Berishës i del kundër edhe besnikja e tij e betuar: Të jetë president nderi, PD duhet të reflektojë për humbjen

1 Qershor 2023, 19:47Politika TEMA

Berishës i del kundër edhe besnikja e tij e betuar: Të jetë

“Berisha mund të çlirojë PD me tërheqjen e tij”. Kështu tha kryetarja e njësisë 2 e PD, Mirlinda Çollaku, e cila u shpreh se Berisha duhet të hapë garën për të tjerë, jo për veten.

Në një intervistë për Report TV në emisionin ‘Studio Live’ me gazetarin Arbër Hitaj, Çollaku tha se nuk ka funksionuar aspak heshtja e demokratëve për të mos përçarë PD.

“Për vendimmarrjen se çfarë rruge duhet të eci PD, në bindjen time jemi shumë të vonuar. Gjatë këtij 1 viti e gjysmë, problematika ka qenë mungesa e theksuar e lidershipit për të bërë akte konkrete mbi një qëndrim të qartë politik dhe publik mbi çfarë ka ndodhur këtë vit.

Kjo heshtja jonë e stërzgjatur me qëllimin e mirë për të mos përçarë PD e për të dhënë terren që demokratët të bashkoheshin nuk ka funksionuar. PD ka nevojë emergjente të profilojë qëndrimet e saj. Askush nuk e vë në dyshim reputacionin e Berishës te demokratët. Por Berisha duhet të ketë vetëdijen e plotë se vetëm ai mund ta çlirojë PD me tërheqjen e tij. Le të hapë garën”, tha Çollaku.

Ndërsa Ilirjana Kuçana, e cila gjatë gjithë kësaj kohe ka mbështetur Sali Berishën, thotë se këtij të fundit i takon vendi i nderit në PD por duhet të ketë periudhë reflektimi në PD. Me këtë nënkupton faktin që Berisha nuk duhet të garojë për postin e kreut të demokratëve.

“Sot më shqetëson se në vendin tonë nuk ka opozitë. Berisha ka treguar pjekuri dhe besoj shumë tek eksperienca e tij politike. E kam shprehur dhe do e shpreh gjithmonë mbështetjen ndaj tij. Mendoj që e meriton vendin e nderit në PD dhe biem dakord që një individ pa logo, pa vulë, pa numërues ka arritur të marrë 500 mijë vota.

S’ka demokrat që nuk e di rolin e Berishës, por jam e bindur që do të marrë vendime të duhura. PD duhet të ketë periudhë reflektimi të thellë dhe jam e bindur që gjithsecili ka përgjegjësi për humbjen e thellë të PD dhe të gjithë duhet të mbajnë përgjegjësi për humbjen e PD”, tha Kuçana.

31 Komente

 1. K
  Kriminelet denohen dhe nuk Dekurohen !

  Si mundet te prezantohet te behet nje Kryekriminei qe i ka duart me gjake ! qe ka vrare me dhjetra njerez ! qe jane vrare per kete kriminel mijra njerez te pafajshem ! qe ka shitur dhe djegur te gjithe shqiperine ! e shume e shume krime te tjera ! Ne vend qe te dali perpara Drejtesise dhe te jape dhogari per Krimet qe ka bere ! Ky normal duhesh nga te gjithe Qytetaret te terhiqet zvare neper Bulevatrd me gjthe ato Krime qe i ka shkatuar ketij Populli te shume vuajtur.

  1. k
   k

   Këto qënie,mund të ishin të dobishëm Ch.Darwinit per "Origjinën e species". Ne na provokojnë vetëm përçmim dhe neveri.

  2. K
   Kujte

   Kjo idiotja eshte e Ilir Metes shikoni ke ka burr ish drejtorin e Metes, manjak i njohur seksual.

   1. K
    Ku jemi katandis

    Ceshte more kjo bibe besnike e kriminelit sali qe perben lajm.

