Degët e veriut të PD-së, festojnë në Krujë ndalimin e “pushtimit” të Sali Berishës

2 Tetor 2022, 20:16Politika TEMA

 

Degët e veriut të PD-së, festojnë në Krujë

Degët e PD-së së veriut, që i bënë rezistencë “invazionit” të Sali Berishës për muaj me radhë, janë mbledhur sot për të celebruar suksesin.

Takimin e kanë zhvilluar në Krujë, një tjetër “zonë  lirë”. Këto mstruktura që arritën të mbajnë larg Berishën, i cili ka dështuar totalisht të marrë kontrollin  PD-së, kanë zhvilluar takim dh me kreun e komanduar të PD-së Enkelejd Alibeaj dhe ish-kryetarin Lulzim Basha.

Kryetari i PD se Malesise se madhe Anton Kola ka postuar sot pasdite nje foto ku bashke me te jane dhe drejtues te tjere te demokrateve ne veri te Shqiperise. Sic shkruan ai ne status, sot se bashku me Lulzim Bashen dhe Enkeled Alibeajn jane mbledhur ne Kruje dhe drejtues te njohur te PD ne veri te Shqiperise. Mes tyre eshte dhe kandidati i PD per bashkine e Shkodres Xhemal Bushati dhe drejtues te tjere te cilet njihen qartas si kundershtare te linjes se Berishes ne PD. Ne nje nga ditet me te zeza te zaptimit te selise nga Berisha, ku nje gare fiktive (per ata qe kishin dyshime) per kreun e FRPD nxorri ne pah sektarizmin dhe mungesen e cdo vlere demokratike, grupi kundershtar i Berishes eshte mbledhur per te diskutuar mbi ecurine dhe hapat qe do te merren ne te ardhmen. Megjithe perpjekjet e tij gjate muajve te fundit Sali Berisha nuk ja ka dale te marre deputete apo mbeshtetes te rinj. Votimi me i fundit per kreun e FRPD tregoi qarte mjerimin ne te cilin eshte katandisur foltorja e braktisur tashme dhe nga mbeshtetsja e saj me e flakte Evis Kokalari.

TemA

30 Komente

 1. H
  Haaa grupi shurupi

  Njeri me dy gishta larte si ne vitin 1991 tjetri me duart ne xhepa ti beshe ADN te gjithe dalin nga Turkménistan koken si patate shtremaluqe katrore gjatesi e gjeresi njesoje .Rrespekt per femrat Shqiptare se meshkujt jane varri trapin njeri me shtrembs se tjetri nuk kane bere nje here sport ne jete

  1. G
   Grida suma.

   Rofte foltorja nevojtorja.me belind kellicin buzevicin ne vere te grida sumes.

   1. S
    Sali Berish tradhetari, tu ka qirë Shugarja

    Në vitet 1989 deri në vitin 1993 kam qënë militant i levizjes demokratike në Shqiperi, si shumica e Shqiptarve. Kur konstatova dhe pava konkretisht, që kjo levizje u kthye në një prostitutë politike me proksenet sigurimin e shtetit komunist, dhe në krye të sajë "mbinë" 2 spihunët e deklaruar të Kadri Hazbiut, që ishin Sali Beisha dhe Azem Hajdari, ju largova kesaj çete çetnikësh të UDB-së Serbe, dhe veprova si një militant i thjeshtë domokrato-utopik, pra u ktheva në një lloj Don-Kishoti që luftonte me mullinjt e erës, sepse keta 2 tradhetarë, të mbështetur nga rrjeti i marimangs së ish-sigurimit dhe nga UDB-ja Serbe, filluan një korrupsionin gjigant, filluan të grabisin tokat pronarve legjitim, dhe baza e themelit të programit politik të Partisë së tyre private, ishin vjedhjet hapur, plaçkitjet dhe vrasjet, dhe krijuan një "Kala" të pa-prekshme, që kush guxoj ti pështynte në surrat, i burgosë dhe i vranë pas shpinde. Sot, shof me rrespekt këtë fotografi, të një grupi kryesorë të ashtuquajtures PD Shqiptare, e ndarë nga tradhetari Sali Berish muti dhe nga mizat e ketij muti që i shkojnë nga pas, më jep shpresë që një ditë të shpejtë mund ti duar-trokas keta persona që nuk pranojnë në mesin e tyre tradhetarin dhe hajdutin e kombit Sali UDB-ash Berishen. ( ju 2 trapat që keni ngritur gishtat lart, ose e keni bërë per inerci, ose jeni një kollonë 5-të në gjirin e ketij grupi, dhe doke mos e ditur pse i keni çuar keta 2 gishta, so kopili i Shiqeres, sot nuk po ju shaj alla-Shqiptarçe, por kujdes.....). Ju ndimoftë populli Shqiptar dhe zoti.

    1. E
     Edvin i droguar lakuriq qe ju exiton motrat

     Pyetje per ty o pithmotre Edvin rama kur del lakuriq Te exiton motren Mamin Apo gruan

    2. i
     ilir

     Bravo Alibeu, i paska njezete votues...

     1. V
      Vranakonti

      Ky eshte me te vertete nje lajm i bukur dhe plote shprese. Ta dij mire kush eshte Sali Berisha.Eshte nje njeri i mbaruar dhe i falimentuar.Ate e duan vetem budallenjet dhe mbeturinat e PD-ke, kurse ata qe jane perparimtar e hedhin poshte Salin si nje limon i shtrydhur.Sali krimineli ka vetem nje fat te madh,ate te burgut te Reçit.

