"Demokratët u vranë, u prenë për muaj e muaj vetëm për emrin tuaj", Flutura Açka - Berishës: Doktor, lëri djemtë të kthehen në shtëpi

25 Mars 2023, 17:09Politika TEMA

"Demokratët u vranë, u prenë për muaj e muaj vetëm

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka ka bërë një analizë të situatës në të cilën ndodhet sot Partia Demokratike.

Përmes një postimi në Facebook, ajo i bën thirrje Sali Berishës që të lejojë kandidatët e Themelimit që të bashkohen me PD zyrtare, të drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, me qëllim e vetëm që kjo forcë politike të mos shkatërohet.

Açka thekson se politikanët përreth jush dhe pse e dinë që Berisha nuk u siguron fitore, kanë zgjedhur të mos e lëndojnë.

Postimi i Flutura Açkës:

Doktor, lëri djemtë të kthehen në shtëpi!

I nderuar z. Berisha,

Nga dita kur vendosa të kapërcej pragun e politikës, nuk na e ka dhënë rasti as të ndeshemi për t’u përshëndetur, as të pimë një kafe. Mbase duhet ta kisha bërë unë, por ngjarjet ndodhën aq shpejt sa shumë prej tyre luajtën bukur mirë me durimin dhe padurimin tonë. Madje asisoj, sa nga sjellja e disa prej njerëzve të rrethit tuaj, e kam pasur shumë të vështirë të përtyp disa tokla të rënda. Fundja idhnake jam edhe unë, shqiptare jam edhe unë. Me këtë nuk po ankohem, por po shpjegohem.

Kur ju jeni pezulluar (përkohësisht) nga grupi parlamentar, ka qenë dita ime e parë e punës dhe nuk kam ditur të mendoj atë që mendoj sot: se mund të ishte gjetur një zgjidhje më e butë e situatës dhe sot të mos ishim aty ku jemi, quazi të ndarë.

E kam admiruar forcën dhe energjinë tuaj njerëzore të këtyre muajve të fundi, por jo fjalët dhe emocionet politike, të cilat e thelluan hendekun e ndarjes. As baltën ndaj të tuve, politikanëve që i rrite dhe i promovove vetë dhe për të cilët duhet të keni edhe përgjegjësi politike nëse iu dolën kallp demokratëve.

Duke shqyrtuar nga larg, më është krijuar bindja se sa kohë pjesa e lidershipit rreth jush, përulen, nuk bëzajnë, binden dhe vrapojnë të zbatojnë dëshirat, ose urdhërat, tuaj, ata janë të mirë. Përndryshe, të gjejnë vrimë ku të futen.

Kështu po ndodh edhe tani: të bindur, politikanët përreth tuaj, një pjesë e të cilëve i çmoj shumë, kanë vendosur të mos ju lëndojnë, edhe pse e dinë se nuk u siguroni fitore, qoftë edhe për një arsye fare të thjeshtë: një pjesë e partisë – e vogël, e madhe për të siguruar fitore – nuk është me ju.

Kështu po ndodh edhe me kandidatët për kryetarë bashkie, shumicës prej tyre ka filluar t’iu kruhet lëkura kur mendojnë se janë kandidatë të së majtës.

Demokratët u vranë, u prenë, u shanë, u lënduan për muaj e muaj mes vedi, vetëm për emrin tuaj. Kjo ju ngarkon me detyrim dhe përgjegjësi, dhe ju kërkon t’ua ktheni me dashuri dhe sillë mirëkuptimi.

Kush është fajtori? E ç’rëndësi ka tani fajtori? Nuk po hyj ta analizoj gjatë se si erdhëm deri këtu, por jam e sigurtë se të gjithë kemi nga pak, a nga shumë, faj.

Tani, në fundin e fundeve shihen vetëm plagët – dhe ato dhembin.