    1. G
     Grand

     Shpallja SB - president Nderi ne kete moment eshte gafe e re afategjate e PD. Nuk duhet! Problemi eshte shume serioz! SB eshte katerfish Nongrata! Do te thote qe pervec tij jane edhe tre anetar te tjere te familjes nongrata. Kujtoj qe US eshte nder shtetet me serioz dhe autoritar ne kete drejtim, d.m.th. ne demokraci dhe ligjeshmeri. Pra ka fakte ( kujtoni se para disa ditesh u publikua nje Dokument I CIA , shume analitike per SB), qe kane ngjallur dyshime ne opinoinin publik. Z. Berisha nuk rregullohet kjo gje me gjethe fiku! Jeni katerfish nongrata ne nje familje! Eshte shume! Prandaj PD s'duhet te beje gafe dhe te nxitohet per ta bere President Nderi kete person!

     1. G
      Gjergji

      Të reflektojë PD pas tërheqjes së Berishës me 80% të Këshillit Kombëtar nga Tropoja!???? Kuç Kuç, Kuç,Kuç....

      1. K
       Kinkel

       Kjo eshte "Agim Popa" e Berishes. Ka dale me porosi prej tij. Ashtu si nxirrte Ramiz Alia, Agim Popen te shkruante artikuj per demokratizimin e jetes se vendit te Zeri Popullit. Kjo tregon se po merr masa si te dali pa lagur nga qerthulli ku eshte futur. Tentoi pazar, po pazar nuk i dhane, tani do te bej "autokritike" me terheqje dhe te pakten te lej emer te mire te militantet e tij. Do te ruaj te pakten ata qe i kane ngelur, se po kupton qe po vazhdoi, do kete fund shume here me te keq. Shpresoi kur filloi Foltoret, se u habit dhe vete nga mbeshtetja qe i kishte ngelur. Provoi, kuptoi qe i iku edhe Meta, e kuptoi qe s'ka ku shkon, eshte i "rrethuar" nga te gjitha anet. Rrezik rifutet ne negociata me Lulin, t'ja kthej atij militantet. Ate ka me te besuar se Meta. Shpreson qe mishin do ja haje por kocken do ja ruaj. Shpreson qe amerikanet do ta falin duke qene se i riktheu te Luli militantet. Shpreson te mbroje dhe pasurine me Lulin, ashtu sic kishin "besën" me njeri-tjetrin por qe ja u prishen amerikanet.

       1. D
        Durresi

        Asnjehere s'e kam kuptuar se pse keta te PD-se jane te gjithe te shemtuar.

        1. J
         Jeta

         Per vjedhjet, krimet dhe shkaterrimet qe i ka bere popullit te vet, Sali Brisha do te zgjidhet "President Nderi" ne burgun e Recit. Drejtesia vonon, por nuk mungon!

         1. K
          Kol - Gecaj

          Hahahahahaha, megjithse jam Tropojan, kurrë nuk e kem ditur dhe as menduar që Tropoja paska qënë hambari më i madh në Shqiperi, i pederava, shkerdhatave, qelbësirave, të pa-besve, servilave, plehrave, zagarve, tradhetarve dhe byrek-ngrënsve qyla. Ti kokë-lajthi Kuçkana, e je nji bude apo je byreku me lakra e vaj kikiriki ta ka trashë hundën..!! Ti Kuçkane-budallja, a të kanë mësuar prinderit tu, që sado ti bijesh nji gozhde, ajo një maje nxjerr. Ketij tradhetarit të kombit, hajdutit, shkerdhatës dhe kopilit të Shiqeres, Sali rracë-qirë Berishës, sado që ti bijesh, apo sado që t'ja shkerdhesh eshtrat e kurvës Shiqere, ai nxjerr të njëjtin rrezultat që ka nxjerrur që 30 vjet. Kuçkanë pasul-pordhacja, si deshiron dhe propozon, që proksenetin tënd e ndoshta edhe të familjes tënde, Sali peder Berishen ta bëni Peder-nderi të Pe-Derave të Shqiperisë, në një kohë, që vet shkerdhata Sali Udb-ashi, propozon ta bëjë Azem shkerdhatë Hajdarin si Peder-nderi të perjetshëm të Pe-Derva të Shqiperisë...!!! Hahahahahaha, oj ti bibë hundë madhe, Pe-Derastia Shqiptare në të cilën ti bën pjesë, a është Pe-Derastia e gjithë Shqiperisë apo vetëm e pederave të Tropojës...!! sepse, me propozimet e bëra për ti emëruar si krye Pedera nderi, Sali tradhetar Berishen dhe Azem Hajkarin, si sekretar nderi Besnik derr Mutafen, si rracë-qirë nderi, Shaban legen Meminë, si thyerse kari nderi cucen e Sali xhepist Lushës, si gogsimaxhi nderi të korridoreve të godinës së Pe-Derave, Sali rracë-qirë Lushen, si financues nderi Miftar drogë Lumeshin, si roje nderi të Pe-Derave, Erzen pallosh Breçanin, etj etj etj, na rrezulton që Pe-Derastia Shqiptare, qënka thjeshtë Pe-Derastia private Tropojane. Nejse, Pe-Derastia Shqiptare, e meriton një militante femer si ti znj Kuçkana ( nqse je femer...), sepse me një surrat petak dhe me një hundë gjigande si ti, ndoshta je nji xhepist Tropojan i maskuar si grua. Hahahahahahaha, nji parti me 2 presidenta nderi për jetë, të cilët, do themi që ishin si magarët e Luzhës, që njëri hante mut dhe tjetri dhiente gjak....!!!

