Alibeaj ftoj kandidatët e foltores, xhindoset Berisha: Ai është peng i 700 mijë eurove

17 Mars 2023, 13:11Politika TEMA

 

Alibeaj ftoj kandidatët e foltores, xhindoset Berisha: Ai është

Sali Berisha është xhindosur nga thirrja e Alibeajt për kandidatët e foltors e ka bllokuar bashkimin. 

"Të shpallësh kryetar atë që nuk është kryetar, do të thotë të pranosh të emëruarin e Edi ramës. Është shkelur çdo ligj dhe standard i këtij vendi apo i këtij narkoshteti. Të pretendosh që Alibeaj, që nuk është votuar kurrë, nuk është emëruar kurrë, nuk është votuar në asnjë forum të partisë, që nuk guxon të votohet se nuk merr asnjë votë, që është shndërruar në peng të Ramës, është krytar i PD, këtë e bën vetëm Edi Rama. Kjo do të thotë të kthehesh te opozita e emëruar.

Nuk ka asnjë vendim gjykate, që Alibeaj është kryetar partie. Ka një vendim gjykate, që Sali Berisha është kryetar partie. Por këtu nuk kanë rëndësi ligjet. Këtu ka rëndësi tmerri shpirtëror që ka Edi Rama dhe mendon se përmes Alibashës dhe Alibravës mund të shpëtojë nga 14 maji. Ky është një pseudoshtet. Detyrohet të shkruajë kryetar nënkryetar i autorizuar. Nuk ka, ka rregulla të prera statusore. 

Është një vegël e kapur në krim nga Edi Rama dhe ky është problemi i tij. Nuk ka lidhje me PD-në. Alibasha dhe Alibrava nuk kanë lidhje me PD-në. Janë të dy pengje të Edi Ramës dhe Edi Rama i përdor ata në mënyrën më të pamëshirshme. Sot do paraqisnim raportin për financimet e PD-së. 

Por ai që do e paraqiste është në një konferencë. Raporti qartëson se 700 mijë euro, asnjë qindarkë nuk ka hyrë në arkën e PD-së dhe nuk ka dalë nga arka e PD-së. Është një aktivitet i paligjshëm, financim rus apo tjetër, nuk mund të them, por nëse e thotë raporti i CIA-s, nuk mund të vihet në diskutim. Basha është peng në krim," tha Berisha.

7 Komente

 1. K
  Kalaja

  Ta fëjtën Sale,allahile ta kanë fajt keq.Duhet me duru o boss nuk ke çfarë të bojsh...

  1. L
   Lala i Myzeqesë.

   Dakord o zoti Berisha, por nongrata për korrupsion madhor të shpallin ty. Si mendon ti, kaq budallenj janë treguar ata të CIA-s në raportimet për ty?

   1. Q
    Qytetari jo dixhidal

    Alibeaj, leri lutjet,por pervishju punes se bashku me mbeshtetesit tuaj ,dhe shkoni atje ne popull. Bindeni popullin se Sali Berisha nuk eshte i djathte as si trashgimeni gjenetike, as pasuror, as familje me tradita drejtimi te pushtetit. I vetmi qe ka sherbyer sistemit komunist edhe si antare isaje eshte ky Sali Berishe ,i cili i ka sherbyer edhe Byrose Komuniste. Erdhi ne krye te PD-se i derguar nga Ramiz Alia. Shfrytezoi ardhejn nga blloku.... NUK ESHTE I DJATHTE. Te djathte nuk te bejne fjalet por veprat, ideollogjia. Dil e thuaj te persekutureve se nga vjen e ku do te shkosh. Mos u qurravit para Saliut. Edhe demokratet ,sidomos shtresa e te persekutureve dhe trashgimtareve te ryre duhet te te perkrahin sepse vjen nga e njejta shtrese e nuk kane asnje lidhje me Komunistin Berishe. Kush ka tru dhe njohuri se c'eshte emajta dhe e djathta s'duhet te kete lekundje. Burri matet me pune e jo me fjale. E po te jete per fjale Saliu ze vendine pare,ashtu si ze vendin e pare per ligesite etij.Jo me kote SHBA e Britania e shpallen njer te pa deshiruar duke mos e lejuar te shkeli ne tokat e tyre. "NON GRADA" Po doli ne krye Saliu " Foltorja del e gjitha " NON GRADA":

    1. M
     Myzeqari

     Sali,leri dengelat dhe budallalleqet me emerimet e Edi Rames,sorosit ,Ambasadores se nderuarte SHBA,ne partin demokratike.Asnje dhe as kush nuk eshte mare dhe nuk meret me PD ,pervec demokrateve.Ate parti e ke shpartalluar vetem TI sali berisha,me budallenjt qe te ndjekin nga pas.Basha, Alibeaj dhe shume kuadro te reja te PD kane vetem nje GABIM FATAL qe nuk te vun TY kufijt te thana, mbas 2013 por te lane de fakto kryetar te PD.Tani po te ka mbet edhe nje fije NDERGJEGJE dhe BURRERI hap krahun dhe lere PD te organizohet dhe te bej lufte bindese ,me plane dhe alternativa per demokratet PASTAJ po te mundet te mendoj dhe per pushtet.Nuk vjen PD ne krye te venit me ata qe te ndjekin TY nga mbrapa vetem te rjepin SHQIPTARET ,dhe te ndertojn vila ne truaje te grabitura.HARRO mushk valaren se ALI Pashen e pren.Keshtu ju thuhet atyre qe jane DESHTAK te pa korigjueshem.

     1. Z
      Zheji analist kazanesh

      Gerrnetes me nje vrime i bie ky mjeran ky jetone akoma ne vitin 1991 liri -demokraci ,poshte komunizmi dy gishta larte urraaaa. Je non grata familje kriminale je vrases kriminel vendi jot eshte ne burge mos u lodhe kot nuk funksionojne me slloganet e tua komuniste nuk kane vlere je i derguari i Ramiz Alis per te sabotuar demokracin ne vende je thjeshte nje plehre

      1. L
       Luciano Boboci

       HHaahhaa. Gjenerali i gazetes SOT, qe ja fut roma pertoma, e hante nje qengj te pjekur ne fakt. Sot ben biznes me gazete

       1. r
        robi

        Po si mund te udheheqe fushaten ne Durres per Igli Caren sharebajga e neveritur e Jales Elona guri turikali i leshitlikes. Leshelija ka vdekur ne Durres nuk ka as 30 vete qe i shkojne prapa kesaj Elona surratmalokes, drandes se mirdites dru me pre, femer manipulatore qe ta le kopilin ne preher, qe ti ve breket ne koke. Durresi e njeh mire kete monster qe manipuloi ne zgjedhjet 2021 kur simuloi gjoja survejim te selise se leshelise ne Durres qe ngriti ne kembe policine dhe pastaj doli nje mashtrim i madh nga kjo femer. Dhe pyetja eshte : A do ta pranoje Igli Cara te kete ne fushate kete shore te haremit te Jales si drejtuese fushate.¿? Do jete turpi i pdse dhe fundi i pds ne keto zgjedhje.

        Lini një Përgjigje