Kokaina në Fier, Petro Koçi, thirrje SPAK: Asnjë hap prapa, nuk strehohjmë kriminelë!

26 Nëntor 2022, 14:00Politika TEMA

 

Kokaina në Fier, Petro Koçi, thirrje SPAK: Asnjë hap prapa, nuk

 

Petro Koçi, deputet dhe kryetari i PS-së FIer, ka reaguar pas arrestimeve në atë qark, si pasojë e një hetimi mbi gjysëm toni kokainë të ardhur nga Amerika Latine, nëpërmjet një furnizimi me plehra kimikë.

Sali Berisha akuzoi mazhorancën, duke thënë se eksponentët arrestuar kanë qenë zyrtarë të saj. E pikërisht pas kësaj ka reaguar kryetari socialist i Fierit, i cili shpesh bën deklarata të forta ndaj qarqeve kriminale në Fier.

Postimi i Koçit

E pershendes goditjen e fundit te SPAK ndaj trafikut te droges.

PS Fier inkurajon cdo veprim te vendosur te agjensive ligjzbatuese ndaj krimit te organizuar. Bashkepunimi me institucionet homologe te partnereve mbetet jetik per suksesin e luftes ndaj trafikut te droges. i shpreh mirenjohje te thelle cdo agjensie te huaj qe u investua ne suksesin e ketij operacioni te kombinuar.

Komuniteti fierak ndihet i lehtesuar dhe me optimist pas sukseseve te tilla.

Por mbetet akoma shume per te bere. PS kerkon qe SPAK te mos beje asnje hap mbrapa ne perballjen me krimin e organizuar ne Fier e kudo. PS nuk eshte strehe e askujt qe perfshihet ne korrupsion dhe krim.

Krimi ka vetem ngjyre te zeze!

TemA

2 Komente

 1. B
  Bodygardi I Salës

  Patjetër. SPAKU po ecën shumë përpara o Petro. Do të sjell edhe një daulle nga Anglia ti biesh kur zë SPAKun në gojë.

  1. S
   Socialisti i fundit jo rilindas....

   Asnjë hap pas, deri në zbulimin dhe arrestimin e drejtorit të fundit të emëruar nga PS në Fier........ . Por i pari që duhet vënë pas hekurave është sponsorizuesi i krimit lokal, Armando Subashi. ..................... .

   Lini një Përgjigje