Njërin e pati këshilltar, tjetrin e vuri kryetar. Berisha: Basha dhe Alibeaj s’kanë lidhje me PD

17 Mars 2023, 16:50Politika TEMA

Njërin e pati këshilltar, tjetrin e vuri kryetar. Berisha: Basha dhe

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat të premten, tha se Alibeaj nuk është votuar në asnjë forum të partisë dhe nuk mund të jetë kryetar i PD.

Berisha u shpreh se nuk ka asnjë vendim gjykate që Alibeaj është kryetar partie, ndërkohë që ka një vendim gjykate që Sali Berisha është kryetar partie.


“Ky është një pseudoshtet. Detyrohet të shkruajë kryetar nënkryetar i autorizuar. Nuk ka, ka rregulla të prera statusore. Është një vegël e kapur në krim nga Edi Rama dhe ky është problemi i tij. Nuk ka lidhje me PD-në. Alibasha dhe Alibrava nuk kanë lidhje me PD-në. Janë të dy pengje të Edi Ramës dhe Edi Rama i përdor ata në mënyrën më të pamëshirshme”, tha Berisha.

6 Komente

 1. M
  MOKRARI

  PO EDHE JUVE NUK JENI KRYETAR I PD APO SE TE VIJNE MBRAPA DISA LAPANGJOZA DHE TE SEMURE MENDORE.

  1. k
   kete e ke peshqesh nga Rama,komunist i ndyre

   Si u katandise more lexhend komunist kriminel,do vdesesh duke lehur e duke u endur rrugeve.

   1. V
    Veterani

    Ky loku kujton se bota rrotullohet vetëm rreth tij . Nuk ka faj se ashtu është edukuar në kullën e vet . Tëgjithë janë të paligjshëm , vetëm ai që mundohet të çdamkosë "non gratën " , ka të drejtë.

    1. D
     Drejte

     Burre I poshter paske qene o njeri nongrata! Pse bre do me b te gjithe anetaresine dhe PD nongrata. Mjafte ke tek foltorja! Beje Partine Foltorja dhe mos na caj b.... Ramie A. dhe F. Nano u larguan dhe s' can trapin so si do quhej Ppsh joke dhe cfare ligoje do kishte.Leri pordhet S. B. Askush se can per ty dhe logo ap kryetarllillikun e Arenes " krimit" qe kerkon. Perqendrou tek perballja me Spak dhe drejtesine ne te ardhmen. Shpeto cfare mund te shpetosh per vehten dhe familjen! Go.

     1. A
      Abdul Dibra

      Sali mos u dorezo,se komunistet nuk dorezohen.

      1. A
       Artani

       Ky legen komunist ka lindur e do vdesi si komunist me gjithe revolucionin e tij. Vertitet rrugeve si karagjoz, nderron dosjet e gjoja marrveshjeve me Like Metajn si me qene president, enderron per kohen e kaluar qe dhe vete se beson qe ka qene ne maje dikur. Vertet nje cudi si ka qene ky monster ne krye te vendit dhe manaxhoi nje parti kriminale qe nga fillimi is aj. A ju kujtohet kur digjnin zjarrfiksed ne rruget e Elbasanit ne 1991 ose kur thyente Hajcari xhamat e serave ne Allias? Mos themi me vone historite e tjera.

       Lini një Përgjigje