      1. A
       Anisa patronazhistja

       Pse eshte lajm i bukur per ty? Ty motra te qihet ne cete, nuk eshte se do ja ndali njeri gojoret aty ku punon ne admiistrate

      2. Z
       Zagali

       Ka bere Alibeu dhe Basha mbledhje ne kruje dhe kane distancuar Berishen. Edhe keta edhe Berisha jane nje lloj si muti dhe kaka.

       1. e
        erdi

        po ti numerosh jane gjith e gjith 12 vete. jane te mbaruar

        1. B
         Bujar Kanapari

         Sa shume!!!! Sa nje klase e matures, qe e fillon vitin e pare me 35 nxenes, dhe perfundojne maturen 26 nxenes.

         1. B
          Bajram Pashka

          Cfar eshte ky lajm ? Behet nje foto me disa njerez dhe interpretohet sikur po behet nami ne nje kohe qe dihet qe keto dy figura perbejne perqindjen me te vogel te PD-s. Basha eshte i shitur dhe Alibeaj nuk ka force te bej shurren. Po te ishte per keto kundershtare Berisha fiton duke fjetur. Do ishte mire qe media ti bej jehone ndonje figur tjeter qe me te vertete ka force te mundi Berishen, por sic duket te gjithe jane bashke duke perfshire dhe median tone dhe tallin bythen me ne. A nuk del dikush te na thote se cfar ndodh me akuzat e perditeshme te ketyre njerezve qe bredhin te lire ? Nese keto njerez vertete jane te tille, pse nuk denote asnje nga keto, dhe pse nuk denohet asnje nga kundershtaret per akuze te rreme ? Sepse te gjithe tallin bythen me ne.

          1. E
           Eni

           Enkeledi me ish Bodyguards e PD mos lini nam o tema se I njohim ...po nejse ju intereson e kuptojme...Fatkeqsisht Berisha ka 90% te anetaresise...

           1. J
            Juli

            Bir Selmani nënës,ke te qaj me parë.

            1. F
             FCB

             ha..ha..je bere qesharak merro...

             1. P
              Paçavuret

              Hahahah Qenkan si bilbila, presin ti beje amerika lidera...

              1. D
               Drini

               Qekan mbledh nje tufe me humbesa nen drejtimin e alibashes. Berishes po i dridhen leqet nge keta

               1. Z
                Zina Sallaksja kurva

                Mbase ju erdhen mente dhe i thone pirdhu Sales? Po nuk u zhduk ky mut nuk del ne drite PD

                1. K
                 Kena per t`heq prej Pune po vazhdove k`shtu

                 25 Burra dhe 1 Gru.......... Do ja ken fut i Tavull n`Kruj sot cunat e momes....... A ju shplaft panuklla juve or tunxha........ Mo i bukri osht ai pas Lylit ........mortja qe s`ju ha..........

                 1. K
                  Kristi

                  Epo mire.. ecni tju shohim cdo te beni.. Te gjykojme...dhe tju ndihmojme. Ne dore e keni vete.

                  1. S
                   Shqiptar

                   Një surrat kan këta si me Salën si me Lulin.

                   1. T
                    Tanguli

                    Po andej Nga jugu cfar behet more esce ju te Temes i merni veste te paret…. Perderisa drejton veriun ky Nga sektori seman patjeter qe do i shkoje mbare gjithcka

                    1. k
                     k

                     Atë që hoqi kombi nga berisha,tani meritoni ta hiqni ju që e mbështetët me servilizëm.

                     1. A
                      Alfred

                      Keta jane edhe me te mbaruar se foltorja. Keta jane me "karte rimbushese"! Ne dore te zonjes Kim jane.

                      1. e
                       eksperti

                       Mos u ngazelleni kot se do i bleje gjysmen e tyre para mbarimit te vitit

                       1. e
                        erdi

                        bobo sa rende. paskan fillua me retushu dhe komentet komunistet e temes. mbajeni lulin dhe 13 spartanet e krujes qe jane aty ne foto

                        1. K
                         King D

                         Mendova se ishin mbledhur ne Kandahare.... vetem nje femen ne mes te 25 talebaneve... demokraci primitive nga njerez-persona te pa pregatitur politikisht.

                         1. k
                          kudreti

                          Do pranoj te shkoj me Alibejn,nese premton qe, nuk kerkon kthimin e Bashes. Jam vetem me Alibeajn, jo me Bashen.

                          1. S
                           Shqiptari Guximtar

                           Sa foto e peshtire, nje femer krahthyer mes meshkujsh barkderra e pijanece. Plus dhe nje shkrim diletant e i pashprese me gabime psiqike perzjere me shellire kembesh ☹️☹️

                           1. h
                            hapeni deren e halese stanit se dum me dhi

                            ose greqiret e halese bazit ,ala duke u shkerdhy bre

                            1. M
                             Mjero-gruaqiri gelbaze

                             Berishes po i dridhen loqet nga alibasha apo alibytha,ai po shkund loqet pasiqe u ka qire grate dhe motrat te gjitheve ktyre moterqireve qe kane dale ne foto bashke me gruaqirin mjero-gelbaza

                             Lini një Përgjigje