Monika Kryemadhi: Berisha e Meta, dy burra shteti

17 Mars 2023, 21:30Politika TEMA

Monika Kryemadhi: Berisha e Meta, dy burra shteti

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, komentoi firmosjen e koalicionit të opozitës dhe përgatitjen për zgjedhjet lokale të 14 majit. Gjatë një interviste në studion e “News Line” në ABC News me gazetaren Viol Xhafaj, Kryemadhi u shpreh se marrëveshja e bashkëpunimit për këto zgjedhje është firmosur nga dy burra shteti, konkretisht mes Ilir Metës dhe Sali Berishës.

Sipas saj, marrëveshja e opozitës në këtë rast është nënshkruar mbi baza parimore.

“Marrëveshja e hapur dhe është midis dy burrave të shtetit, pavarësisht këndvështrimeve, ndryshe nga marrëveshjet tona, që bëheshin brenda faktit të kryer. Marrëveshja në këtë rast janë të ndërtuara mbi baza parimore. Sot është më natyrale unifikimi i opozitës kundër mazhorancës. Sot është më I thjeshtë bashkimi I opozitës”, theksoi ajo.

Ajo tha se opozita është e fokusuar tek mbështetja e kandidatëve për kryetar bashkie, por pa lënë mënjanë këshillat bashkiakë, që sipas Kryemadhit duhet të rikthehen në parlamente lokale të mirëfillta për t’iu shërbyer qytetarëve.

“Tashmë unifikimi opozitës do jetë i strukturuar tek kandidati për kryetar bashkie, por edhe tek evidentimi i këshillave të qytetit. Dhe përfshirja e opozitarizmit, do të krijojë shansin për të përzgjedhje të emrave të këshilltarëve, të cilët, këshillat bashkiakë do t’i kthejnë në parlamente të mirëfillta. Votat tona shkojnë në drejtimin e duhur, për kandidatët e Primareve”, shtoi ajo.

15 Komente

 1. M
  Maliq lefteri byth muti.

  Meqense jane baxhella shteti ne do tju japim topet e dashit dhe tasqebap me loqe prifti.

  1. r
   robi

   kandidatja me e fuqishme per keshillin bashkiak eshte sharebajga e Jales Silvi Caka surratplaka, t'ja fusesh m'shuplaka se lef si kukuvajka.dhe me Silvi caken surratplaken ne balle te revolucionit koalicioni '' bashke humbasim'' do shkoje drejt humbjes apokaliptike qe e pret ne Tirane.

   1. k
    kuksjani

    burra muti hajduda plehra monstra

    1. M
     Monika Putanova

     Me besoni, se une i njoh mire shurrat e shtetit.

     1. A
      Artan

      Burri I shtetit ka 3 vetI 1. Ka vizion per te ardhmen 2. Eshte I pergjegjshem 3. Ka inteligjence (mtematike) Nga keto te treja, berisha ka vetem te treen. Po te ishte burre shtetit berisha, nuk shpartallohej Shqiperia ne vitin 1997. Po te kishte vizion, berisha nuk lulezonin faldet . Po te ishte I pergjegjshem berisha, ne nentor 1996 fuste vendin ne zgjedhje te parakohshme dhe zemerimii I popullit kanalizohej te zgjedhjet Per shkaterrimin e vitit 1997 vula I mbetet berishes, Sa viktima pati atehere ? - me mijera ! Edhe sot e kesaj dite vriten njerez me armet e marra kur u hap e depot ne 1997 ! Tenton te fuste vendin ne Lufte Civile ! Ky eshte berisha ! Per sa I perket metes, aq sa eshte burre shtetit Monika (cope mishi me dy sy) aq eshte edhe meta

      1. T
       T

       Po ik moj kurve muti moj baxhelle se na keni peshtiros ekranet.kurv burrat dhe kurva grat jeni te gjithe .populli ka alergji nga raca juaj .

       1. I
        Iken iliri del monika

        dy burra muti doje te thoje.

        1. D
         Drejtësia

         Akoma nuk e ka thirrur SPAK kete monstren?

         1. k
          k

          Të shtetit të vdekur.

          1. n
           nji Surrat Rropsie dhjer ne Botoks

           kjo rropsi rrugesh , eshte ne Politike si si c'jan ato "Modelet" prostitutat , qe hane Mut ne Bubai . [shpellari dhe fashatari ] = dy bole Gomari . (nderkoh qe kjo karakurva qe bo (vesh) si gangstere rrugesh si ato prostitutat e semaforeve , me terheq vemendjen e Qiresve te Bulevardit , Hamut ne Politike . (nuk ka bir Bushtre malok muti e fshatar mut mutaj .qe rastesia i ngriti lart mbi Mullarin me Mute te Politikes Shqiptare ____qe t'i shpetpoj Sekuestrimit te Pasurise Vjedhur Shtetit Shqiptare dhe denimit me Burg te Perjetshem ) - Ariu s'ju shpeton dot !

           1. j
            ja hudhi nano brekt surratit kurves

            kur vishet edhe karakurva e shallvareve qe te qelbte era shurr ,si prostitutat ne politike

            1. A
             Arbeni

             QË TË DY JANË BURRA LESHI,ZUZAR E TË KORRUPTUAR.

             1. J
              Ju dhjefsha lsi-ne e lirise

              Po moj Mona Sali pordha dhe Like muti dihen qe jane po ato sharabjgat e tjera teleshelise ku qendojne me Mutniken ne krye

              1. A
               Aleksander

               Dy HAJDUTA . Prandaj Populli nuk i voton .

               1. U
                Ushtari.

                Avash moj mona avash Burrat e shtetit nuk kane ngs 10 apo 15 vila.Avash se mos bie e thyen qafen

                Lini një Përgjigje