          1. P
           Phoenix

           Po ca lesh humbje thote kjo idiote, aman. Ne Diktature vota nuk numerohet por tjetersohet. Berisha dhe Meta jane pjese e pandare dhe paterica te Diktatures aktuale te Rames, por bejne opozitaret. Vota eshte sa per iluzion per budallenjte qe besojne DemonKracine dhe mendojne se pushtetet dhe aktoret qe i prfaqesojne, jane te ndara. Fiksojeni mire ne rradake kete dhe zgjohuni. Nuk jane votime por emerime sipas direktivave te pronareve, dhe jane te gjithe bashke prapa skene.

           1. S
            ShkoDrani

            Nuk bani mire qe i jepni mend. Ka boll ato mend qe i kane mbet, neqoftese i kane mbete gja.

            1. V
             Vranakonti

             Saliut i ka ikur koha .Tani ai duhet te shkoj ne rehatin e tij te ruaj dhit. Po,per te ruajtur dhit eshte i aft,ka fuqi.

             1. D
              Dhe budallenjte jane te kthjellet ne kete rast

              Dakort moj zonje,po ku hap rruge SB.Atij nuk i intereson fati i PD dhe i demokrateve,qe i ka lene ne rruge te madhe.Ai cdo gje e ben per interesa personale,si mburoje ndaj atyre qe e kane shpallur non grata.

              1. e
               e pa durueshme !

               Dy role ka Berisha ne Shqiperi si kriminel dhe shkaterrimtar i Shqiperise dhe shqiptareve, pastaj ju i beni nje bust edhe te vdekur dhe e vendosni ne kale dhe pastaj betonojeni tek koka e krevatit kur flini me burrat tuaj qe tu ruaj nga komunistet!

               1. B
                Bureto

                Tamam, e padurueshme! Salehut, keto militante (si rregull jane të 'verber'),fotografine apo bustin le t'ia mbajne te koka e krevatit, por jo shqiptaret, te cilet në shumice e shikojne ate si nje te keqe te madhe te demokracise dhe te shtetit te se drejtes. Ndaj dhe, perjashtimisht marsit 1992, si vote kunder diktatures dhe jo pro tij, e sollen në pushtet, por me tej nuk e votuan më. PD-ja e vetme, deri me dje, nuk ka fituar asnjehere me vota vota popullore. Tjeter gje koalicionet, siç tani keto bibat votat e tij (500.000)ia atribuojne atij, dhe që ishin vota per kandidatet per kryetarë te BF, duke harruar se aty ishin votat e Ilir Metajt dhe të nja 20 partive te tjera opozitare. Pra ato 500.000, ishin votat qe mori e gjithe opozita. Sa për të tjera mekate dhe gjema te Salehut ne keto 32 vjet, shqiptaret nuk kane patur gje ne dore, ndaj le te themi se 'po ia falin', ose më mire ia kane lënë në dore drejtesise të merret me të. Keto 'bibat' dhe shume si keto në PD apo "Foltore" po ta duan le ta mbajne. Ama pushtetit që enderrojne do t'i shohin majën e veshit. Me apo pa të, ajo parti edhe per nja 10 vjet, per shqiptaret do te quhet parti e Salehut. Dhe, po nuk e sikterisen si Enverin idhujtaret e tij, askush nuk do t'u besoje. kriptoenveristet apo kriptokomunistet sot nuk i permendin sa emrin Enverit, le më ta kene kryetar nderi te PS, pavaresisht se ndonje 'trupeshk' ia mban ndoshta akoma fotografine në komodinë, në dhomen e gjumit apo në zemër), Gjithmone do t'u kujtojne se jeni berishiste se ate keni "Kryetar Nderi". Dhe kjo eshte nje barre e rende!

