Dashamir Shehi: Deputetët në PD duhet të kenë burrërinë, jo të gjithë janë kundër Ramës

18 Janar 2023, 10:24Politika TEMA

Dashamir Shehi: Deputetët në PD duhet të kenë

Dashamir Shehi, kryetar i LZHK dhe deputet deklaroi se nuk i jep të drejtë asnjërës palë në Partinë Demokratike, por shtoi se e rëndësishme është që të jenë të gjithë kundër Edi Ramës, gjë që ai vetë, nuk e beson.


“As nuk e kam ditur ndonjëherë për çfarë e kanë hedhur në gjyq njëri-tjetrin. Këta duhet të kenë burrërinë, nëse nuk bashkohen dot më, të ndahen. Çfarë rëndësie ka sigla dhe emri?

Ai që i ka votat, i ka. Problemi është a janë të gjithë këta kundër Edi Ramës? Kjo e ndan të mirën nga e keqja, lufta kundër kësaj Partie Socialiste. Unë nuk besoj se janë të gjithë kundër, aty ka individë që lëvizin në mënyrë të pavarur se andej-këtej”, tha Shehi  i ftuar në studion e “Ditarit” në A2 CNN.

“Unë nuk i jap të drejtë asnjërës palë. E vetmja mundësi për t’u bashkuar, është bashkimi përqark kandidatit të përbashkët dhe të gjithë të jemi kundër Ramës.

E tregon vota pastaj se kush ka më shumë peshë në elektorat”, shtoi deputeti.
Në lidhje me zgjedhjet vendore, Shehi u shpreh: “Nëse paraqitja opozitare do të jetë dinjitoze, nga sot deri ditën e zgjedhjeve, sigurisht që do të krijohet një hap i madh opozitar.

Ka kohë që të gjejmë zgjidhje të arsyeshme. Nëse nuk gjenden zgjidhjet për zgjedhje, nuk ka kurrë kohë më pas për t’i gjetur. Halli i madh është që të biem dakord për një kandidat dhe të jetë djalë i mirë e i ndershëm”.

13 Komente

 1. M
  Muzaka i Ri

  Po nuk paski patur turp fare or delenxhinj. Po si nuk dha njeri doreheqje dhe te thot mjaft deri ketu, bejeni ju te rinjte me mire. Ngelet me uturak ne dore te dera e parlamentit. Turp per zotin.

  1. T
   Tironsi i Vorrit Bomit

   I o Noflla shtrember o magazinjer i Pyjores se Tiranes je Spiun Shoku i Spiunit Genc Ruli krye hajdutit te Ballkani dhe ky spiun keni 32 vjet ikni o legea se na e shpifet...o dash pa bole, gjiza u thartu...plansat mbaje ere qenef si ju...

   1. k
    klodjan

    ATA JANE BO SI NE BIG BROTHER TE GJITHE KUNDRA LUIZIT HAHAHAHHA

    1. A
     Ani

     Ju keni frik akoma salen o deputet legena

     1. t
      titi

      ik shko futja naj dopjo o dasho se per ket pun je ti

      1. E
       Eno

       Skan pse te jen kunder nderkoh qe ai punon dhe e zhvillon vendin

       1. T
        Tea

        Po jan nje tuf te paftish prandaj i vihen kunder se kan inat qe per vete nuk bejn dot asgje

        1. F
         Fredi

         Jan cop cop njeri me keq se tjetri ndaj shajn ramen qe punon

         1. L
          Luan

          ca te presesh nga ato delet aman

          1. L
           Luani

           Ato te gjith pervec non grades me shok e dojn ramen

           1. H
            Himarioti

            Tirana, historikisht, nuk ka prodhuar kurrë politikanë. Si mund të mendohet politikan një sharlatan i tillë si ky Dashamir Shehi!? Jo, JO, kurrën e kurrës. Ky ngjanë me atë tiransin e vjetër Shaban Qosja. Asgjë më shumë. Ka 32 vjet që han në kurriz të popullit, si politikan, pa i thënë njeri, puna e mbarë! Vështirë se mund të gjendet njeri më i paturpshëm se ky.

            1. b
             beni

             ikni ore burra shkerdhate se late nam

             1. g
              gani

              o shehi gjalle je

              Lini një Përgjigje

              Blog Tema