Deputeti i Rithemelimit: Ndihem fajtor që jam pjesë e kësaj politike, po i shkakton Shqipërisë shumë dëm

15 Prill 2024, 10:36Politika TEMA
Deputeti i Rithemelimit: Ndihem fajtor që jam pjesë e kësaj

Deputeti demokrat Dashnor Sula protestoi të enjten e kaluar duke derdhur qumësht në shkallët e Kuvendit, në shenjë mbështetjeje për fermerët. Në një lidhje “Skype” në emisionin “7pa5” në Vizion Plus, Sula shpjegoi aktin e tij, teksa shprehu keqardhje për situatën në të cilën ndodhet vendi.

Deputeti i Rithemelimit shtoi se ndihet fajtor që është pjesë e politikës, që po i shkakton shumë dëm Shqipërisë. Kujtojmë se në një deklaratë të dhënë disa muaj më parë, Sula është shprehur se mund të tërhiqet nga politika pas vitit 2025.

“Unë shpreh keqardhje për situatën në të cilën ndodhemi. Shumica e të rinjve ndihen mjaft të zhgënjyer nga situata në Shqiëpri dhe kjo më bën të ndihem fajtor si pjesë e kësaj politike dhe shpesh vë në dyshim veten time pse duhet të jem pjesë e kësaj politike që po i shkakton Shqipërisë shumë dëm.

Ndihem aq keq sa shpesh e mendoj që duhet të kemi reagime të forta qytetare, por edhe brendsa politikkës individë që duhet të kuptojnë. Këto zëra duhet të shtohen dhe të vazhdojmë te reagojmë sepse ky vend po shkon drejt një situate katastrofike”, tha deputeti.

Sula tregoi se e derdhi qumështin në shkallët e Kuvendit për të tërhequr vëmendjen, pasi fermerët kanë nevojë për mbështetje.

“E kam bërë këtë lloj vepre për të tërhequr vëmendjen sepse e njoh mjaft mirë fshatin. Një pjesë e mirë e qytetarëve shqiptarë janë në fshat dhe janë më të persekutuar, më të vuajtur.

Qeveria nuk i konsideron fshatarët, fermerët, bujqit. Nuk i konsiderojnë shtresat në nevojë. Ka fjalë që thonë tek opozita që më thonë “ç’të duhet, mbylle gojën”. Atë ditë që vajta me qumështin më kapën e më thanë “po ti, të dënon Zoti për qumështin”, u shpreh Sula.

28 Komente

 1. u
  u shofshi si rrace !

  Lokalit tend mbase ! Pu ju ishit ne pushtet ?!. Ju pame se cfare bete - VODHET dheskaterruat si BANDITE---- prandaj kur ke pushim ne Parlament shko dhe puno kamarier te Lokali juaj !

  1. S
   Salehu kriminel babi Xenit bythqire

   Ngado ta rrotullosh o gjel deti Salehu eshte e zeza e shqiptarise në shekuj. Nje krijese e peshtire Salehi, fatkeqesia me monstruoze e shqiptarise qe i besoj Amerika ne ato muaj te pare te rrezimit komunizmit. Salehu ishte ai qe Amerika mbeshteti. Kjo ishte arsyeja qe populli i vuajtur u mashtrua nga nje injorrant e delirant qe në gene kishte plaçkitjen e vrasjen. (Debimi familjarisht nga Berisha e Pukes pasi vodhen e vrane priftin). Saleh Birisha qe kurr nuk demostroj qytetari e as kulture vrau e zhgaterroj cdo vlere e virtyt , vrau rinine anembane Shqiperise. Vodhi parate e kursimet e fukarenjve , fondet e femijeve autike e jetime. Në se ka Zot e drejtesi ai duhet izoluar në burg dhe e ardhmja e familjes tij hajdute dhe vrasese te jete e kobshme. Mjaft me Shqiperi, ke vuajtur shume.

   1. L
    LORA

    Populli Shqiptar nuk e ka votuar asnjehere ne shumice dr.mortjen dhe banden e tij;pra kurre nuk u mashtrua prej tij. Ai eshte ngulur ne pushtet prej xhonglerizmave te nano-kurvave. Populli Shqiptar e ka bere ne shumice detyren e vet qytetare dhe patriotike dhe po pret produktin e drejtesise ne reformim

   2. i
    indinjata

    Po c'fare mund te beje tjeter nje fshatar ne Tirane apo ne nje Kuvend ?Ju prisni qe te sjelle qyteterim ?Kurr! Vetem mesjete .Dash Sula ne monizem mund te behej ose rrites pula deti ,ose ne qytet riparues bicikletash.,ku sot irionikisht ai se bashku me koleget e tij floke llaker dhe lafshekuq si Gjekmarket shkelin Bulevardin Deshmoret e Kombit sikur ta kene rrugen e fshatit ku nese Gjekmarku bene kakaerdhi c,do dite Dashi derdh qumesht.Kjo quhet"Fatkeqesi Kombetare".Ndryshimi i pushtimit Turk me kete Amerikan eshte vetem se keta te dytet nuk po na detyrojne te nderojme emrat duke i vene Bill,Xhorxh ,Xhon.Kjo eshte ajka e demokracise qe na prune e stimuluan ne kete vend miqte me gishtin ne bythe ,ku Shqiperia e pas 90-tes ne vend qe te shkonte perpara ka 34 vite qe shkon mbrapa duke mbritur ne kohen Musoliniane. l l