Si do t’i shërojmë ato kur tani na duhet të gjejmë shpëtim tek e majta?! E pra, lideri që udhëhoqi të djathtën, sot po u kërkon të djathtëve të përfaqesohen si të majtë, të bëjnë fushatë si të majtë, të kërkojnë vota majtas për një kinse të djathtë. Mos, Zot, ma keq!

Tani jemi në zgrip. Nëse do të ndahemi tani, varet vetëm prej jush, por ju siguroj se demokratët nuk e duan këtë. Ata që kanë vendosur t’ju ndjekin, do t’ju ndjekin, duke e besuar si shpëtimtar “Mesian e rremë” që është mitizuar mes nesh, fjala e të cilit na rri si gijotinë, inati i të cilit na derdh pikëllim. Kështu do të jemi në dy kampe të ndarë e vetmitarë, për shkak të hendekut që krijuam, për shkak të baltës që hodhën ndaj njëri-tjetrit me fjalor të mbushur me “pengje” e “pengmarrje”.

Ata, “pengmarrësit”, nuk janë zotë të Partisë Demokratike, por vetë demokratët, të gjithë bashkë, edhe ata që tani do të garojnë, për fat të keq, majtas. Ne kemi bërë disa eksperimente të tilla dhe në të gjitha herët kemi dështuar me sukses.

Si ta pengojmë që kjo të mos na ndodhë? Si t’i shpengojmë demokratët e palëve nga ndarja dhe të bëhemi një? Si ta shpëtojmë Partinë Demokratike – emblemën, përkushtimin, gjakimin e demokratëve – nga shkatërrimi që po përgatitet edhe nga ustallarët e majtë? Këto ditë kam ndeshur dhe dëgjuar shumë demokratë që këtë çast e shohin si ndarje përfundimtare të Partisë Demokraike, dhe kanë filluar madje ta pranojnë këtë. Unë ende jo, dhe do të përpiqem që të mbetet jo!

Çfarë do të fitojmë po të shkatërrojmë Partinë Demokratike të gjithë bashkë?

Këto zgjedhje po kthehen në Vaterloja jonë dhe në Edeni i një regjimi që po ua merr frymën shqiptarëve.

Nëse ju nuk i lejonin ata të kthehen në shtëpinë e tyre, ka vetëm një rrugë. Ne të tjerët të mos ia lejojmë vetes:

As të jemi alibia juaj!

As të përplasim demokratët në bazë!

As të shkatërrojmë Partinë Demokratike!

Ne duhet t’i ndihmojmë kandidatët tuaj të mbrojnë Partinë Demokratike, që të kthehen kurdo nga plangprishja ku kanë hyrë mbase të diktuar nga situate ku jemi.

Lëri djemtë të kthehen në shtëpinë e tyre, doktor! Është mundësia e fundit, dhe atë e keni ju në dorë.

Këto fjalë nuk janë mustardë pas darke, por trishtimi im për demokratët dhe të djathtën që dua.

Ndaj, kisha nevojë ta ndaja sot!

25 mars 2023

 

42 Komente

 1. R
  Referendum per arrestimin e koleres sali

  leri djemte e mi te shkojne se ju kuq e ju bej me boje,por jo sic thote kenga,por sali krimineli ju kuq me gjake si shpellar kriminel qe eshte.terhiqeni zvarre kete kriminel qe ju katandisi rrugeve duke ngrene koken e njeri tjetrit.

  1. E
   Erresira shpellare

   Shume i vonuar,por me ne fund ndodhi,ajo qe pritej tajfun dhe kaos,midis shpellareve,qe megjithate,ne cfardo gjeje te mjerueshme dhe pa shprese qe te ndodhen,prape behen grusht bashkuar,si karashkruesja e mesiperme,kunder pjeses tjeter te emancipuar te vendit.

