Paratë ruse, Ilir Meta mbron gruan: Shpifje, shpifje...

17 Mars 2023, 11:00Politika TEMA

Paratë ruse, Ilir Meta mbron gruan: Shpifje, shpifje...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka komentuar shkrimin EuReporter, ku thuhej se bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi kishte marrë para nga oligarkë rusë.

Meta tha se janë artikuj qesharakë dhe fake. 

Më tej Meta theksoi se shpifje të tilla propagandohen me lekët e inceneratorëve dhe të korrupsionit.

“Ishte marrë edhe dje Financial Times me këta, kishin paguar një artikull që Monika kishte marrë pagesa nga oligarkë të lidhur me Putinin.

Janë qesharake dhe fake. Por këto i bëjnë me lekët e inceneratorëve, me to bëhen mediaplane në Shqipëri.

Të gjitha shpifjet dhe ato që propagandohen janë me lekët e inceneratorëve dhe korrupsionit”, tha Meta gjatë një takimi me kandidatët për Këshillin Bashkiak të Tiranës.

38 Komente

 1. d
  duket nga Surrati hajn Veshgjati

  me kapi te dhimja sapo i pash surratin

  1. S
   Salih, Nuk e shpeton dot më ShkelXenin

   Spiuni IM ose Like kari

   1. R
    Raimond vlonjati

    Spiunet e Vucicit ne ne Kryeministri , qe i sherbejne Serbise na paskan gjetur nje shpifje tjeter me se te genjejne budallenjte qe gelojne ketu

   2. A
    AbraKadabra

    Surratin e ka si Varanet e ishujve Galapagos

    1. i
     i ke ren pikes

     AbraKadvra Haaaaaaaaaaaaaahahaaaaaaaaaaaaa oh me lot

   3. "
    "BOHOTINA"

    Sa te paster jeni si cift mor palaco... cdo gje qe thuhet per ju eshte fake... !!!

    1. k
     k

     I shkërdhatë fshatari i korruptuar, populli të njeh mire dhe do të pergjigjet në zgjedhje.Të shkërdheftë Rusia degjeneratën e korruptuar.

     1. C
      Coli

      Çfare fytyrash. ...........O ZOT perse ke pertuar tju besh fytyre per njerez Likes dhe Mones

      1. S
       Spiuni I.M dhe Gim Gagashi ( Nesho)

       Kur jane shpifje shko beje padi ne gjykate per shpifje ? Te eshte ngushtuar laku ne fyte tani ngelet te vrasesh veten siç ke deklaruar por nje burre kurve nuk ka bythe ta beje ( ka edhe Rusia raketa ).

       1. O
        O ilir o spiun,o ilir o spiun

        Munika e pranon dhe thote shifer qesharake koktuli hajdut e mohon

        1. L
         Lilo

         Kur flet ky ndyresira duart duhet te jen te zena, njera duhet te mbylle hundet e tjetra te kap k****!

         1. J
          Jane "Shpifje " si Video-ja e D.Priftit ?

          e pa Live ne TV gjithe Bota kte fytyte Kanceri FakePolitikani me Ze e Figure dhe Specialistet Angleze e qiten Videon te Manipuluar ! Pra kta Kriminele e Skaterrues te Shqiperise , bejne trimin dhe injorojne cdo Fakt ,sepse kane Mbeshtejen pase te Botes Satanike Ambasadat e Huaja ne Shqiperi si ajo Angleze ,ku edhe dihen Lidhjet qe kane me kte Familje Kriminale e Mafioze . Jane Te Huajt ata qe i mbrojne kto Familje berisha metaj nga Drejtesia Shqiptare qe dihet tashme nga te gjithe qe Ata e Komandojne . E shikoni si u denua Saimir Tahiri pa asnji Fakt ,pa asnji Foto e Gjurm _pa te cilat asnji Drejtesi e Botes nuk guxon te Denoje ! _ Shikoni ate Deputetin e Fshatit te Korves ,ate surratPidhin e Grides _salinjanin ? - I eshte dhene Denimi ,por jane ktheher pas 10 - Gjyqe dhe ai kakaris al i lire Medieve Shqiptare ! Pra Ata qe kan marr Peng Drejtesine Shqiptare , shtyjne Shqiperine drejt Gropes duke mbeshtetut Forcat Regresive ne vend injorantet kriminelet zagaret e Shqiperine si gjsme Opozite .

          1. M
           Mona Like

           Shpifje...shpifjeeee... ...thone RE SHPIFURIT.

           1. V
            Vranakonti

            Meduket se Monika tha ndryshe. Ajo tha,kame mare para,kurse Likja thot jane shpifje.Hajde meri vesh keta lloj speciesh.

