Ilir Meta: Nuk po luftoj për pushtet, por për dinjitetin e shqiptarëve

25 Nëntor 2022, 20:20Politika TEMA

Ilir Meta: Nuk po luftoj për pushtet, por për dinjitetin e

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka ndarë një pjesë nga fjala e tij një ditë më parë me strukturat e Partisë së Lirisë në Korçë.

Meta shprehet se në këtë betejë, PL nuk është vetëm për çështje pushteti por për një ndryshim në themel.

“Jemi për një mision. Nuk jemi thirrje për një rrotacion. Nuk jemi thjesht për ndarje pushteti. Jemi për një ndryshim me themel. