Debati me Arian Çanin, Flamur Noka pranon se kontrollonte bandat kur ishte ministër: Nuk doja vetë t'u jepja urdhër, se fitoja për 24 orë

17 Mars 2023, 09:36Politika TEMA

Debati me Arian Çanin, Flamur Noka pranon se kontrollonte bandat kur

Deputeti demokrat, Flamur Noka ka debatuar me gazetarin Arian Çani në lidhje me zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj.

I ftuar në një emision, Noka tha se Edi Rama blen vota, teksa Çani e cilësoi këtë një aftësi të kryeministrit.

Noka u shpreh se po të donte mund t’i kontrollonte bandat në 2013 kur ishte ministër i Brendshëm për të fituar zgjedhjet, por nuk e bëri diçka të tillë.

Flamur Noka: Ai paguan gjithçka, ai paguan ambasadorë, ai paguan McGonigal. Edi Rama është vetëm fasadë.

Arian Çani: Prandaj pëlqehet, këtë jam duke thënë.

Flamur Noka: Pas 2013, kurrë nuk ka qëndruar asnjë ditë me votë. Gjithmonë me votë të  blerë dhe të manipuluar.

Arian Çani: Kjo është aftësi.

Flamur Noka: Në 2013, sikur të donte Sali Berisha, ata kriminelët që luftuan Ramën për ta sjellë në pushtet, i kontrolloja vetë po të doja, isha ministër i Brendshëm.

Çani: Njerëzit kanë nevojë për një njeri të fortë.

Noka: Në një vend ku perandoria Osmane ka futur kulturën e mercenarizmit, gjejnë mercenarë.

Çani: Me gjithë këto mëkate që thoni ju, Ramsi numëron sërish 800 mijë vota.

Noka: Të blera. Fakti që Ramsi bëri gjithçka të përjashtojë opozitën nga zgjedhjet, tregon se ai e di shumë mirë situatën.

Çani: Unë mund të vazhdojë t’i bie fyllit me një vrimë përderisa vrima është bosh dhe nuk është mbushur.

29 Komente

 1. N
  Noci

  Edhe ne qofte se genjejne sondazhet sadopak Rama ka dyfishin e simpatisë ne popull krahasuar me dyfishin e te gjithe te tjereve te marre se bashku.Kjo jo per ndonje merite te tij qe ne fakt ka disa por per dobesine e kundershtareve te cilet nuk i do me askush.Kur del nje politikan si Noka qe nuk ka idenë e politikes por hyn ne grupin e te forteve piket bien edhe me shume

  1. D
   Dakord

   Noci fix ky eshte thelbi.

   1. H
    Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

    Ore, jam shumë dakord me keto që thoni, por gallata është tjeterkund ketu. E lexuar çfare e quajti Çani Mul Nokën? Vrime fyelli bosh. Ha ha ha ha ha ha. Dhe Muli, si Nul qe është, as e kuptoi fare. Tha me vete: "Po ky Çani, pse e permendi fyellin? Ne s'kishim fare fyell këtu. Ja fut kot edhe Çani nga njehere. Do t'i them Berishës të bleje nje fyell, se mos na duhet. E do burri nje fyell me vete, se ku i dihet. Ja, ma kerkoi Çani dhe unë s'kisha." Ha ha ha ha.

   2. k
    k

    Nuk bëhet kurrë shtet me malokë injorante mesjetarë.

    1. F
     Fatmir Okaj

     E ke meritu besimin e pakufi qi tdha udhheqsi i kombit i nalti profdok Sali Berisha burr I mir famile nershme. Bravo tmadhe, Veri gud Flamur

