Berisha ashpërson tonet ndaj kreut të SPAK: Dumani meriton të jetë në burg!

14 Prill 2024, 22:20Politika TEMA

Berisha ashpërson tonet ndaj kreut të SPAK: Dumani meriton të

Mali i Zi është shembulli që kreu i Rithemelimit, Sali Berisha ka përdorur sot për të thënë nga dritarja e banesës së tij në rrugën “Mustafa Matohiti”, ku qëndron në arrest shtëpie, se kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani duhet arrestuar.

Duke ju referuar vënies në pranga nga Prokuroria Speciale në Podgoricë të ish-kryeprokurorit special, Millivoje Katniq, Berisha tha se edhe “Dumani i Tiranës meriton me kohë të ishte në burg sepse fle mbi dosjet monstruoze të krimit elektoral”.

Sot Mali i Zi arrestoi Dumanin e tij, prokurorin special sepse e gjeti njëlloj si Dumanin e Tiranës. Dumani i Tiranës është një nga kriminelët më të shpifur në historinë e shtetit shqiptar, sepse ai është bërë mburojë e atyre që vendosën modelin e vjedhjeve 100%. Dumani i Tiranës është bërë mburojë i atij që firmosi për firmën e tij 8 për qind, një vit para se ajo të krijohej.  Dumani i Tiranës meriton me kohë të ishte në burg sepse fle mbi dosjet monstruoze të krimit elektoral.  Dumani është garanti kryesor i krimit monstruoz elektoral të qeveritarëve. Dumani që qëndron në karrige në mënyrë antikushtetuese, në vitin 2016 kishte të deklaruar 3 apartamente.

Berisha më tej theksoi se kur drejtësia rreshtohet përkrah krimit dhe bëhet mburojë e krimit qeveritar, nga shqiptarët pritet vetëm zemërimi popullor dhe ai opozitar.

Ftoj shqiptarët të marrin në dorë fatin e tyre.  Kur qeveria të vjedh dhe gjobit nga mëngjesi në darkë, kur drejtësia shndërrohet në mburojë të shpifur të saj, çfarë mbetet për çdo qytetarët të ndershëm? Mbetet vetëm vendimi, vetëm guximi për të marrë në dorë fatin e tij. Zemërimi qytetar, revolta qytetarë, mosbindja qeveritare janë armët tona në betejën e fitores.

24 Komente

 1. V
  Veri

  Non grata nga fshati i gruas eshte, kete malazezet e serbet e ka me gjithe mend. Nuk ka dileme we i sherben interesave te tyre.

  1. V
   Vranakonti

   Edhe kerkon Saliu t'i ndryshohet masa e arrestit qe te jete i lire te shkoi ne parlament. Keshtu do fitoi ate qe kerkon duke share e ofenduar kreun e SPAK,zotin Altin Dumani? Eshte ne terezi ky matuf Berisha,qe i ka dale boja fare? Kush e pjerdh kete qen stani? Zoti Dumani qenka shume i durushem se po te ishte Sali Berisha ne vend te Dumanit sot,Dumani do ishte pushkatuar me kohe. Por Saliu eshte kafshe dhe si i till po qendron i mbyllur ne kotecin e qeneve.

   1. p
    pilo Lala

    Keto lehje te Saliut tregojne degradimin psiqik....

   2. P
    Prostituta Kombetare sali

    Padyshim.. jena mbledh na ketu… du tju them une juve, se patjer, padyshim..! motrat vokshi, tritan preshi, çiljeta, lek plepi, rustem gjata, fahri balliu, sudja, gjallica, ed paloqja, grida, çufo, flamur noka, salianji, jane ne balle te revolucionit! Padyshim.. rrofte populli shqiptar… Padyshim

    1. 5
     5G

     Çiljeta ka kaluar me sukses nga bashkia Tiranë me lali fikun Po mbjell pemë çdo ditë, paske bërë mungesa në mbledhjen e patronazhistëve

     1. P
      Prostituta Kombetare sali

      Ne fakt, patronazhist apo cope mishi me dy sy si tifozet e saliut, nuk shoh ndonje ndryshim!

