DOKUMENTI/ Protesta e 6 dhjetorit, Bashkia e Tiranës i përgjigjet Berishës: Protesta të mbahet në sheshin Skënderbej

27 Nëntor 2022, 12:01Politika TEMA

DOKUMENTI/ Protesta e 6 dhjetorit, Bashkia e Tiranës i përgjigjet

Pasi Policia i refuzoi Sali Berishës mbajtjen e protestës në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ me datë 6 dhjetor ditën kur do të mbahet samiti BE- Ballkani Perëndimor, Bashkia Tiranë i propozon Grupit të Rithemelimit që ta zhvillojë protestën në sheshin ‘Skëndërbej’.

Përgjigja nga Bashkia Tiranë:

Në përgjigje të kërkesës suaj protokolluar pranë Bashkisë Tiranë me nr. prot. 41516, dt. 23.11.2022, nëpërmjet së cilës kërkoni leje për vendosjen e një foltoreje në kuadrin e organizimit të një tubimi protesë në bulevardin Dëshmorët e Kombitt, nga ora 12:00 deri në orën 16:00, si dhe bazuar në shkresën e bërë publike të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë me nr. E-431prot., dt. 24.11.2022, ku shprehet ndalimi organizimit të ketij tubimi për shkak se bie në kundërshtim me perimetrin e sigurisë të cituar në shkresën përkatëse, ju bëjmë me dije se kërkesa juaj nuk mund të miratohet.

Bashkia Tiranë, si njësi e vetëqeverisjes vendore, në territorin e së cilës do organizohet samiti Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor është e angazhuar me organizimin e këtij Samiti, sipas fushës së funksioneve që ajo mbulon.

Për sa më sipër, Bashkia Tiranë e ka të pamundur t'iu pajisë me një leje për zënien e hapësirës publike për zhvillimin e tubimit që ju kërkoni të zhvilloni në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Duke qenë se për shkak të zhvillimit të samitit të Bashkimit Evropian në qytetin e Tiranës, pjesa më e madhe e rrugëve në qytet do jenë në funksion të mbarëvajtjes së këtij samiti, duke mos cënuar të drejtën tuaj për tubime, ju propozojmë zhvillimin e tij pranë Sheshit Skënderbej.

Për sa me sipër, nëse jeni dakord me këtë propozim, na bëni sa me shpejt me dije, që Bashkia Tiranë të vijoj me lëshimin e lejes përkatëse për zhvillimin e këtij tubimi.

DOKUMENTI/ Protesta e 6 dhjetorit, Bashkia e Tiranës i përgjigjet

16 Komente

 1. B
  Bredhi

  Çoje ket hale ne Kamez.Felliqesirat.

  1. D
   Doktor Mortja

   Te varrezat e Sharres!

   1. k
    k

    I shituri duhet ti meritojë paratë e rusisë ndryshe ja nxjerrin horlliqet dhe spiunlliqet që ka bërë kundër shqipërisë dhe SHBAsë.

   2. Q
    Qytetari

    Arrestojeni këtë qelbësirë, këtë monstër që ndot dynjanë. Sali plehra është kafshë me fytyrë njeriu dhe sjellja ndaj tij duhet të jetë e njëjtë me kafshët grabitqare. Ky maskara i mbaruar ka filluar të flasë me vehte, e ka humbur toruan dhe bën veprime të pa kontrolluara. Vendi i këtij palaçoje është në qelitë 41 bis pasi me këtë qelbësirë nuk mund të rrijë askush në qeli.

    1. D
     Dardan

     O Qytetar, pse ia ngre tensionin vetes? Sali Berisha as nuk arrestohet, as nuk i preket nje qime floku. Nuk e kupton se Edi Rama e Erion Veliaj e duan Perbindeshin e Vicidolit, Doktor Sali Mortjen ne sheshin "Skenderbej" per t'u bere presion perfaqesuesve te Bashkimit Europian qe ta hapin thesin e parave gjoja per t'i bere balle agjentures serbo-ruse ne Shqiperi?!

     1. D
      Dakord

      Dardan ne rastin me te mire kjo qe thua ti se ne rastin me te keq perbindeshi i duhet per vota. Une jam nje nga ata qe do votoj PS tani nga frika e perbindeshit shpellar dhe une nuk kam votuar qe nga viti 2005..

