Regjistrimi në zgjedhje, PD dërgon në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga Alibeaj

17 Mars 2023, 13:40Politika TEMA

 

Regjistrimi në zgjedhje, PD dërgon në KQZ deklaratën solemne

Publikohet deklarata solemne e Enkelejd Alibeajt, që do të depozitohet sot në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS).
Vendimi që ka marrë pasditen e së enjtes KAS-i tregon se Partia Demokratike mund të regjistrohet në vendoret e 14 majit si subjekt zgjedhor, pasi të ketë dorëzuar deklaratën solemne të firmosur nga nënkryetari.
Përpara vendimit të KAS-it, kryekomisioneri Ilirjan Celibashi kishte kërkuar nga grupimi i Alibeajt që deklarata solemne të dorëzohej e firmosur nga ai që rezulton ende si kryetar i PD-së në KQZ, Lulzim Basha.

Pas vendimit të KAS, Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike nga grupimi i Alibeajt deklaroi për mediat se vendimi i kryekomisionerit Ilirjan Celibashi ishte i pambështetur në ligj.

Regjistrimi në zgjedhje, PD dërgon në KQZ deklaratën solemne

 

Regjistrimi në zgjedhje, PD dërgon në KQZ deklaratën solemne

3 Komente

 1. t
  tata

  Bravo, tani merri zyren kamikazit dhe terroristit salih bin ladenit dhe fillo eger fushaten jo duke sulmuar kundershtarin por si do ja dilni per te ndryshuar vehten pastaj vendin

  1. i
   i indinjuari

   Me keqardhje po them dy fjale per kete Alibeajn: Po si ka mundesi more njerez po ky nuk di me shkrujt fare dhe jo te beje disa pune te partise,po si ka mundesi more. Me beri pershtypje shkruarja e emrit dhe atesia dhe mbiemri ne nje dokument qe eshte botuare nga gazeta ,me vjen turp per "zyrtare "te tille se te tille vetem nuk jane. Shkoni more mesoni nje here shqip dhe pastaj behuni çfar te deshironi por pa shkolle jo JO JO JO ! se po merrni meqafe njerzit e thjeshte qe nuk ju njohin se kush jeni.

   1. P
    PD ka bijte e saj qe nuk e lejne te vdese

    Zoti Alibeaj, Zonja dhe Zoterinj deputete te Partise Demokratike te Vertete Ju Pershendesim.... A e dini zonja dhe zoterinj qe opinioni publik i shendoshe ne Shqiperi ju vlereson si deputetet me te mire qe ka patur ndonjehere PRtia Demokratike? A e dini se jeni nje trupe e nderuar deputetesh qe moret persiper shpetimin e PD? Ju provuat sulme te egra nga grupi terrorist me ne krye njerezit me te rrezikshem te ketij vendi te cilesuar si te tille nga miku me i madh i vendit tone, SHBA dhe miqte anetare te BE e Britanike. Ju moret me ne fund bekimin e shumepritur qe jeni pergjegjesit direkt ligjor per drejtimin e PD-se Prandaj vleresojeni kete moment historik. Mblidhuni si vellezer e motra, uluni diskutoni per te nxjerre nga gremina PD- ne, konsultohuni sinqerisht. Mos shikoni kush eshte kryetari i komanduar e kush do jete kryetari real neser. Enkelejdit si kryetar i komanduar duhet t' ja njohim meriten qe u soll korrekt me te gjith koleget deputete, nuk u soll si aga, perkundrazi, ju perfaqesoi me dinjitet dhe pa u perkulur ndaj presioneve e kercenimet me jete e elementeve rerroriste te Foktores, ai nuk beri kompromise, tregoi pergjegjshmeri te larte, qendrime qe keni mbajtur edhe ju te gjith pa perjashtim ne te gjitha perballjet ne media e kudo. Ju lutemi, mos humbusni busullen, beni naten dite, s ka gjume, s ka lodhje, zgjidhni njerez te ndershem per kryebashkiak dhe keshilltare, lidhuni me bazen e partise, lidhuni me njerezit e thjeshte, lidhuni me shtresen e te perndjekurve politije dhe atyre ish pronareve qe u shpronwsuan nga Mema e Foltores,kujdes nga servilet e provokatoret qe priten nga do anonte balanca, beni kujdes nga kurthet qe ju kan ngritur terroristet per t'ju turperuar ose eleminuar edhe fizikisht. Evitoni gjuhen e shpifjeve e sharjeve pa baza, kritikoni ashper gabimet dhe korruosionin, por merruni me shume me alternativat dhe zgjidhjet. Mos premtoni ato qe nuk behen. Mos u demoralizoni, nuk eshte e vertete se jeni pakice. Foltorja eshte pakice, me njerez te degjeneruar, spiune te sigurimit, pjestaret e familjeve te ish KQ e te ish BLLOKUT te cilet kane drejtuar PD -ne deri sot, kujdes nga hajdute e vrases dhe te denuar nga faktori nderkombetar. Ju keni shumicen me vehte, ne se do te dini te silleni. Mos u merrni sot kush do jete kryetari. Ju jeni njerez te ndershem, te paperfolur, pra e keni pergjegjesine qe nga mesi i juaj te zgjidhnji nje zonje apo zoteri qe nuk ka vese, nuk i ka borxhe askujt dhe eshte shembull ne moral. Do i sugjeronim Lulzim Bashes te tregohet korrekt me grupin parlamentar. Te beje kujdes dhe te mos tentoje perseri kryetarllekun, u provua disa here humbes, ka probleme te pazgjidhura me drejtesine, afera e rruges se kombit, shmangeja para drejtesise si akt antidemokratik, 21 Janari ku ishte minister e nuk tregoi kurre çfar ndodhi dhe kush urdheroi vrasjet, shitja e Detit Greqise, aferat me vila te padeklaruara, etj gje per te cilen kjo PD e vertete nuk ka nevoje per lider te tille. Basha te jape po te doje ndihmese si deputet i thjeshte, dhe tu lej radhe te tjereve. Shqiptaret kan besim shume tek ju, mos e humbisni busullen, te gjith forcat per te marre rezultat te mire me 14 Maj. Bashkepunoni ngushte me perfaqesuesit diplomatike te vendeve mike. Suksese

    Lini një Përgjigje