   1. V
    Vranakonti

    Ky moment shume te dhimbshem qe po kalon PD-ke dhe Sali Berisha, eshte mallkimi i popullit shqipetar per te gjitha ato te zeza qe kane bere. Nuk numerohen krimet qe kane bere. Veshen nenat me te zeza,i bene shqipetaret me dy varre,nje ne ane te xhades dhe nje ne varreza. Kjo parti dhe Saliu ne krye te saj,i vune flaken shqiperise,e bene shkrumb e hi dhe thone nuk kemi bere gje neve por PS-te. Pra fajet e tyre ja faturojn te tjereve. Kaq te poshter jane. Mos u bashkofshin kurre te shpetoi shqiperia dhe populli saj.Te zhduken pa nam e nishan.

    1. K
     Kapedani

     Te lumte vrAnacont

   2. B
    Blendi

    Flutura lerini demokratet te votojne ata qe duan ti udheheqin dhe kjo i zgjidh te gjitha! Problem juaj eshte se ju doni qe shumica te drejtohet nga pakica! Ne fakt ky ka qene thelbi i problemit qe ne 9 shtator! Nuk dini apo nuk doni ta kuptoni tani pak rendesi ka! Hani dhe kete mandat qe u ka mbetur dhe pastaj dilni provoni veten tek ata demokrate qe u bene deputete dhe si shperblim o vodhet partine simbolin majde dhe te drejten per te vendosur! Turp!

    1. B
     Blinduesi

     Më fal o Blendi , por je një njeri pa vizion dhe i pa përgjegjshëm . Ti kërkon ndarjen e PD dhe mbajtjen e Ramës në pushtet për kohë të gjatë . Tipat si ti quhen militantë të Sali non gratës , që është damkosur nga SH.B.A si minues të demokracisë dhe hajdut ne çizme .

     1. B
      Blendi

      Pse jam militant se kerkoj qe njerezit te votojne? Ky eshte gjeja me bazike!

   3. S
    Skender Milo

    Rrefimi i nje demokrateje! Lutje drejtuar Sali Vdekjes per bashkim! Leri djemte e mi te shkojne! Po ku pyet Vicidolasi nga lotet e tu moj Flutura! Ai ka plane te tjera, ti te tuat! I pergjerohesh sikur nje djali qe ka lene shkollen nje dite dhe i luten te kthehet ne shkolle! Akoma me kete komunustin ju te PD-se? Nuk gjeni dot nje njeri per te qene? Megjithate, vazhdoni, vazhdoni me te me shume respekt e nderime! Kjo historia me Berishen na kujton librin me titull “Djemte e Rruges Pal!”

    1. L
     Lanabregsi

     Eh moj Acka,si nuk po e kuptoni qe jeni duke ju lutur nje krimineli me damke,Saliu moj Acke nuk e njeh meshiren,ai per pushtet e coi vendin ne prage te luftes civile ne 1997. Ndahuni perfundimisht nga haleja Sali mut Berisha.

     1. D
      Dakord

      Kjo eshte budallaqe apo ben vete??? Ka dhe nje hale shkolle pa le!!! Ç'e dallon kete qe i lutet nje krimineli nga çunat qe nuk po i kthehen ne shtepi?? E ka te qarte kjo qe saliu eshte shpallur minues i demokracise, pengues i drejtesise dhe familjarisht i korruptuar???

     2. G
      Gurabardhi

      He moj Ashkla, tani e kuptove ti ligësinë e kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar berisha. Mendohet si i ligu, si puna e jote, e kupton shpejt të ligun si Berisha. Berisha, nëse do të kishte mundësitë e Hitlerit, do të ishte Hitleri. Ti, nëse do të kishe muindësitë e Berishës, do të ishe Berisha.

      1. F
       Flutura Içka

       O Flutura Yçka...sipas teje,Sala nuk e di këto,nuk kupton një gjë:Sala këtë e ka lojën e jetës,KA DAL HAJDUTE ,I KORRUPTUAR DHE MINUES I DREJTESISE!! Sipas Sh.b.a!! As si plasë trapi Sales per PD...fare por fare!!!!!

