ka kuptuar Berishen. Nje mut! Berishen nuk e kupton asnjeri. Ai eshte njeri i thelle dhe zaptoi jo vetem tokat dhe vodhi uzinat e fabrikat, por i mbushi zyrat me "malok" qe kishin te njetin mentalietet. Kur "malokun" e pyesje se cfare shkolle kishte mbaruar qe te behej zyrtar dhe te komandonte popullin ai pergjigjej: Ju djemte e Enverit e keni mendjen tek puna. E verteta eshte se kush merr parate.....

                       1. Trapi qe i ngre Lapidare Injorances

                        Trapi , hik o Zvarranik Hermetik , e futu ne shpelle nga dole dhe endero kur ja merrje Enverit ne goje , Fosile Injorances .

                        1. T
                         Trapi

                         Cke ti Trapi #2 qe te ngelet qejfi?! Une flase per "maloket" dhe jo per maloket. Pra kur e fut fjalen malok ne thojza presupozon se eshte fjala per injorantet qe kryejne mardhenie seksuale brenda familjes. Thone se Saliu vec kesaj aplikonte edhe seksin me dhine. Keta ne te vertete nuk e kane epitetin "malok" por "aplifolok". Me fal qe te ofendova!

                       2. T
                        Tironc

                        maloket shkaterruan Riranen dhe gjithe Shqiperine Ata jane sperme serbe

                        1. m
                         muçua I tanes

                         saliu pa llogjike...po tashti? jane mijra me dokumenta pronesie, kush i pengon te marin tokat, pronat e gjakut te gjysherve te prinderve,jane vampirat te cilet duan tjua shesin serisht pronareve legjitim.

                         1. S
                          Shpresa

                          Komenti me i goditur :ON kalo ne OFF!!! Respekte per Inxh. Reso, por pak si vone po e thote ne media, apo me mire vone se kurre.

                          1. K
                           Kusaria e familjes Vicidoli.

                           Kafsha e eger me emrin Sali e trajtoj vendin sikur ta kishte prone te veten me gjithe familjen e tij kusareske.Kujtoni pronat ne Porto Palermo me Fazllic ku blinte toka badiava Gita si cita dhe i shisnin njeqind fish po ne Lalez po ne jug po ne gerdec po tek kompleksi partizani po tek rruga Matohiti.Pra sarajet e fshatarit te varfer dikur zbritur nga pi.. Sheqeres u krijuan nè vitet e hajduterise demokratike.Cdo nate ne tv nuk permenden bemat ose kusaria e kesaj familje diten me diell por kane hallin e partise .Idiotet haleniste i dhimset partia. Ka edhe shume te tjere si keta por me radhe shpresoj ti gjendet vendi.

                           1. O
                            Opinion

                            Ne Shqiperi e keqja eshte se gjera dhe probleme te rendesishme thuhen e sterthuhen dhe per shumecka asnje nuk mban pergjegjesi.Thelbesor,kapital eshte problemi I prones.I pazgjidhur dhe me pasoja ekonomike,financiare, sociale etj ne vazhdimesi.Me te drejte vleresohet ky problem edhe nga Z.Reso.Por shume vone,pra si kofini pas te vjelave thote populli. Eshte bere lesh arapi,gjasme ne kapitalizem,sojsezi eshte bere sojli dhe anasjelltas.Dhe ky fenomen eshte kryesisht nga problemi I moszgjidhjes te problemit,apo abuzimit dhe tjetersimit me pronen. Te mos flasim per mungesen e koshiences dhe edukates te te jetuarit me rregulla e ligje ne shoqeri Duhet te jemi optimiste per ardhmerine,por kur shikon nje aradhe bagabondesh,rrugacesh, pisanjoze etj.te cilet nuk kane pasur mender b..ke ne b..the,sot jo vetem flasin per prone dhe drejtesi por metojne rikthim ne pushtet a thua se jane korifej te demokracise.Ketu perfshihen dhe te identifikuarit si pasardhes,pinjolle te nomenklatures se larte komuniste.

                            1. V
                             Vani

                             Vetëm injorantët dhe dashakeqësi shajnë Reso. Një njëri normal e kupton 1000% se ai ka të drejtë

                             1. P
                              Plaku pa dhambe

                              Edhe faj nuk kishin o Bardhyl se ne ato zona nga vinin nuk jetohej ,ishin si bicim Afghanistani te shkeputur nga bota .Ke te drejte se u be rremuje po fajin e pati PPSh e dikurshme qe e solli situaten ne ate pike sa vendi ra ne anarchy.

