Andi Bushati: Rama, tirani që na ka vënë çizmen në fyt të gjithëve. Do e dërrmojë Berishën

17 Mars 2023, 09:32Politika TEMA

Andi Bushati: Rama, tirani që na ka vënë çizmen në

Analisti Andi Bushati thotë se kryeministri Edi Rama do e mposhtë thellë Sali Berishën në zgjedhjet lokale të 14 majit, ndërsa ky i fundit, do mposhtë Alibeajn.

Bushati e cilësoi krim vendimin e KAS, që i dha të drejtën Alibeajt për të regjistruar PD në zgjedhje.

“Zgjedhjet sot janë të vdekura. Nuk është i vdekur Edi Rama, Edi Rama është tirani që na ka vënë çizmen në fyt të gjithëve. Kjo duhet treguar rast pas rasti.

Sot ka ndodhur një krim për t’i treguar shqiptarëve që Enkelejd Alibeaj është opozita shqiptare dhe madhështore e këtij vendit. E kuptoni sa qesharake është?”, theksoi ai.

19 Komente

 1. T
  Tironci

  Flet NIPI i numrit Dy te Regjimit te kaluar ....... me falni edhe i biri i njerit prej drejtuesve te "armes se dashur te Partise",Sigurimit te Shtetit !! Pra Gjyshi dhe Babi orientojne Nipcen per te mbrojtur komunistin e devotshem Sali Ram Berisha,ne luften kunder "revizionisteve te rilindjes" !!?? O zot sa i paftyre !! Tironci

  1. T
   Tironsi

   Andi Bushati nga nje pale zgjedhje ne tjetren po i depozitohet marazi ne shpirt qe vazhdon te fitoje Edi Rama.Kam frike se shume shpejt do ti shpifet ndonje gje e keqe pasi ai po zjen nga brenda nga dita ne dite. Gjynof !

   1. N
    Noci

    Po te ishte Alibeaj ne krye te opozites une jam i bindur se nuk do ti fitonte zgjedhjet por rezultati do ishte dinjitoz sepse elektorati gri me shume do t'i besonte atij se paraardhësve qe nuk kane me çfarë t'i japin askujt .Alibeaj ka lindur dhe eshte rritur i djathte dhe per kohen qe merret me politike nuk ka asnje akuze per korrupsion apo shperdorim pushteti edhe pse ka qene minister.Ato epitete apo lidhje me Ramen jane per konsum propogande siç e ka zakon Berisha.

    1. d
     drejtesia

     Ju thuaj shqiptareve.Kush e beri qesharake P.D?Dhe shqiptaret e dine dhe njezeri thone perbindeshi Berisha, ai qe te ka ndruar pampersat(mbathjet) kur ishe i vogel.Te fala gjyshit.

     1. L
      Liria

      Kreun e agjentures serbo-ruse ne Shqiperi, Sali Sheqere Vuk Berishen nuk e derrmon dot Edi Rama, por gjaku dhe djersa e derdhur e ketij populli nga plaget e marra nga krimet dhe vjedhjet e ish-Presidentit dhe ish=Kryeminstrit tradhtar i popullit shqiptar!

      1. S
       Shqiptari

       DHe ti pas Berishes do perfundosh ne HALENE e LLUMERAVE te KOMUNIZMIT(gomereve).

       1. Z
        Zot na fal cfare ke krijuar !

        Zot sa te peshtire e ka ba Andin ne surrat ! Shpirtlig. Pse na e bere Anal - ist !?

        1. a
         astriti

         nuk eshte rama tiran o bushat ....rama eshte shkaterruesi i tiranit .pa te tiranin do e kishim mes nesh me te gjithe fuqine e tij vrastare .rama i lagu barutin e armes se tij dhe tani nga krismat qe leshonte leshon gazra .

         1. a
          ad

          Berisha e ka marr peng PD ta shpetoj lekuren e Xenit dhe CO

          1. S
           Skraparliu

           Nuk eshte me shume se gjyshi jote qe per 30 vjete na vuri cizmen ne fyte,nuk ke fytyre ti te flasesh i acaron me teper shqiptaret kur flete keshtu o plere qe as nxiesh as skuqesh.