               2. S
                Sali kusari

                Sali kusarit i duhet nje vend nderi se si pasurohesh Kur vjen nga hici me gjithe pjestaret e familjes dhe shkaterron ekonomin e vendit i bene cdo gje me pronat ku marrin ata qe skane dhe nuk marrin te zotet..Kafsha do futur ne kafaz

                1. T
                 The truth

                 Po e keni gabim titullin. Duhet te jete Berishes i del kunder besnikja e Bashes. Kjo histerikja kushte Bashen kryetar kur ai kishte dhene doreheqjen.

                 1. R
                  Raimond vlonjati

                  Hahahahaha Ju del Berisha ne enderr . Late nam o qelbesirat e Rama hajdutit, nuk ka dite qe te mos jepni nga 10 artikuj vetem kunder Berishes . Berisha qenka me te vertete vdekja juaj. Do ngordhni si qener, duke lehur kunder Berishes dhe Berisha nuk iken . hahahaha Ca gazetare funderina ka kjo pcavure gazete anti-shqiptare

                  1. P
                   Piktori

                   Serb , spiun e kriminl nderi skishim degjuar

                   1. V
                    VLONJATI

                    Te jete president c'nderi njeriu me pa kurrefare nderi i kombit shqiptar ne shekuj

                    1. Z
                     Zina sallaksja me GOP

                     O ZOT kur flet kjo Kuçana??? I zuri partite mbare, nje here u afrua tek PS, heren tjeter thoshte do jem kandidate ne Vore nga LSI? Vajti te protestat e studendteve. Pastaj dilte te protestat e Lul Bashes, tani i ben fresk doktorrit? Njeri pa bythe??

                     1. T
                      Trapajane hesapi

                      Mire linde,por ters Ke mendjen.Nuk Ka Opoziten dinjitoze,nuk Ka Parti Demokratike dinjitoze e te reformuar,me presidente nderi Sali Berishen.Do te mbetet po' ajo qe eshte,sepse nuk Ka Bashkim rreth figures se krimit 32 vjecare.Nese Ju,te gjithe,pa' perjashtom,nuk distancohuni nga Sali Berisha dhe krimet e tij,ku eshte perfshire vete PD,nuk Ka reformim te vertete.Distancimi nga krimi 32 vjecare eshte gur prove.

                      1. M
                       Mohamed

                       Asnje nga te foltores nuk duhet te jete me pjese e PD. Jeni mese te kapur. Nuk besoj qe jeni te gjithe me dosje tek doktorri por ju shkuat per karrige,pra shitet idealin per nje vend pune qe sdo e keni kurre. Mos me thoni qe besoni histori komike te tipit ma beri sorros e kam hapur gjygjin ne Paris per sek.e shtetit. Se po besuat keto i bie te jeni teper edhe aty ku jeni. Xhelil gjoni eshte krenar per gjetjen perfekte per te emruar saliun kryetar te PD. Te besosh doktorrin ne 2023 eshte miopi politike ne graden me qorre

                       1. M
                        Mësuesi

                        I ndjeri Mehmet Kikino, në vitet e pasluftes, mesues i historise në Gjirokaster, dhe ky permendi se shqiptaret luftuan dhe e munden Gjermanine, nxenesi (një pe fshati) i habitur e pyeti. Zoti mesues, po ne e dime sikur kemi mundur Alemanjen. Po kete kush e mundi? Pa i dhene pergjigje, mesuesi mermeriti: "Pika Mehmet me kë ben muhabet!" Keshtu dhe kjo pune i dashur @ Mohamed!