            1. S
             Sita

             E si tha ajo shtuoeca”pagesa qesharake”. Nuk i hyne ne sy aa para asaj. Ama ato para po i bejne gropen hihihiii

            2. N
             Nustret Bode

             E Like, Like! A të kujtohen vitet kur ishe kryeminister e Edua minister vinte mbrapa teje? Donte sdonte buzeqeshte pas kurrizit tend kur ti jepja intervista para kamerave. Tani ajo kohë mori fund. Me gushtin iku edhe vapa e ta beri gropën ty e shumë te tjereve. Po ti nuk pate tru te mendoje diten e zezë. Shiko per shembull shokun tënd te dashur Naçin si è mori “kthesen” në kohen e duhur e perqafoje alternativen socialiste. Tani rri aty e turfullo si kali ne leme derisa të vesh te 7 penxheret.

             1. R
              Refugjati

              Keto bajga te njerzimit per 32 vjet tallin bythen me shqiptaret,keto duhen vare te skenderbeu por ne shqiperi kane ngelur vetem shpellar.

              1. H
               Hajdarovski

               O car eshte media zyrtare e Brukselit EUroporter. Nuk eshte portal o mashtrus katunar. E keni henger ne bythe fort fare. Qelbesire spiun.

               1. K
                Kështu o posi!

                Po ç'prisni të thotë ky hajdut dhe vrasës?! Këtë e pamë me zë dhe figurë duke vjedhur dhe tha është montazh,nuk jam unë!

                1. a
                 amerikani

                 Është normale qe hajni e mbron gruan e vet hajneshë Nuk është per tu quditur as nuk është per ti besuar hajnit dhe spiunit Ilir Muti

                 1. S
                  Sita

                  Sa te babezitur paskan qene keto vemje, cift shtupecash…

                  1. a
                   adi

                   Killeri ma i madhi ne ShBA kur u rrethu ne nje hotel ne shba gjat arrestimit vrau nje polic dhe plagosi dy tjer deri me kete dite kishte vra mbi 470 persona pasi u denu me vdekje ne sekondatve fundit tha: PO E MBYTNI NJE NJERI I CILI NE TRUP KA NJE ZEMER QE SJA DON TE KEQEN ASKUJT!!! Kjo eshte gjuha e qdo krimineli !!!

                   1. D
                    Demokrati orëve të para

                    Kjo familje, ky maskara duhet ta ngryste jetën në burg si qen, bashkë me baxhellën femrën më të urryer. O zot çfarë ndyrësirash mban ky vënd por qelbësira më të mëdha se ky çift maskarenjsh nuk gjendet gjëkundi. Lutem që një orë e më parë tu vihen hekurat ndyrësirave.

                    1. D
                     Drini

                     Boboooo sa fytyre e ndyre, po ky mut nuk hodhi ca para te ndreqte surratin si mona?

                     1. O
                      Ori

                      Like....., do te marre zjarr by...a e sdo gjesh me njeri te ta shuaje. Lutju Zotit o antivlere, o hibrid, qe te urren nje Komb i tere.

                      1. B
                       Bylykbashi

                       Dy surretër alienësh! Të shëmtuar në kulm!

                       1. g
                        goni

                        llogarite(numrat) aty ishin ne letra ,le te verifikohen ne emer te kujt jane ne bankat respektive ,po doli si thote likja hidhini ne gjyq ,po doli ndryshe nisu vullnetarisht per burg......kaq e thjeshte eshte . Keshtu eshte kur edhe te vertetat publikohen pergjysem ,behet kaos

                        1. x
                         xha Kasëmi nga Çepani

                         Vetem ato qe shkruhen per Ramen jane te verteta edhe pse i zoti thote qe 25000 dollaret ia dhash une atij te FBI-se, edhe per kete llapaqenia Monika dhe ducka i Cepanit,Iliri folen sa iu shqye goja,kurse tani edhe pse del me fatura dhe emra konkret thone Shpifje,shpifje.. ha....ha.....ha.... nuk thone kote te kesh dy. nje ta cash e nje ta lesh....

                         1. P
                          Pashai

                          M'falë falë falë falë....

                          1. S
                           Shqipe-Free

                           Pyetje per te "Ndershmin" Ilir Meta-J::::Pse Ilir Meta ju dhe Gruaja juaj jeni ne qender te "Gojeve te liga"??Mire ne Shqiperi se "I ka blere Rama" dhe thone dhe shkruajne por po ne Austri a thua Rama i ka Blere????????????????PO NE Zwizer?? iLIR mETA-J..ju dhe Gruaja Juaj jeni zhytur ka thele ne Krimin Politike-Korrupsjon, por ju keni shkuar Large deri ne TRADHETI Kunder Shqiperise....jo me kote Serbia ju ka Falur nje Vile ne Beogradin e Ri...dhe jo me kote Like Floriri..jeni Dekoruar edhe nga Greqia..per c´fare Motivesh??Ja na i thoni??Jo per gje por qe te te "Kuptojme dhe te ta Mbeshtesim"::: Like-Floriri Monika Karakurva Sali Berisha Flamur Noka..dhe Kulish Lulezim Basha JANE AGJENTET E UDB-s ne Shqiperi me FAKTE dhe Dokumente... Like Monika..keni hyre kaq shume ne Gjynahe sa jane te Huajet ata qe kerkojne ARRESTIMIN tUAJ,sepse e dine se Lolot e SPAKU-t..te hane Tumin..lol