           1. M
            Mondi

            Po kjo gje eshte e ditur ,keta te opozites jane te gjithe te percare e jo me te fitojne zgjedhjet

            1. R
             Rina

             ky eshte bere njesoj si berisha.Gazetar i paafte

             1. O
              Ola

              opozita do i humbase zgjedhjet dhe po te mare pjese kshuqe sja vlen ta diskutosh me

              1. A
               Ani

               Po more pall po se ai saliu jot ishte shume ne rregull ne fakt

               1. E
                Eno

                Po se ishe mesuar me salen ti qe beje cte donte trapi

                1. A
                 Alban

                 Nuk besoj te ket ndonje shqiptar te besoj prrallat e Saliut pervec ktyre si puna bushatit qe kane interesa personale

                 1. M
                  Mario

                  pd ka marre fund me kohe me thene te drejten, dhe fundin ja ka sjell vet berisha

                  1. P
                   Populli.

                   Nuk e mar vesh.Perse sulmohet kaq egersisht qeveria nga te gjitha anet dhe prap populli e voton.Ky sulm frontal tregon se te gjithe keta qe jane hedhur ne sulm po shlyejne detyrimet qe kane ndaj te tjereve nuk eshte se jane hedhur ne sulm se ju hap barku per popullin e per demokracine ne shqiperi.Por sot sic duket u ka ardhur mesazhi i detyruar hidhuni ne sulm.Dhe keta te shkrete nuk kane nga ja mbajne dhe lehin si zagaret kush e kush te bertase me shume per ti thene te zoterve hej une bertita me shume beta zhurme me shume Dhe ai i pergjigjet ti e ke pas hallall buken qe te kam dhene.Mos u cudisni po ti gjykoni thell keto ulerima ne keto perfundime do te dilni.

                   1. P
                    Pensionisti

                    @Populli Bejne detyren ndaj padronit. Po nuk lehu qeni, nuk meriton asgje! Nen shembullin e tij te gjithe vulehumburit hidhen ne sulm dhe ndonje dite do te lehin se perse dita nuk eshte me diell, duke fajesuar qeverine. Nga ana tjeter kane qellim te erresojne driten dhe t'i prishin mendjen popullit, i nderuar ''Populli''. Nuk eshte se s'ka gabime, nuk eshte gjithçka ne perfeksionim, ka probleme sa te duash, por beta birbo, kur ishin ne qeverisje, kane bere 1.001 te zeza qe nga dhuna ndaj opozites, vjedhja e votave me horra xhuxhe, qe votoni edhe 5 here ne qendra te ndryshme votimi dhe deri tek vrasjet me plumba... Keta krime te perbindshem, qe nuk kane asnje lidhje me jeten e thjeshte te qytetarit dhe demokracine, nuk kane ndodhur dhe nuk do te ndodhin kurre, deri sa te jete ne qeverisje Edi Rama dhe PS. Birbot sillen si armiq te betuar me te zgjedhurit e popullit, nuk bashkepunojne, qe vendi te ndertohet e te perparoje, por shpifin, sajojne, pergjojne, pergojojne, shajne, poshterojne, mohojne dhe hedhin balte. Per keto gjera jane mjeshtra te medhenj. Ketu i kane bazat e ''fitores'' me 14 Maj. Nese shqiptaret do te behen te çmendur si keta, atehere ata vijne ne pushtet, por kjo kurre nuk ka per te ndodhur. Populli nuk e harron kurre shprehjen e tij: -Shihi turin dhe vëri kusinë! Ulerimat e drogmeneve lidhen me ate se kane vite, qe u eshte ''prere dora'', me te cilen vidhnin e pasuroheshin ne kurriz te pushtetit dhe bazen e kishin per vite me radhe ne Lazarat, nga furnizoheshin, pas kondrabandes se naftes, duke thyer embargon ndaj Serbise... Poshtersiite e tyre nuk kane fund, ndaj me 14 maj do te marrin rrokjen e fundit te emrit te mbiemrit noka, me nje zevendesim te vogel, duke i hequr ''r'' dhe zevendesuar me ''t''...

                    Lini një Përgjigje