                       2. M
                        Maloku

                        I ka dale kunder edhe liria, eshte e frustruar qe nga koha e rinise, saliut nuk I ngrihej dhe jane ne dyshim femijet. .... Ali Ajlushani.... ?

                        1. D
                         DREJTESIA

                         Cjane keto idiotesira? Nuk mund te jete figure nderi nje kriminel, nje hajdut, nje tradhetar. Ky krimineli nuk e ka merak popullin, se ka 30 vjet qe po e shkaterron. Per cfare i ka bere Shqiperise, meriton te kalbet ne burg, bile eshte shume vone. Si i djallezuar qe eshte ai e ka hallin te mbroje veten dhe familjen nga drejtesia. E ka thene vete, pas meje te behet qameti. Kete kerkon ai, para se ti vije fundi, te rrafshoje cdo gje. Nuk eshte edukuar me rregullin e te bukuren. Mjaft ndere i ka bere Shqiperia atij njeriu, nuk i ka asnje borxh. Saliu i detyrohet shume Shqiperise. Nuk ka kulturen e mjaftueshme per tu dorehequr. Drejtesia duhet ti therrase mendjes ti sherbeje popullit me taksat e te cilit mbahet ne pune. Ne se drejtesia nuk i pergjigjet nevojave te popullit, per ta cliruar nga keta vampires, le te liroje vendin e te shkoje ne te semes. Ka kaluar koha e populli i shumevuajtur kerkon qetesi. E per kete qetesi ka zgjedhur nje qeveri qe ne drejtim te ndeshkueshmerise nuk e ka vene shume ujin ne zjarr. Drejtesia eshte e pavarur, por qeveria ka rregullat e veta. Pse ishte e pavarur drejtesia, vettingu zbuloi se gjyqtaret dhe prokuroret bejne kerdine ne kurriz te ligjit. Eshte absurde qe nje punonjes drejtesie te pasurohet duke mos dhene drejtesi. Cfare fataliteti? Eshte me se e qarte se ne se drejtesia do te ishte ne pozita pune, atehere populli do te merte fryme lirisht nga kriminelet, te korruptuarit, hajdutet, politikane bastard qe jane zgjedhur per te zgjidhur hallet e miletit. Por per te arritur deri ketu, duhet shume kohe. Le te punojme te gjithe bashke per t'ja shkurtuar ditet te keqes.

                         1. S
                          SB

                          ceshte kjo kerme

                          1. L
                           Lenci

                           kjo flet me porosi te Salih Berishes Salih Berisha mund te behet vetem president nderi i Recit Ky hajdut dhe kriminel e ka vendin vetem ne burg

                           1. R
                            Rrnofte LEXHENDA ! dhe ZAGARET

                            Na e shpifet me PERBINDESHIN.

                            1. L
                             Lea

                             Ti moj " shoqe " e regjur me idete anti shqipetare te kriminelit ne fjale qe i kullojne akoma duart gjak qe vravi , dogji , njerez, femije te pafajshem, shkaterrovi nje komb te tere e vodhi dhe me djersen e popullit u pasurua me soj e sorollop..... Ti kerkon qe nje kriminel dhe tradhetar i betuar i kombit shqipetar te na behet President nderi !!!!!!!!!!! Me cfar llogjike flet...... duhet te jesh o e cvidhosur nga mend e kokes!!!!! ose je edhe ti ne kallepin e tij ..... per te mbrojtur interesat personale..... Populli eshte i indinjuar , qe Drejtesia eshte e vonuar per t'i vene hekurat ne duart ketyre tradhetareve ..... ti kerkon kriminelin dhe tradhetarin ta besh president nderi....!!!!! Shko ne Psiqiatri kontrollohu se nuk je ne rregull nga trrute !!!!!????????

                             Lini një Përgjigje