                              1. B
                               Buckethead

                               Fshataret dhe maloket

                               1. G
                                GjinGjonLeka

                                Grevat e urise per kthimin e pronave te të perndjekurve politike më 1994 ishte rasti i artë për të korrigjuar ligjin 7501, por felliqesira Berisha nguli këmbë jo duke i nxjerrë me dhune nga greva Felliqesira Berisha, të felliqurit e PS, PD, PDUI, PDNJ, nuk kanë bërë faj, as krim, as tradheti, por pafundesisht më shumë se kaq Mos e leviz sinorin e vjeter dhe mos e luaj gurin e jetimit, ceshtjen e tyre e mbron vetë Zoti Shkrim i shenjtë i vjetër mbi 3000 vjet

                                1. D
                                 Durrsaku autokton ne Shba

                                 Kjo qe thote ing.Reso eshte shume e vertete.Ne vitin 1994,u largua nje pdist qe ishte kryetar i kthimit pronave ne Bashkine e Durrsit me emrin Spiro Suli me origjine nga Vlora,i cili i beri lesh e pershesh pronat ne Durres.Pd per zgjidhur gjoja lemshin,e sharkoi ate dhe vendosi nje intelektual Durrsak qe kjo parti kishte bere ne zgjedhje koalicion me Ballin kombtar i cili ishte Ahmet Dakoli,qe i perkiste nje familje tregaresh qe trashegonte prona.Ky burre sapo e mori kete detyre u be shembull ne te gjithe shqiprine,per ate qe beri per pronat ne Durres,punoj pa u lodhur Vendosi rregulla e ndersherine e tij te plote per kete problem te rendesishem,ishte financier me profesion.Per kompesimet planifikoj dhe zbatoj planin e hartuar prej tij per kompesimin e pronareve kerkoj nga Bashkia te kryesh parecelimi i plote i zones kenetes Durrsit qe ishte pronsi e shtetit me siperfaqe 300,500 e 1000 m2 per pronaret qe ishin shpronsuar nga shteti meparshem te kompesoheshim me keto siperfaqe trualli sipas sip.qe ishin shpronsuar.Kjo pune e tij e lavderueshme shkoj ne veshin e Salehit president dhe ky shkoj per ta pare ne vend gjoja per ta perhapur ne te gjithe shqiprine si shembull i mire.Pas dites qe e pa dhe para autoriteve te Durrsit u shpreh se kjo eshte gjeja me e mire qe eshte bere ,nje dite me pas urdheroj ti zinin keto parcela te ardhurit nga veriu,ne kete periudhe u be dyndje e madhe prej tyre megjithse ata kishin mare tok ne fshat sipas ligjit 7501uzurpuan tokat e parceluara per kompesimin e pronarve te Durrsit dhe filluan ndertimet pa leje.Kjo ishte gjeja ne e keqe qe beri buje ne ate kohe.Ne nje ane ky komunist thekur i kthyer ne anti komunist ne fuksionin e presidentit kishte firmosur ne vitin 1993 ligjin per kthimine kompesimin pronave ,dergoj zaptuesit e zones veriut e te tjere ti grabisnin keto parcela per votat e sigurta qe do merte prej tyre.Me kete veprim Salehi personi gjoja qe i kishte dale per zot te djathtes shqiptare e shkatrroje ate perfundimisht.Veprimet e tij anti kombtare,vazhdojn deri sot pronaret e ligjshem nuk ju kthehu pronat duke i futur ne konflikt 30 vjecar me zaptuesit e tokave te tyre.Ky qe ishte rjeshtuar djathtas por vetem emrin kishte ndryshuar kerkon sot ne 2023 votat per te djathten e vertete qe i ka bere demin mecte madh ne keto 31 vjet,qe nuk mundet te riparohet dot.Kur ne nje emision te gazetarit Fevziu u pyet Salehu se a trashegon ndonje pasuri nga familja e prinderve ai u pergjigj me sarkazem po trashegoj malet, fushat,pyjet qiellin etj.Sot ky pasi ka sjelle,kaosin e madh ne shqipri kerkon te vij ne pushtet,ne vend qe te ishte ne burg prej vitesh.

                                 1. K
                                  Km

                                  Ka qene Plan i miremenduar i UDB dhe Milishevici:-vec garantimit te votes per konsolidimin ne pushtet te agjentures se saj me Sali RAM Berishes ne krye,vec mercenareve ne luften per shkaterrim,vec burimeve njerezire per 1997,"strategia e "tokes se xanun"sherbente njekohesisht per zbrazjen e veriut,spostimin e kosovare e drejte veriut te shqiperise,mbushen e kosoves me serve,per ndryshumin e raporteve te popullsise ,Sic Ka ndodhur kudo dhe kurdohere ne ish jugosllavi.Ndaj Mbi shpatullT e Saliut qendron Edhe barra e rende e tradhetise kombetare

                                  Lini një Përgjigje