                           1. K
                            Koli

                            Shrreku me Fionen

                            1. E
                             EDI

                             CA NA CAN TRAPIN NE SHPIFJE SHPIFJE, KE GJYKATA KOMBETARE NDERKOMBETARE, HIDHI NE GJYQ EDHE MERRU LEK PO KE TE DREJTE,,, PO SJUA MBAN BYCA FAMILJE KRYEHAJDUTESH

                             1. S
                              Shpresa

                              Vetem komentesh te lexosh kupton se cfare familje eshte. Nuk u ben pershtypje as fjalori qe perdoret per ta( me sh te drejte), se zullumi i tyre eshte aq i madh sa morali, ndershmeria, dinjiteti, familja jane fjale te zevendesuara me Imoral, mashtrues, pafytyre, kuplara. E gjetshin nga Zoti!!!

                              1. V
                               Vani

                               U ka mbirë në gojë inceneratorët!? Po pse janë kaq pyka?! 100.00 ero në ditë thotë monika mer Lali Eri nga inceneratorët! Po gjithë ato makina dhe personel, që lëvizin çdo ditë e paguhen nga dalin paratë. Apo ata punojnë angari si në kohën e bejlerëve merum?! Po mbylleni sqepin dhe reflektoni se sa vjen e më keq do ta keni

                               1. J
                                Juliano

                                Ore ju, ju lumtë, pse keni vrarë, pse keni vjedhur, pse keni shantazhuar, pse keni vjedhur nëpërmjet Drinit, pse keni resorte, pse keni hotele, të gjitha mbeten se ka marë, se ka përvetsuar, se ka shpëdoruar, e tj e tj. Nuk ka asnjë rast që prokuroria leshit made in shqipëria, të ketë fillim të çështjes penale për gjith këto bëma. Ju jua lumsha, populli bërtet e askush se dëgjon, sa të jenë nëpër prokurori kraja e zagarnjorë, zegjine e gjon gjonë, monika dhe soj monikës, do bëjnë qefë. Nëse, nuk vjen një trupë prokurorësh, gjyqëtarësh, nga vendet europiane, ky vënd, do bëhet vatra e infeksionit të korrupsionit të lartë shtetëror, në atë të drejtëdisë, ku do duhen vite e vite, breza juristësh ta rikuperojnë këtë zallamuhi në drejtësi. Gjith kjo gjeneratë, mbështesin non gradën, për tëvshpëtuar nga mëkatet dhe rimarë, pushtetin e tyre të asaj ku pasuria, vihet me fatkeqësitë e tjetrit. Kot e kanë me vetingje, të gjith vrasësit ligjorë, kanë veshur pelerinën e avokatit, ku nesër në një fitore të partisëbzemër, janë kontigjentë të prokurorive dhe gjykatave. Ky vënd meriton tërmetin 700 ballë, ku jeta të fillojë nga fillimi.

                                1. i
                                 i lexojn te gjitha Komentet e Shqiptareve dhe ?

                                 Dhe kane perseri pafytresine prej Plehrash Njerzore e dalin para Opinionit ,ne TV ,pa piken e Moralit Njerzore sepse Ndergjegje s'kan pasur si rrace kta kurr , dhe flasin gjasme Hej .per Integrimin ne BE (hahahahahahahaahhhah o rbt ne Kafke ishallah) flasin per Vota ,per Parti per Politike ,nderkohe qe shqiptaret i dhjesin ne surrate dhe Bota i Denoncon si Familje e InKriminuar e Mafioze lol ! ____A mundet t'ja beje pyetjen ndonji gazetare i vertete jo ata bythlepirsit e bolelepirset qe qelbin ekranet , e thoje ; si eshte e emundur qe dilni akoma ne publik ,pas gjithe atyre Denoncimeve qe Bota e huaj ka nxjerre ne Opinionin mbare ? - Si mundet te pretendojne akoma e bejn gjasme Politikanin kta Maskarenje te flliqur dhe perse Spak nuk i arreston kto Kerma AntiShqiptare ? Kujt i sherben SPAK -kurva ?????????????

                                 1. T
                                  Tit vasili

                                  Ua ua ua sa te bukur qe jane dhe sa te mira qe i kane bere ketij vendi nuk e di a do te shkojne tek shtate penxheret .

                                  1. S
                                   Sheli

                                   JUVE TE FAMILJES META - KRYEMADHI, JENI KAMPJONET E PROPAGANDIMIT ME PARATE E VJEDHURA DHE KORRUPSJONIT .......... JUVE JENI NGA ATA QE JENI TE PERLYER NGA KOKA E GJER TE KEMBET ME PISLLEK.... DHE DREJTESIA PER JUVE , QE E KENI RJEPUR DHE TRADHETUAR KETE POPULL , ESHTE SHUME E VONUAR........ JENI TE MBYTUR NGA FAKTET, JENI NGA HAJDUTET E PARE , KENI 32 VJET QE E CFAROSET KETE VEND..... JU JENI TE PAFTYRE , AKOMA FLISNI ...... POR POPULLI PRET " DREJTESE " NGA DITA NE DITE.......

                                   Lini një Përgjigje