SPAK godet vetëm majtas? Ngjela: E kanë marrë doktrinën nga Napoleon Bonaparti! Tani do godasë djathtas

17 Mars 2023, 15:20Politika TEMA

SPAK godet vetëm majtas? Ngjela: E kanë marrë doktrinën nga

Avokati Spartak Ngjela ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania, ku komentoi aktualitetin politik të javës.

Ngjela u pyet dhe në lidhje me arrestimin për korrupsion të kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla, dhe se a mund të ndikojë kjo negativisht për Partinë Socialiste në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Ngjela tha se “kryetari i bashkisë së një “fshati”, nuk mund të ketë asnjë ndikim në rezultatin e zgjedhjeve”, të cilat sipas tij fitohen nga të majtët.

Gazetarja Raziela Myslimaj: Si e keni parë arrestimin nën dyshimin për korrupsion të Lefter Allës, dhe a e rëndon kjo pozitën e Partisë Socialiste në Bulqizë, por dhe me gjerë, meqenëse jemi në prag të zgjedhjeve?

Spartak Ngjela: Është jashtë nivelit tim të më pyesësh për një kryetar bashkie të një fshati. Nuk përfaqëson asgjë. Problemi qëndron që nuk është fakt rasti që po flasim. Fakti është ky, që Partia Socialiste është fitimtare. Çdo t’i bëjë Bulqiza Partisë Socialiste, s’do t’i bëjë asgjë. S’po merrem me Bulqizën, sot nga SPAK-u ke 3 ministra brenda, ç’a më duhet mua kryetari i Bashkisë së një rrethi të vogël.

SPAK godet vetëm majtas se është doktrinë. Kjo doktrinë vjen nga Napoleon Bonaparti. Kur erdhi në pushtet goditi majtas, dhe vetë ishte i mjatë pasi vinte nga revolucioni. E la fisnikërinë dhe ata u gëzuan. Godtiti majtas se do të cilësohej si sulm dhe pastaj shkoi djathtas dhe pastaj vazhdoi historinë e republikës franceze.

6 Komente

 1. L
  Luftuam bllokmenet dhe na erdhen salimenet

  po avukat po,e kane mare nga napoleoni qe keta injorante te kriminelit berisha nuk e njohin,dhe tani do e vazhdojne me hitlerin ose me enverin,do vij rustem gjata kryekrimineli i soc qe i sherbeu kryekriminelit sali.....

  1. B
   Beni USA

   prape me kete psikopatin Homorist Ngjela mereni ju, ky palco ka nje urejtje perbindeshe ndaj fshatit e Fshatarve po ashtu dhe zonave rurale, ky plake i pjerdhur eshte nje racist megaloman i diktatures se PPSH ,thjesht si nje cjape i zgjebosur dhe i mbushur me pleshta dhe bishtin perpjet duke kerkuar "Cjapin dashnor tashem te humbur"

   1. R
    Real

    Ky eshte i tredhur dhe i pjerdhur nga trute. B.lo komplet . Eshte jashte nivelit tim kjo pyetje opika atyre qe merren me ty.

    1. A
     Aman Avokad ,

     te lutena z.Avokat mos ja ndrysho formen e Kafkes me cepa Lopcareve te Spak duke ja mbuluar me gjethet e Napolonit se ulni pertoke inteligjencen Njerzore ! -po shikoje njiher fomern e kafkes Llalles 3 more Avokat . Ai me shume se te kullosi Lopet e Spak-ut s'mundet te bej asgje tjeter . Po s'i nuk u ngopet njiher me kte rrace katnaresh qe bie era km larg more aman . prandaj nuk ndryshon Shqiperia, se vjen qytetari dhe ja heq Bajgen nga koka lopcarit dhe i jep bonus

     1. D
      Dardani i Ri

      Çfarë është interesante këtu? Pse na e fyeni inteligjencën me njoftime të kota, pa asnjë vlerë?

      1. R
       Remo

       Hahahaha Ngjale anglo-saksoni, doktrina jote eshte doktrina e te marreve. Shko beju zv.i Rames, e ke bere me Salehun me pare o varkar....u ke sherbyer te dy skixofreneve sepse i tille je edhe vete..

       Lini një Përgjigje