    2. V
     Vlonjati 12

     Ai zagari nuk do te protestoj per nje objektiv te caktuar , po vetem per te bere remunje e per t’u treguarve horrave qe e ndjekin se eshte gjalle

     1. M
      Mara emigrante ne Itali

      Ne qofte se ky bashke me shpuren e tyre dalin dhe bejne ashtu si di sala policia te veproje ne mos pranoni qe jeni kot si polici mos u tutni nga njè kriminel ,bashkia ta coje te mali me gropa kryekriminelin

      1. D
       Durrsaku

       Sepse ke sheshi shikohet sa ushtare do mbledhi Salih Vicidoli dhe Liri koke sqepari

       1. X
        Xha Jaho

        Hajde shtet prej kashte Hajde ?????!!!!!! Pse duhet qe SB t'ju informoj sa me shpejt ? Por jepi ultimatum shteteror deri ne daten p.sh 28 nentor 2022 dhe pike. Po qe se nuk pergjigjet atehere asnje lloj leje. Dhe pse ne sheshin Skenderbej ? Apo nuk e dini ju qe maloket do i nzjerrin telashe policis dhe do afrohen nga godinat ku ndodhen te ftuarit Evropiane ! Mitingun...le ta boj ne nje qytet tjeter te Shqiperise pasi Shqiperia nuk eshte vetem Tirana. Kryeqyeti shqipetar ne 6 dhjetor eshte ne gjendje te gadishmerise dhe sigurise pasi flitet per te ardhmen e Evropes, Ballkanit dhe Shqiperise, dhe nuk duhet cenuar nga askushi dhe aq me pak nga ne Shqipetaret. Shtet Kashte nga Rama, Lali-Eri apo SPAKU i Krajes.

        1. V
         Velvet Green

         Më kujton dy komshijet , ka shije morti por po e ciflos kupën . Njëra kishte dasëm martonte djalin e krushkës ndërsa e sheh me lot në sy komshien e i thotë ;-sa keq ra s'vete dot në dasmën e krushkës . Hau , ç'është kjo ti shiko punët e tua . Jo thotë kjo , unë e doja shumë tët shoq , kam shumë respekt për pragun tuaj ; - i thotë komshia korbës . Hau , po ti ndero pragun tënd , edhe të gëzosh e ke respektuar tim sho . Pragun tim e nderoi ai që ti nderon . Ç'është kjo ndero tëndi . Morri kupën me ujë , i'a drejtoi si ti thoshte , hë , laj duart , i'a shërbeu , e pa ti lante , e u kthye te pragu i saj ne enën . Nga tronditja , kupa i ra nga duart e u thërmua përdhe . Pa mbarruar të dyzetat e zizë korba , komshisë i ra zia të sajve , mbante zi për dhëndërin , që i la të ve të bijën . Korbës i binte të dilte nga pragu sipas traditës pas të dyzetave , e komshia të priste deri te të dyzetat , por s'i shkonte njëri , as korba , se duhëshin kaluar të tre vitet . Korba korbë .

         1. T
          Tashme ka ngelur vetem kolibja e qenit per halabak

          Nje politikan qe ka respekt per veten, dinjitet dhe burreri do te kishte dhene doreheqjen. Kur shkon me vetedije, si Sali halabaku 80 vjecar, drejt poshterimit dhe sodomise, pranon qe je bythqir dhe moterqir. 30 vjet politike ne postet me te larta te shtetit dhe kryetar i opozites, por askush nuk e fton as ne vendin e tij, ne nje mbledhje ku eshte e ftuar gjithe Europa. Sali kerma ne shtepine e tij, pranon koliben e qenit jashte gardhit dhe rrolin e qenit qe leh, rreptesisht ne distance higjenike nga gazetare dhe televizjonet e gjithe botes, nga te ftuarit, nga elita e vendit te tij dhe elita e Europes se Bashkuar.

          1. F
           Fatmiri

           Humor bashkiak.Sheshi Skenderbej eshte i kuadruatur si fan zone.

           1. k
            kafsha e shpelles ne fotoshop hahahaha

            sado te financoshe or Kerme e Shemtuar o jashteshqiotje e Njerzimit , te zbukurojne surratin ne fotot qe qit Kazanit , nuk ka asnji vlere hahahahah . sepse Shqiptaret za njohin mire surratin ty o Kerme rritur mes kakardhieqesh se dhise ,si gjysem njeri e gjysem kafshe qe je o Plaku Pederast . jam i bindur se 6 Dhjetiro do jet dita e Fundit e Kufomes se Shpelles mbi Toke ,Hajt ne pidh ze shiqeres shkofshe udh e mabre Kerme . Ta kemi perentuar si Bashki qe mbi varrin tat do ndertojme WC Publike ,me emrin tat , ku te vijn dhjesin gjithe shqiptaret dhe Te Huajt

            1. P
             PD

             Lejen qe te lehi prapa dyerve ja japin me qejf, halli eshte qe brenda se fton njeri! Eshte ftuar gjithe dynjaja, por jo Salehumi ne shpaj tvet. Cfare hum humi insiston te bej hajvani?! Tamam rroli qe i japin si qen. Duhet te vishet me dinamit, te hyj si grua dhe te shpertheje brenda

             1. B
              Bathoristi

              Ne Bathore eshte shume mire ,

              Lini një Përgjigje