       1. K
        Kriminelet nuk behen. " Engjej "

        Te mjeret ata qe Ju besojne ketyre shkrimeve Si per kete zonje apo per Kriminelin kryesore te Demokracise qe akoma na dele neper. Ligjerata per Demokracine. ! Shqiperia ka mjafte te rinje me ideale Demokrat te shkolluar dhe te specializur dhe qindra here me besuar dhe te Ndergjegjshem...se keta pacavute qe hengren me Diktaturen dhe vrane lirite Demokratike plus shkatarimin dhe djegien e te gjithe Shqiperise. ! qe keto krime i vuajti dhe i vuan akoma te gjithe Qytetaret e thjeshte ..

        1. K
         Kriminelet nuk behen. " Engjej "

         Te mjeret ata qe Ju besojne ketyre shkrimeve Si per kete zonje apo per Kriminelin kryesore te Demokracise qe akoma na dele neper. Ligjerata per Demokracine. ! Shqiperia ka mjafte te rinje me ideale Demokrat te shkolluar dhe te specializur dhe qindra here me besuar dhe te Ndergjegjshem...se keta pacavute qe hengren me Diktaturen dhe vrane lirite Demokratike plus shkatarimin dhe djegien e te gjithe Shqiperise. ! qe keto krime i vuajti dhe i vuan akoma te gjithe Qytetaret e thjeshte ..

         1. I
          Iliri

          Forcen ja di kjo fycka po krimet dhe vjedhjet nuk ja di.Ato ja di Amerika dhe cdo shqiptar kjo i di vetem forcen Berishes qe ka ushtruar mbi kundershtaret dhe popullin.Keta jane te gjithe njelloj.Atij po nuk ja than troc cfare krimesh dhe vjedhjesh ka bere dhe prandaj distancohemi kjo qe bejne keta eshte per te lare mutin me shurre

          1. I
           Injaci

           Zonja Açka. Jeni shum vone per te shitur kete gjasme sjelljen tuaj. Ne Shkoder thojne per vrasesit qe, pasi vrasin i ze gjaku. Shpjegimi i thjeshte eshte se autoret e vrasjes, pas krimit, tronditen aq thelle, i ze nje frike e tmerrshme sa jane gadi te vetvriten dhe pjesa e mbetur e jetes ju shkon si sonanbul, nuik dijne ku te mbyten. Kjo po ngjet edhe me ju te gjithe me ndonje perjashtim. Te gjithe keni pergjegjesi per punen "e palodhur" qe bete per shkatrrimin e asaj qe quhej gjasme parti demokratike. Te gjith jeni bashkefajtor per shkatrrimet e asaj gjeje te mire qe shqiptaret ndertuan me sakrifica per 45 vjet, jeni pergjegjes per krimet, vrasjet, perdhunimet, per vjedhjen e pasurise publike, per perçarjen e shqiptare, per ndarjen e veriut me jugun deri ne lufte civile, per shkatrrimet ne arsim, art, kulture, ushtri, industri, bujqesi, ne shitjen e femijeve te mitur (sidomos jetimeve) per transplante organesh ne bashkepunim me mafjen europiane, per prostitucionin qe u shkatrroi jeten rreth 60.000 vajzave te reja te varfera te cilat i trafikuan dhe mbi gjysmat i vrane grupet mafioze te lidhura me qeverisjen tuaj....e sa e sa krime te tjera....Pse beni hipokritin tani? Pse ishit te vegjel, e po çuditeni tani çfar paska ndodhur? Joooooo....Berisha e familjet mafioze rreth tij te gjitha ato vprime per te cilat u deklarua non grata nga SHBA i ka bere me ju te gjith, me ndonje perjashtim te rralle, ju e keni duartrokitur sepse ja keni pare hajrin...Ju e imitonit duke shitur egersi ndaj kujtdo kundershtariNe ketu jetojme...ne i dijme çfar eshte bere ne stanin tuaj...prandaj leri thirrjet ndaj Berishes...shihni shpetoni fytyren dhe koken pasi tani eshte fundi, e ndjeni çfar keni bere dhe po ju ze gjaku njeri pas tjetrit.....keto thirrje tuajat jane jo te sinqerta, keto jane lutje qe tabori i juaj te bashkohet per ti bere balle Drejtesise se re e cila ne saje te mikut te Madh te shqiptareve SHBA e BE po ecen dhe ndeshkimi do jete spektakular. Ky eshte shkaku kryesor qe jeni bashkuar ne luften e eger kunder SHBA dhe Ambasadores se nderuar Juri Kim.

