Arlind Qori: Albin Kurti, modeli im. S'do lejoj asnjë ndërtim në Tiranë, na zaptuan oborret

18 Mars 2023, 09:29Politika TEMA

Arlind Qori: Albin Kurti, modeli im. S'do lejoj asnjë ndërtim

Kandidati i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori, thotë se si kryebashkiak do të ndalonte të gjitha ndërtimet në qendër të Tiranës"

"Është më e rëndësishme të humbësh me nder se të fitosh në mënyrë të pandershme. Nuk do të jepja më leje për ndërtime në qendër të Tiranës. 

Lejet do të jepeshin në periferi sipas një procedure rigoroze, ku askush nuk duhet të paguajë askënd për ta marrë. Nuk mund të lejojmë vullnetin e qytetarëve që kërkon ndryshim të ndryshohet nga le të themi 50 veta".

Në emisionin “Arnautistan”, Qori tha se Albin Kurti ka qenë model për të:

"Është një nga aktivistët dhe lëvizja VV një nga burimet e mësimit politik".

Ai bëri një krahasim me Tiranën e kohës kur ishte fëmijë me Tiranën e sotme:

"Nuk kam qytet tjetër veç Tiranës. Kam marrëdhënie afektive me të sepse është i vetmi qytet ku kam jetuar. Jam rritur në një lagje ku ka pasur oborr para pallatit. 

Tani është bërë një fushë ku shiten makina. Luaja në fushat e qytetit Studenti, tani aty ka një pirg plehrash dhe një stacion autobusi.

Sot fëmijët detyrohesh ti çosh në një qendër tregtare. Kjo është arsyeja pse fëmijët e mi dhe ata të të tjerëve i kushtojnë aq kohë celularëve".

9 Komente

 1. a
  asnji cudi se kujt i referohet Cari me Syze

  ky zorraxhia surrat lesh vallahi duket si bytha me lesh e albinit

  1. S
   Sara

   mos i shiko surratin o Lali /(se dhe ti s'e ke me te bukur) po cfare thote....

   1. s
    shoqeria e nastradinave

    Sara , me vjen keq ,por ke nji perfytyrim shpiferishte te gabuar . Surrati i ktij ,shume shume i ngjan boleve te dikuj tjeter ,por asnjiher me te miat , mesa e njoh un veten . Cfar thot ky sharlatan ,mundet ta degjojne vetem (........................)

   2. S
    Sara e Fuges qe paguhet me sufllaqe

    O Sara ose o mut se ka mundesi je mashkull nga keta bajgat e Fuges. Po ky po flet dhe per qytetin ku jeton ti o surrat mut. Per 200 mije leke te vjetra ne muaj e ke shit bythen qe te komentosh me emra te ndryshem o te shkerdhefsha robt

   3. R
    Rorirota

    Sa pa vizion është ky shoku, se ka model Albin mashtruesin. Mos shpenzoni votën kot me këta larashë! Ndryshimet në Tiranë, vetëm nga Edi Rama dhe Erion Veliaj janë bërë, duam apo s’duam ne kjo është e vërteta. Kryebashkiakët e PD-së, merri me rradhë: Sali Kelmendi -një vrimë në ujë, gjithë Lanën e bëri m… Brojka-mender një m… Kush ka qënë tjetër se s’i mbaj mënd, ky i fundit Luli gjumashi, asgjë fare, aaa po TRAMIN hahaha… Edi pastroi Tiranën, edhe pse shumë herë u sabotua nga Sali Kërma që kishte pushtetin qëndror. Ja dhanë votën për të vrarë njerëz se pak kish vrarë gjatë piramidave që i ngriti vetë. U pasurua familja sa s’di ku t’i çojë lekët. Erion Veliaj punëtor, ndryshimet në Tiranë s’kanë të krahasuar. Sa për ndërtimet, ore pse ju pëlqejnë grataçelat në Nju York e Dubai, dhe në Tiranë nuk i doni? Anadollakë kryebashkiakë nuk i duhen Tiranës, i duhen vizionarë! Urime punëtorëve e vizionarëve, jo gjumashëve dhe shpërndarësve të negativitetit, këta e infektojnë shoqërinë edhe po fituan BB.

    1. R
     Rorirota

     Sa pa vizion është ky shoku, se ka model Albin mashtruesin. Mos shpenzoni votën kot me këta larashë! Ndryshimet në Tiranë, vetëm nga Edi Rama dhe Erion Veliaj janë bërë, duam apo s’duam ne kjo është e vërteta. Kryebashkiakët e PD-së, merri me rradhë: Sali Kelmendi -një vrimë në ujë, gjithë Lanën e bëri m… Brojka-mender një m… Kush ka qënë tjetër se s’i mbaj mënd, ky i fundit Luli gjumashi, asgjë fare, aaa po TRAMIN hahaha… Edi pastroi Tiranën, edhe pse shumë herë u sabotua nga Sali Kërma që kishte pushtetin qëndror. Ja dhanë votën për të vrarë njerëz se pak kish vrarë gjatë piramidave që i ngriti vetë. U pasurua familja sa s’di ku t’i çojë lekët. Erion Veliaj punëtor, ndryshimet në Tiranë s’kanë të krahasuar. Sa për ndërtimet, ore pse ju pëlqejnë grataçelat në Nju York e Dubai, dhe në Tiranë nuk i doni? Anadollakë kryebashkiakë nuk i duhen Tiranës, i duhen vizionarë! Urime punëtorëve e vizionarëve, jo gjumashëve dhe shpërndarësve të negativitetit, këta e infektojnë shoqërinë edhe po fituan BB.

     1. M
      Moisi Golemi

      Ik o qorr, ha m¥t bashkë me Albinin.

      1. M
       Ms

       Po ik o zi, bjeri pas vehtes tënde!

       1. Vetefundosje organizate terroriste

        E thjeshte o Qorri kalo malin dhe shko te bolsheviku vetefundosjes . Pak kemi vuajtur nga Enveri dhe Saliu dy komunist bolshevik tani na duhesh edhe ti o bole fishkur

        Lini një Përgjigje