    2. X
     XHI BU

     " Sa keq "po me vjen per ty o shoku i ngushte i monizmit!!!!! SI e pesove keshtu ,kush te tha vidh, vra e prit ,kush te tha shto pasuri pas pasurie per te dy femijet e tuj.Pse tu eresuan syte e logjika nuk te funksionoj, demtove e sabotove gjithcka vetem e vetem se paraja e tepert te beri edhe me egoist se sa c ishte me pare.Kujtove se i fute gjithcka ne xhep si prokurore e gjykates tani eshte momenti ti vjellesh e te lehish si qene ne penxhere,sigurisht te ka zene zullumi e te zuri haku e shùme e shume nenave qe i veshe me te zeza ,te ka zene haku i shume e shume padrejtesive qe i ke bere kujdo qe i ke lene me gishte ne goje ,i more pronen dhe bere pronare ata qe s kishin asgje ,i zbrite nga mali i dhe toke vetem e vetem per te siguruar votat.E more Sali e Sali efendi pellit e pellit se nuk po te degjone njeri.

     1. D
      Daniel

      O Sali kari na honsh kaken

      1. e
       emigranti

       ke te drejte te flasesh dhe derdedhitesh kur gjykata te le te livadhisesh

       1. E
        Emigranti

        Ha mute ha se te bene mire.a ti ke pjerdhur.

        1. K
         Kujton se je Trampi por ti je trapi i tij

         E ke kuptu se e ke pisk fare punen more plak fare e keqe qe ki vra e pre boll, ke vjedh e shkatru keq ket ven, e tash te pret burgi si fillim, pasta akuza per vrasje dhe ne fund e din vet ti more i mjere pa burni.

         1. P
          Pensionisti

          Kurre nuk kam menduar qe Saliu ka te drejte biles gjithnje kam menduar qe ai dhe shume prej tij qe e shoqerojne ne foltore duhet prej kohesh te ishin te izoluar e ky si kapo duhet minimalja te denoheshe me burg te perjetshem . Por si thone kur perpiqe dy vete njeri fiton e deri tashi ka dale fitimtar Sali krimineli magjith shpresen e madhe qe gjoja ngritem nj SPAK e Saliu po kercenon kreun me burg e mire ja ben kur nuk ben kur s’ben detyren .

          1. B
           Barbarosa

           Ha nje mut te madh mor komunisti kriminel ,cecenet te besojne cdo gje qe te thuash ,bile ata shkojne deri aty ,qe ti tu thuash hani mut ,ata me qejfin me te madh e hane ,por populli ty mor komunist kriminel Mon Grata ta tregoj vendin qysh ne 2013 dhe deri sa ti ti japesh fund jetes tende duke u hedhur nga taravca e pallatit ,nuk te jep vote ty , prandaj mos e vono vuajtjen por hidhu te shpetosh ti dhe cecenet se u rropaten neper protesta .

           1. a
            american23al

            Mos e jepni me kete palaco me fotografi se po na trembnii femijet sepse ngjan si drakula...!! Lereni kete psikopat me kompanine e vet te bejne serenata dhe mos ja varni shume se nuk e ka mendjen njeri tek ky bastard pervec te marreve qe shkojne pas....

            1. S
             Shkembi

             Derisa e thote ky qelbesira qe duhet te jete familjarisht ne burg, Dumani eshte ne rregull . Megjithate… po e vi on shume denominated e ketyre vampireve.

             1. S
              Shkembi

              Krye shpellari paska vargut ne Kucove!!! Gallate r madhe me kete pordhitiken tone.

              1. T
               Trimi

               Kush merret mo me ket kriminel serbo grek perversa bardhes nuk injorantit epaloqes dhe tritanit.