           1. M
            Mali

            Si mund të jetë parti shqiptare një partie krijuar nga R.Alia A ma shpjegon kush

            1. S
             Sqarim

             E ke fjalen per partine e punes qe Ramizi i ndryshoi emrin ne Parti Socialiste dhe ja dha pastaj Nanos dhe ketij ja rrembeu EDI naten ne ate kongresin e famshem?? Epo ste ndimoj dot ! Tjeter spjegim nuk ka !

             1. M
              Mbeshtetesi...nga prapa

              O sqarim,,,loqja,,po' ti ke super komunistin dhe sekretarin e partise qe na udhehoqi ne demoshkerdhataci,,na qeverisen SHPELLARET,,,dhe na zut pronat ju shpellaret e tjere qe pruri me vete kryeshpellari,,,gjith komunistat,spiunet,sekretaret e partive,ish drejtoret zun vend tek pd,,,ska me keq se edhe komunist edhe sekretar partie edhe malok,,,tre te keqia bashke,,,

            2. 1
             1

             Moj zonje ju te gjithe fyellit i bini ne nje vrime.Disa here ai u ka thene shqip qe nuk ju do,ju uren dhe ju prap si kristiane te devotshem i ktheni faqen tjeter.Po vazhduat keshtu nuk do keni me parti dhe kjo eshte endra e Saliut.Saliu ka qene i deformuar qe ne rini ,tani nuk ndryshon me.Po nuk je me te te ka armik.Ai mund te bej marveshje me Ramen dhe pengjet jeni ju.Djali i tij shpertheu gerdecin,po vrases jeni ju.,vajza e tij bente allishverishe po te koruptuar jeni ju.Ky eshte mentaliteti i tij.Ju qe te keni sukses mbyllni veshet si odiseu dhe ecni perpara,mos u komplexoni

             1. T
              Tirona

              Do te beje gabimin me te madh nese kjo PD qe po reformohet te terheqi ne gjirin e saj Ata qe u zhyten ne balten e Foltores sepse keta do te jene nje pengese e madhe per reformimin e plote te PD ….Kjo PD nuk duhet ti mari parasysh se çfare thone Açkat dhe Tabakhonet se k’to jane “ Kali i Trojes” se Foltores dhe sa me shpejte ti leri jashte strukturave drejtuese te Partise sa Nuk eshte vone

              1. A
               Ali Pash Gucia

               Ju të vulës vazhdoni më Alibashën, se patjeter qe do tja konsolidoni fitoren Ramës. Nē fund te fundit perse jua dha ai vulën. Pastaj ske patur mundesi se si ta kuptoje që në fillim sepse jeni deputete e emruar dhe jo e zgjedhur, dhe ne fakt kete menyre zgjedhje e keni bakshish nga doktori keshtu qe mire ja beni.

               1. M
                Muzaka i Ri

                Bravo zonje, e ke goditur, po a degjon ai qe nuk do te degjoje? . Te pelcasesh ne vend, ai do beje te veten.

                1. P
                 Plaku i PD.

                 Djeme ishim dhe ne qe morem rruget e Evropes dhe Amerikes sepse Saliu na hoqi nga puna dhe nuk a jepte ndihmen sociale sepse ishim jugor. Zyrtaret e tij na argumentonin se meqe Enveri i kish komanduar 50 vjete, Saliu me verioret do na sundonin 100 vjete. Keshtu zonja Cacka je kujtuar me vonese dhe te dhimsen vetem djemte e PD? Djemte e Shqiperise u ben pleq neper Evrope dhe Amerike dhe femijet e tyre jane bere djeme qe Saliu dhe ti nuk i quani djem te Shqiperise! Je me vonese, shume me vonese. Jeni si gjarperi qe ne fund helmon vehten….

