"Yuri Kim e do më shumë Shqipërinë se Berisha, Rama dhe Meta"

26 Nëntor 2022, 21:20Politika TEMA

"Yuri Kim e do më shumë Shqipërinë se Berisha, Rama dhe

Juristi Kreshnik Spahiu ka vlerësuar ambasadoren amerikane Yuri Kim për punën e saj në Shqipëri, teksa deklaroi se ajo e do më shumë vendin tonë, se kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, kryeministri, Edi Rama dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Në një intervistë për Euronews Albania, Spahiu u shpreh se Yuri Kim nuk ka vjedhur dhe abuzuar në vendin e saj, ndryshe nga sa kanë bërë tre liderët politikë në Shqipëri.

“Fakti që ambasadorja amerikane ka dhënë një mesazh të drejtpërdrejtë do të thotë që çelësi i fatit të disa dosjeve do të varet nga kreu i ri i SPAK. Unë jam nga personat e paktë në media që besoj shumë te Yuri Kim. Unë mendoj që Yuri Kim e do më shumë Shqipërinë sesa Berisha, Meta dhe Edi Rama.

E do më shumë, se ajo në asnjë rast nuk ka përfituar dhe nuk ka rrjepur vendin e vet si këta. Këta kanë detyrimin se janë përfaqësues, të mos vjedhin vendin e tyre, ta duan dhe të jenë më patriot se Yuri Kim. Yuri Kim nuk i ka asnjë borxh Shqipërisë”, theksoi ai.

15 Komente

 1. L
  L.Xh.

  Hajde furçe jevgjiti hajde…..lyer me bojë ylberi dhe ngjitur me mastiç pështyme, …….hajde gallatë hajde….. si ta merr mëndja o Besnik, apo Beso, apo Niku, si të duash ti të themi, por nuk mund të kapësh asnjë thelë apo llokme, nga emërimet që mund të bëjë kjo ambasadore e SHBA-ve këtu tek ne…. Nuk merret vendi i punës, me gomarllëqet që broçkullis ti nga dojçlandi kunder vendit tënd…. Turp të keshë.

  1. F
   Fener Zizi

   O Kreshnik Kari, mos e ngaterro Ramen me Ju Bythqi.rat e Kombit, Rama eshte Tjeter o Kurve .

   1. A
    As një Lider në Lindje nuke ështe njeri i mire.

    Normalisht se pse Edi Rama, Sali Berisha dhe ilir Meta jane hajdute, islamike me mentalitet primitive Lindore. As një Lider i Lindjes a po as një lider islamike nuke ështe njeri i mire në rrallet të pare.Se pse duhesh të jesh njeri i mire që të jesh mbase andej edhe një Lider i mire.

   2. a
    atdhe

    Sad ,but true.

    1. T
     Ti qe ke bo kte shkrim haMut kot

     patjeter o karagjoza kazani ; njelloj si Arvizus , qi nuk i ndahet shpirti nga Shqiperia

     1. O
      OtiHIPOPOTAM cURRI

      Ti e do akoma me shume se e mole mire dhe ike ti shijosh ne perendim.

      1. k
       k

       Popujt mizorë duan udhëheqës tiranë. Në rastin e shqiptarëve,tiranë dhe hajdutë të korruptuar.

       1. L
        Ladi

        Me idiot se ky deponim s'kisha lexuar prej kohesh. Ti ose nuk e njeh Ramen ose je llapaqene qe i leshon fjalet pa fre. Dukesh sikur sapo ke dale nga TV SYRI dhe fle percarte. Jetojme ne shekullin e 21 dhe shume gjera nuk thuhen ose justifikohen pse e thote tjetri. Duhet njeriu te perdori llogjiken dhe te mos flasi shume e per lume si puna jote nen emrin Tema. Une kete e quaj sharlatanizem.

        1. P
         PERFEKTI

         Niku qe ra nga fiku po behet gati te marre vize AMERIKANE. Servilismo ndaj te huajve eshte gjithmone fitimprures.

         1. E
          Ed

          O LEG MATERNITETI PO PSE E ZE EDIN NE GOJE KUR PERMED SALI GJIRIZIN DHE ILIR MUTAJ SPIUNIN.. NGATERON QEPET E PRISHURA ME PORTOKALLIN O SERB I FSHEHUR.

          1. C
           Chris P Bacon

           Ti kujton se je me Burre i mire se ata qe permend,Ti Po ta doje Shqiperine nuk jetoje mes Gjermanise e Belgjikes duke ngrene parate e vjedhura qe bere si plaçke lufte….Leri Lustrat se nuk i hane Amerikanet nga Trimat qe do merrnin Korfuzin me Jetski si puna jote.ti je nje Pis i ndyre i paguar nga Ata qe urrejne Shqiptaret e duan ti bejne me Ferrexhe ne 2022.ik ore bythqire kthe parate qe vodhe.Te pakten Berisha nuk iken si kurve te jetoje ne Lluks jashte e Rama dicka Po mundohet ti dhe Meta jeni nje mut qe ta hani

           1. K
            Km

            Jo vetem IKU, por bemat e tij ne sistemi e drejtesise Jane te pakorigjueshme. Ka qene rektor I universitetin juridik te plepave-si, ka qene nenkryetar I Kld, qe vetem keshilla e gjurmet drejtesise nuk ka lene. Themeluesi I korrupsionin ne drejtesi.

            1. N
             Niku Mekaniku Taku Tarallaku Juristet me fame

             Shume shpejte e zevendesove avokat Taku Tarallakun .......Niku mekaniku me profesionin jurist te krahasosh Ramen qe nderton me Nongraten qe shkateron dhe te vleresosh ambasadoren qe s'ka bere asgje per vendin verem ti e kupton dhe ujku Fierit

             1. U
              Urime

              Po si mos ta doje shqiperine juri more njerez. Ne Shqiperi ajo eshte kthyer ne STAR dhe kjo po i shijon pamase. Biles jam i sigurt qe nuk do te largohej kurre nga Shqiperia ku pothujse ka postin e guvernantes . Po , juri e do Shqiperine , por nje shqiperi sipas shijes se saj ! Dhe per kete ben çdo gje duke shkelur HAPTAS ligjet kombetare dhe nderkombetare.

              1. x
               xhemal

               Ky kryetari i sorrave i fut te gjithe ne thesin e tij..a e dini pse..eshte nje sali i Vogel ne mendim e veprim...haaaa..ben te diturin ne mbledhjen e partise se saliut ne emisionet TV te paguar nga salinjt e pandreqeshem

               Lini një Përgjigje