               1. b
                borsh

                Salih non grata sa here sulmkn SPAK me kete gjuhe nje i arrstuar tjeter do ti behet kesaj familje. Une i dua te gjithe ne burg dhe keshtu po ndodhe

                1. S
                 Shkembi

                 Shume mire ben, derisa Spak nuk ha lerini Lidine dhe Argiten e gjithe c’ka pas kjo vemje. Shkembi

                 1. D
                  Dardan

                  Perbindeshi i Vicidolit nuk ka cfare humbet, prandaj flet. E genjen mendja se do te vine trupat ruse e serbe qe ta clirojne dhe ta emerojne perseri Kryeminister Kryekriminel dhe Kryehajdut.

                  1. V
                   Vala

                   Jo ne burg, por duhet vene ne litar, ne mes te Tiranes, derisa nuk Po ta shkerdhen akoma Sheqeren.

                   1. E
                    E pa qi nanen Shiqere, e ham ham, e gam gam.

                    Pershendetje të gjith komentusve, e në veçanti komentuesit të "prostituta kombetare Sali", i cili me pak rreshta e ka skanuar jeten e kopilit të Shiqeres dhe hijenave që hanë mut në kazanin e tij në fushen e politikës Shqiptare...!! Sharjet, ofendimet dhe kercënimet që tradhetarët, spihunët e UDB-së dhe Vestfalisë, hajdutët dhe shkerdhatat Sali kopil Shiqerja, dhe familje-kurva Ilir Meta, kunder z.Dumani dhe SPAK-ut, tregon qartë, që keta tradhetarë po e ndjejnë që ndodhen në buzë të greminës, ku nga çasti në çast do bijen në humnerë. Keta fundërrina të kombit, po dhihen në brek nga frika dhe po e ndjejnë doren e Altin Dumanit ( drejtesisë Shqiptare) që po i afrohet shpindës së tyre, për ti shtyrë perfundimisht në greminën e thellë të mutit të kombit..!! Sali spihun Berisha, kurrë nuk ka ditur ti drejtohet dhe ti flasë popullit Shqiptar..., edhe sot, pas 32 vitesh, ky shkerdhatë e predorë dhe e vendosë në gramafon të njëjtin disk, me të njëjtat fjalë pa kuptim, pa emocion dhe pa strategji kombetare, me të njëjtat sharje, ofendime, shpifje dhe akuza në tym, që vetëm ndonjë legen, ndonjë zagarë, ndonjë spihun i UDB-së, ndonjë thonj e flokë pa prerë e pa larë, ka qef tä degjojë, por edhe keta qelbësira, po shkrihen çdo ditë e më shumë si akulli perpara diellit...!! Ky kopili i kurvës Shiqere, nuk nderron disk, sepse nuk ka tjeter disk. Nejse. O spermatozoidi i nji Shkau, o klyshi i nji kurve katundi, o i ngjizuri mbi dyshekun e kakardhive të dhive në stallen e Ramës në Viçi-ka-doli, o spihuni i sigurimit të Kadriut, o agjent penicilina i UDB-së, o tradhetari i kombit, o hajdut-grabitesi i popullit Shqiptar, ty po të perzihen zorrët dhe truri nga frika, sepse po e shef qartë, që ëndrrën e Fatmir shqiponjë Haklajt, po e realizon Altin Dumani dhe Amerika e madhe, duke ta shkerdhyer rracen ty dhe familjes tënde, veç se me një metodë tjeter, jo me kallash, por me laps....!!! Pt'huuuu pampers i mbushur me diare...!!!

                    1. s
                     sapa

                     Mos e ka fjalen per Llallen qe eshte ne arrati?

                     1. S
                      Sali kufoma

                      O sali,,,ti nuk tremb dot as kalamajte e lagjes,,ti nuk kafshon dot as bythen e gomari,,,e jo me drejtesine dhe kryeprokurorin dumani,,,ha mut o kafshe shpellash ha,

                      Lini një Përgjigje