                 1. M
                  Maloku

                  Këta demokratët paskan qënë njerëz pa kockë bythe, nuk dijnë të ulen në asnjë drejtim pa u lakuar në 360 gradë, rrumbullak e pa drejtim; turp i madh. Tjetri po ju thotë saktë, shkurt, shkoqurazi - ‘ikni, pirdhuni se jeni [fut librin e shtëpisë këtu] se nuk ju shoh me sy. Shporruni.’ - po thotë fare, fare qartë Berisha. Çfarë thonë këta? Na lër, silli djemtë në shtëpi, jam idhnake, jam spurdhjake, jam debile. Dokor më fal. Dhe këta pretendojnë të jenë alternativë? Ik ore qënie pa shtyllë kurrizore si ju kundra Saliut, si ju me të.

                  1. a
                   arqile

                   Kjo gje dihej se do ndodhte sali krimiineli dhe krimineletbe tjere qe e perkrahin nje dite do merrnin shperblimin pasi kane bere krime kane shkateruar pasurine kombetare kane denigruar shqipetaeet .Nuk kishte ku te shkonte me sali krimineli dhe kriminelet qe e ndiqnin ate.Ata vodhen persekutusn shkateruan demokracine por haka e popullit te shkrete do zinte dhe shyqyr erdhi dita qe saliu bashke me liri floririn vodhen fliririn se bashku te shkojne ne burg .Drejtesia do behet pa tjeter nje dite.

                   1. C
                    Coli

                    Flutura Uçka, Içka. Yçka na perlote me kete shkrim. ... Konkuron me Akron Qenmarkaj. ........Eh çe ka gjetur Partine e Ramiz Alise

                    1. S
                     Shqiptari i Ilirisë

                     Kjo vdes për të bërë njëçik protogonisten!Vdes që të tërheqë njëçikë vëmendjen. E di si dreqi që as Berisha dhe askush nuk e pjerdh,po me këtë gjoja moderacion politik do të tërheqë vëmendjen e publikut.Ik moj Açka ik,se janë demode në politikë këto mender taktika që përdor ti për të rënë në sy si babaxhane dhe përbashkuese. Të dh....... mu në PD që do të askush ti!

                     1. K
                      Kështu o posi!

                      O Açka,ke hyrë shumë von për të kullotur në arën e PD.E kanë kullotur të tjerët Açka. Tani atje kanë lënë vetëm bajgat.

                      1. x
                       xha Kasëmi nga Çepani

                       Bravo! Leter shume kuptimplote ! Po a vlerson Saliu ? Po te leri djemte,te cilet do te vije koha ta lene te vetmuar, eshte deshtimi me fatal i tij! Po beri kete .do te jete burre i malsise,por zor se eben . Po ta bente nuk duhej ti kishte hyre kesaj pune.per marrjen e partise dhe nderteses me vare,shigjeta e qysqi.... Ishte turpi me i madh i tij. Sharjet dhe ofendimet e bera ndaj "djemeve" eshte turpi i dyte i tij,por edukates nuk ke ci ben ,kur je edukuar i tille. Populli thote: " Plaga mbyllet e nuk duket,por fjalet e keqia tingellojne ne c'do moment tek veshi" Jo me kot populi thote gjithashtu se fjala vret me shume se plumbi. Kujtoni kengen e Halil Gashit qe i thote Beqir Ages: " Tunjatjeta ,more zotri // fjalet e keqia nuk jane mahi. Edhe fjalet e Saliut nuk jane mahi per ndertim shtepie,por ulje personaliteti .E keto saliu i di mire se eshte malsor. Ndaj nuk e ben dote,O Flutura, ate qe i kerkon.