    1. N
     Noci

     Ne fakt po na merr ne qafe.Por e thua vete,pas vitit 2025,pra po nuk te votuan ,se te jesh aqi preokupuar iken neser,ne shenjë respekti per elektoratin dhe kunder veprimeve te partisë tende qe po lufton vetem per te mbrojtur Berishen e arrestuar me te drejte nga SPAK u dhe veprimi tjeter qe ju shkoni grup ne gjykate per hallet e Salianjit,duke i bere keshtu presion gjykates.Problemin e blegtorëve nuk eshte vetem qeveria qe duhet t'a zgjidhe,por edhe opozita ka mundesi te nderhyjne se shume nga ata blegtori jane elektorati juaj dhe ata hallin e kane me shitjen e produkteve me blerësit qe jane përpunuesit dhe ndermjetesine edhe ju mund t'a beni.Jemi ne kapitalizem dhe jo çdo gje e ben qeveria

     1. E
      Erdogan

      ti je nje gomar qe ke 30 vjet deputet. E si puna jote jane shumica aty. Ju jeni idote te lindur dhe pa shprese per rikuperim. Po keshtu jane 60 perqind e popullsise. Ata/ato me te hajrit iken emigruan. Ju shofte fara - me i pakti mallkim per ju depseze!

      1. N
       Nari

       Ne qoftese ndihesh fajtor,perse nuk e dorezon mandatin ?!! Jane te embla 3-4 milion leke ne muaj.Po te ndiheshe fajtor nuk mund te shkoje mbrapa Sales,i cili me veprimet e ti beri 97 me pasoje mbi 3000 te vrare,vrau 28 njerez dhe plagosi mbi 300 ne Gerdec per te vjedhur i biri dhe vrau 4 protestues me duar ne xhepa e plagosi me plumba 12 te tjere poshte zyres ne bulevard,per te mbajtur pushtetin.Prandaj nuk te beson njeri o gjeldet Peqini.

       1. X
        XYZ

        Mundësh të tërhiqesh nga politika se fytyra jote ja prish imazhin Parlamentit mo bq spiun!

        1. N
         Nga ne pensionist ne mergim

         O Dash gabimi jot i pare eshte qe ke lindur je shume e shemtuar byrazer nuk ke bere mire qe ke dale ne mejdan , po nese se te shumten e fait e ka babai jot qe nuk e trazuar mire te teme e ca faj ka joteme qe nuk e mbledhur mire te tetate kur ja ngjeshi . arin se nisen qe e nise te dilje tamam te pakten . Dash faji jot i madh eshte qe si dole gjymak i hyre politikes edhe kjo gjysem faji po ju bashkove nje bande kriminale me kryetar krye kriminelin Sali Bisha ky eshte faji jot e shume i rende qe po te jesh burre si mundohesh ta mbsh vehten duhet te vrsesh vehten ne menyre demostrative ne mos shkohe degjo pordhet e Salmutit nga mengjezi ne darke per dita pa ngrene asgje deri te lirohet kafsha Sali qe ja u ka mbushur koken me mut me vend te trurit . P Dash po tere bota edhe Amerika e Anlia e njohin Salmutin se c’fare muti eshte vetem ju psikopatet e dhjertores i keni syte e mbyllur e veshet e zene turp te keni .

         1. J
          Jashtëqitja kombit,quhen baballarë të kombit

          Ky vetëm nga pamja nuk duhet të ishte deputet,shikoni atë budallain tjetër,deputet shalqinin

          1. S
           Sonila

           Epo shko shif punen tende e mos dil me neper tv. Na hapet barkun

           1. P
            Pal Melyshi

            Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

            1. P
             Pal Melyshi

             Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

             1. P
              Pal Melyshi

              Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

              1. P
               Pal Melyshi

               Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

               1. P
                Pal Melyshi

                Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                1. P
                 Pal Melyshi

                 Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                 1. P
                  Pal Melyshi

                  Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                  1. P
                   Pal Melyshi

                   Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                   1. P
                    Pal Melyshi

                    Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                    1. P
                     Pal Melyshi

                     Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                     1. P
                      Pal Melyshi

                      Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                      1. P
                       Pal Melyshi

                       Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                       1. P
                        Pal Melyshi

                        Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                        1. P
                         Pal Melyshi

                         Turpi i botes me kete bythqirin e Peqinit Dash Prekurori me leket e korrupsiont ne Prokurori ble manadatin tek Ssli Kerma. Me kerma e mush Saliu Parlamentin spiuna dhe maloke Tropoje. Fare e keqe.

                         1. g
                          gazi

                          Aman o Dash vetem ate pune mos e bej qe te terhiqesh nga politika ne vitin 2026 sepse mjere Shqiperia pastaj. Por edhe nese e ke nda mendjen, merre me vete ate bolen qe ke mbrapa.

                          1. L
                           Labeati

                           E shperlafte mortja kete vend per kete specie deputet

                           1. p
                            paemerr

                            qafen thyefsh dhe te ndjekshin gjithe te tjeret aty brenda mor fisderr.....

                            Lini një Përgjigje