    2. P
     Polici i patrulles

     Eshte e vertete kjo qe thote Muli.Me 2013 pak para se te beheshin zgjedhjet drejtoria e policise se Elb kryen 1 arrestim ne flagrance per armembajtje pa leje.Arrestohet 1 nga personat vip te dosjes se Dumanit qe eshte ne kerkim me pistolete pa leje.Ne momentin e arrestimit i drejtohet drejtorit te qarkut te Elb " Me liro se une nuk do te rri asnje minute ketu" Sa te jem une ti nuk del nga ketu ishte pergjigja e drejtorit te policise se Elb.Une te kam arrestuar ne flagrance per arembajtje pa leje. Cfare ndodhi ? Ne momentin qe po i drejtoheshim drejtorise se policise nje telefonate vjen ne adrese te drejtorit.Ishte Muli ne ate kohe minister i Rendit.Personin qe po e shoqeron te urdheroj ta lirosh menjehere.Te gjithe ne ngelem si te "dhjere".Kryem detyren qe na u ngarkua dhe rezultati.... Drejtori ne tel u degjua tek tha : "Po ne zoti minister e kemi arrestuar ne flagrance dhe po vjen OPGJ Ore do ta leshosh ti apo do te zhvesh direkt tani. I hoqem prangat personit qe duke qeshur iu drejtua drejtorit te Policise A te thashe qe s'ke cfare te me besh.Une te thashe mos me prek por ti ngule kembe. Drejtori mbeti si "muuut" para nesh. Personi ne fjale sot ne kerkim por qendron ne Shqiperi jo vetem bleu vota dhe kercenoi votues per Qif Rakipin por kete gje e bente rregullisht cdo fushate.Si ne zgjedhjet lokale dhe ato qendrore.Qif Rakipi nga PDIU kaloi tek Edi Rama. PS Nese Mul Noka do emrin e personit po i them qe eshte shoku i ngushte i Qif Rakipit dhe person me precedente penale

     1. .
      ...

      Ky ështe debat (analistesh? Mutttti) KY ështe debat tipik otomanesh, islamikesh. Me një mentalitet primitive barabar. Ju o otomane bashke me Ed Ram Turk hajdut Erdogani, Saliu, dhe Meten, jeni turpi i kombit Shqiptare. Jeni barbar Turq hajdute.

      1. K
       Kdo

       Ca hyn turqit mor plep.

      2. z
       zalli

       Po Roma o ko..e,kandari si perandori qe zoteronte 1/3e botes,me cfare e kontrollonte ,legjionet e famshme te ushtrise me cfare i mbushte,apo me Romane,nje qytet shtet,o bo..e,as arsimin 8-vjecar nuk do e kesh,vajmedet ke kemi patur qeveritar,e vajmedet ke kane trushpelaret,ne organizim e drejtim,o bo...e ka perfunduar koha e Islameve,Dogjaneve me shoke kur ti o pleher beje sikur negocioje,po ne fakt i shantazhoje.sa turp. Edhe Fishta i madh,kur pati thene"le ta dije gjithe bota mbare ,se pater Gjergji nuk eshte ma shqipetare",prej sojit tend ,per menyren se silleshin pushtetataret e asaj kohe,injorant koke bosh e mbi te gjitha hajdute,servile,e te shitur tek qarqet me antishqipetare,te kohes,ja modeli yt o muli muli ,kane qene.

       1. E
        Eni

        Te drejten ka thene....krimi nuk ishte kaq aggressiv sa sot....ishin si ishin ata...

        1. O
         Olti Hipopotam Curri

         Krimi ateher ishte partener me Mulin.

        2. L
         Lindita

         Flamur Noka ka hesape per te lare, shpejt do t'i degjoni krismat!

         1. N
          Njeres pa (qe sduan)pune

          Po po po cfare dialogu , me keta drejtues (gazekare) medioker, pa minimumin e kultures televizive, servile,frikacake, te paskrupullt e jo dinjitoze, perballe banditit , ..kerkojne me zorr rrezimin e Rames, pa e kuptuar qe nuk e rrezojne dot kurre . Sepse jane keta qe i zgjasin jeten atij......Neveri per nivelin

          1. "
           "BOHOTINA"

           Si Muli si Çani, plotesojne nje tenxhere bosh qe ben zhurme...

           1. m
            mjeku

            Nuk eshte me i qut Arjan kar Cani,qe te dy kokrra e loqeve jane

            1. D
             Drini

             Ky ushtari besnik i non grates dhe agjent i perpunuar i serbise, kur te jape llogari, do kapi sapunin dhe do behet e perkedhelura e burgaxhinjve.

             1. P
              Pariot

              Që eshte bi..he lepires i non grates ketu jemi dakort me Drini , por qe te jetë agjent i perpunuar i serbise ...jo se e shumta qe mund ti kenë mesuar ketij zorraxhiu eshte te pastroje halet ... ka kapicitet nen minimalen !