                       1. I
                        Ilir

                        Ku eshte shtepia Acka?! Te kryefamiljaret pa familja?!

                        1. K
                         Koli

                         Kjo kurva plake mori vulen pa anetare dhe tani ben thirrje per bashkim rreth vules. Ptu bushter pake qe je emeruar jo votuar, femer welbesire.

                         1. K
                          Kris

                          Saliu don dhe 4 vjet nje Edi Rame ne pushtet .Me Edin fitojne te gjithe plehrat

                          1. M
                           Murgu

                           Znj.Flutura,në Elbasanin tonë thonë: "Trokit në derë të shurdhit".

                           1. A
                            Asd

                            Dmth ju i propozoni Berishes te terhiqet nga PD dhe te mbetet i vetem perballe furise se drejtesise? Po Zeni? Argita? Po pasurite e tyre qe mund te konfiskohen shume shpejte? Si qenka kaq e lehte qe te terhiqet tani kur e gjithe "beteja" e tij eshte perqendruar tek mbrojrja e femijeve? Atehere zonja Flutura, me mire tju ishit drejtuar nje muri se sa Berishes. Ai as do tju pergjigjet fare, as do te ndryshoje rruge.

                            1. K
                             Kreshniku

                             Nga fotoja duket se Flutua e paska takua Salihin, madje edhe ne pranine e hajdutit te veprave te artit te shqiptareve, arkeologun e famshen Neritan Ceka, servilin shembullor! Po perse moj zonje shkove dhe u bashkove me nje turme shpellaresh, dhe nga nje njei me dinjitet dhe personalitet, e ule veten ne nivelin e Vokshit dhe te Garos, te Mulit dhe Klevis Balliut, djalit te pacengrenesit, pjelles se Fahri Balliut? Ai, apo ajo qe shkon mbrapa turmes, si tuma do te perfundoje:

                             1. F
                              FCB

                              Ke djem te lere mi Fycke , ku ka djem aty , ata jane Gay .

                              1. M
                               Me mire humbje me nder se sa nenshtrim

                               Flutur ke emri po jo shpirtin megjthse mundohesh te hiqesh si nje edukatore e mire prap nuk e thua troc Sali ke shkaterruar jo vetem PD poet tere Shqiperine , akoma i lutesh (leri djemte te shkojne ) akoma ke shprese te ketheje rruge Saliu . Namik Hoti ka thene po i hypi kalit maloku vetem plumbi e zbret nga kali . Po perse bete lufte neper gjukata kur i keni syte e zemren te nongrada Sali at’here !

                               1. K
                                Kukuleci

                                Po pse moj zonja Açka me lutje behen keto pune,pse partite politike ne bote kane saksione, humbe ne zgjedhje ike tjeteri.Kur te ngordhe Saliu ne ate zinxhir do lehe i biri,harroji lutjet.

                                1. G
                                 Gjeli

                                 O sqarim PS e dime qe eshte e Ramizit po ti tani e more vesh qe dhe PD eshte e ramizit mme Sale vicidollin komunist fanatik qe akoma se ka lare dore qe i dha Enverit

                                 1. t
                                  tata luigji

                                  Flutur nese behesh k/minister si duhet shqiptuar emeri juaj ne anglisht? kurre nuk kisha dgjuar ne jete per ty se kush je, por dukesh nje debile e lindur qe nuk ke kohe te korrigjohesh, jeni ca mbeturina se shikoni nga po hyne uji ne varke, Partia demokratike lindi si nje band qe kishte dhe ka per qellim fundosjen e emerit te shqiperis me ne krye SALIH. BIN LADN dhe ju qe i lepini bythen 24/7 Ik tani se nuk i ben kujt pershtypje

                                  1. P
                                   Par Ti ?

                                   Keshtu ndodh me diktaturet pak a shume, kur vdes "udheheqsi" vdes edhe Partia! ..

                                   Lini një Përgjigje