Berisha nga maja e penxheres: SPAK si drejtësia e diktaturës, le ta mburrin të huajt. Ne nuk e pranojmë

26 Shkurt 2024, 19:48Politika TEMA
Berisha nga maja e penxheres: SPAK si drejtësia e diktaturës, le ta

Prej afro dy muajsh në arrest shtëpie për akuzën e korrupsionit, Sali Berisha nuk ka reshtur së sulmuari sistemin e drejtësisë, duke e cilësuar atë të kapur nga qeveria dhe gjithashtu dhe prokurorë e gjyqtarë të veçantë.

Në grumbullimin e radhës poshtë dritares, drejtuesi i Rithemelimit, lëshoi akuzat e radhës ndaj SPAK dhe strukturave të reja, duke i krahasuar ato me drejtësinë e diktaturës, teksa shtoi se asnjëherë nuk do të bëjë lëvdata për to vetëm se duan të huajt.

“Drejtësia e re është kopja e shëmtuar e drejtësisë së vjetër të diktaturës. Është drejtësia e mercenarëve që s’kanë ligj as moral ligjor.

Ata që mbrojnë drejtësinë e re, ata mbrojnë krimet e Edi Ramës. Ata që u servirin shqiptarëve drejtësinë e re, u servirin mburojën e korrupsionit si drejtësi. U servirin mercenarët, bandat kriminale në drejtësi, që luftojnë kundër opozitës dhe qytetarëve.

Çfarë ligji respektojnë këta banditë? Ka një vendim të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin. 

Po pse e lavdërojnë të huajt, duhet ta lavdërojnë shqiptarët?  Kurrë, kurrë, kurrë”, tha mes të tjerash Berisha.

16 Komente

 1. Q
  Qeke kaps sot more nongrata

  Nuk ta ve njri ne pulle more derdimen plak i matufjepsur.

  1. M
   MOKRARI

   NE FAKT KE TE DREJTE SE4 PO TE LENE SI SHUME DUKE GRENE ATE QE NUK THUHET O VRASESI DHE SHKATERRUESI I SHQIPERISE TE CILEN E KE BERE ME URDHERIN E UDB JUGOSLLAVE O MJERAN.

   1. S
    Shkembi

    Kerma duke lehur kunder gjithe botes.

    1. T
     Tani

     Sali BERISHA vdekja eshte pak per ty o flliqesir.

     1. M
      Mero

      Rri urte o Sali , se ta nderseva Hygerten

      1. V
       Vdekje Berisheve !!

       Ta zgjat’te Zoti jeten o kriminel vetem e vetem te shohesh kob në familjen tende. Te vuash dhe ti e mostra hajdute e shpifur Lirie Berisha ate qe kane vuajtur nenat shqiptare nga vrasjet e krimet tuaja ndaj njerzimit shqiptar

       1. L
        Lexhenda

        Nqs do te kishte ndonje aparet per te matur drejtesine , do te ishte e sigurte qe do te digjeshe ne epoken e Berishizmit pasi teknollogjia nuk ka arritur te parashikonte nje nivel te tille korrupsioni.

        1. E
         Emigranti U S A

         Ka shume te drejte Salmuti qe thote ashtu , po behen tre vite qe eshte shpallur nongrada nga Amerika e Anglia e verr verr e hic asgje qe ka shkaterruar shtetin disa here , ka vrare njerez sa asnje kriminel tjeter e akoma nuk po denohet e po te ishte aio e Enverit ja kishte leruar te 14-ten ishte pushkatuar me kohe .

         1. Q
          Qypi

          Me ne fund Saliu pranon qe eshte A dhe B e jetes ne toke. Ai thote kur te mos jem une qameti u befte. Sa te jem une, cdo gje eshte per mua qe nga Amerika e deri tek Vicidoli. Po pse or koqe bota rrotullohet rreth teje dhe shqiptaret nuk merakosen per Ameriken dhe Evropen? Merakosen vetem per "token e xanum"?

          1. A
           Abi

           Hahaaa si duket maje pallatit si shtriga e pralles! O Argit po ste vjen keq per baben qe e sheh ashtu si shejtan e tallet tere dynjaja??? Shperbleja te gjitha sa ka bere per ty qe te dha jeten,te rritu,te perfeksionoje patinaturen e fytyres,te pasuroje aq sa as ne ender s’mund ta kishe pare,hiqe shejtanin nga ballkoni te kemi rixha! Ti ben mire te besh detyren ndaj babait tend te mire,me fal moster!!!

           1. a
            american23al

            Ky eshte si ai korbi qe kendon naten dhe ndjell vetem fatkeqesi... Ndyresire qe kurre ky popull nuk ka pare me pare ....

            1. S
             Shqipetari

             Non grada nuk pranoi 500 uzina dhe fabrika,ushtri bashkohore,arsim,shendetesi,ferma dhe hekurudha,ndertoj drejtesine e plepave etj...etj..etj..Ky antishqiptare duhet te ishte ne Hage qe me 1997,ky futi luften Veri-Jug,luften e klasave qente e non grades ndonese me dy fakultete te burgosnin,te largonin nga puna.Fashizmi i shpellarit mos ardhte kurre.Ky lloj monstre i pa shpirt dhe antinjerzore duhet te burgoset dhe te jape llogari per krimet e kryera nder dekada.E kemi dhjere demonokracine e shpelles.Rrofte! Amerika

             1. x
              xhoxhi

              O Sali gomari u bëre lavire fare.Po kush të pyet më ty more maskara e don apo jo.E kam thënë dhe herë tjetër sikur hëna me tokën të bashkohen ju si familje jeni të ngordhur.Bytha jote do luftojë me USA DHE BE-në?Po ikë ri rehat edhe ca vite që ke more katran me bojë se 34 vjet nuk doli nga goja jote një fjalë e mirë.

              1. S
               Shko

               Ik mre qelbesire antikombetar....bastarde serbomalazez,non grata jeni ne T.R.

               1. Q
                Qytetarja nga kukesi

                Po pse eshte e diktature sepse po Te heton ty Po kur heton Te tjeret nuk eshte e diktatures

                1. D
                 Demokrati me mend ne koke

                 Doli plaku ke ballkoni u afru Armagedoni. Pas meje qameti u shpreh ky fare mbreti. Ik o plak ha mut se pleqeria do ushqim te but.

                 Lini një Përgjigje