             2. A
              A Cani idiot i lindur

              Dy debila ne debat ( ujku Fierit me ujkun e Cerrikut). arbiter spiuni dhe bashkpuntori i famkeqit Gazidede shoku Rakipkari ehhh sa poshte ka rene media kazan

              1. S
               Sula

               Ky eshte idjot i dobishem enkas per foltore. Deri ketu.

               1. T
                T

                Sa bukur debatojn kurvat .dhe maloku mul .

                1. Z
                 Zagali

                 Me koqe kandari si ky koketrashi Noka,nuk e gjen ne shqiperi.

                 1. G
                  Gallat ne Kopeshtin Zoollogjik Shqiptare !

                  TV - kafshesh per kafshet .

                  1. T
                   Tahiri (jo ministri i suksesshem)

                   Per bashkepunim me bandat (me specifikisht ate te Habilajve) eshte denuar nje ish-minister i Brendeshem. Ai me "i suksesshmi" i cilesuar dikur i Rames.

                   1. T
                    Titi

                    Nuk e di pse ky me kujton hemoraidet e mia te acaruara !

                    1. Y
                     Yp Xhixhi

                     Te ha by.. o Titke, prandaj.

                    2. t
                     tata luigji

                     Ndalohen dy pederasta ne nje studio Mul noka eshte kokrra e karit, Cani eshte kokerr bolje, me kushtetut te sali kamikazit nuk ljohen

                     1. a
                      arqile

                      Ky noka hajdut qe shko pas k.....te krimibel sali verisha ben si puna e hajdutit qe therret kapeni hajdutin.Ne shqiperi ne jemi re gjithe deshmitare qe vhedhjen e votes e ka futur dhe e ka zbatuar sala qe i rente damblla qe nuk e la po e shkateroi kete vend shkateroi gjakun e fshatareve qe me ta ardhuren neto qe siguronte 40 vjet duke e rroberuar fshatarin e shkrete nepermjet cmimeve. Saliu dhe Noka dhe kyshdo qe i ndjekin do te shkojne ne hale te gomereve atje e kane vendin u qofre rruga e lehte dhe e shpejte.

                      1. E
                       Emigranti

                       Flamut Noka eshte me bandit se banditet dhe flet qarte me gjuhen e banditeve. Sa here qe i paafti, i ligu, shpirtziu dhe antishqiptari nuk arrin te marre ate, qe kerkon, fajin ua hedh te tjereve dhe veçanerisht kundershtareve te tij. I ligu dhe injoranti kurre nuk e kerkon fajin tek vetja, por tek te tjeret dhe ky fenomen, i perhapur ne te gjithe shqiptaret pa perjashtim, eshte bere nje semundje kronike kudo, me keq se Cowid 19-a dhe çdo epidemi tjeter. Shpjegohet me faktin e mungeses se kultures, tolerances dhe te civilizimit kombetar. Fenomeni vjen qe nga koha e Adamit me Evën, kur perpara Zotit ia hidhnin fajin njeritjetrit dhe deri tek gjarperi... Nuk ka nevoje Rama te vjedhe vota apo te bleje vota. Rama ka bere pune dhe puna e vlereson njeriun. Flamuti me banden e tij shquhen per shashka, dinamit shtyllave te tensionit, zjarr ne Gerdec dhe kudo, gaz helmues ndaj protestuesve dhe plumba e vrasje me 11 Janar 2011, vjedhja masive votash me 26 Maj 1996 e gjithmone (masakra me e tmerrshme, per te cilen sali kerma duhet te ishte ne burg sebashku me sejmenet e tij shikas e balashet e tjere)... Faleminderit SHBA, qe dhane vleresimin maksimal dhe te drejte per banditin sali dhe familjen me banden e tij: I papranueshem, i korruptuar, shperdorues pushteti dhe kriminel, duke e vulosur me Non Grata. Porosia eshte gjithashtu hetimi dhe ndeshkimi i ketij monstre nga Drejtesia Shqiptare... Ne zgjedhjet e 14 Marsit (te cilat edhe mund te shtyhen per aresyet qe dihen) salihu sebashku me likepisin dhe kete Flamut flamen do te fitojne rrokjen e fundit te emrit te noçkes...

                       1. W
                        W

                        Ai Fatmiri duhet te shkoje ne kurs kunder analfabetizmit Na mbyten injorantet

                        Lini një Përgjigje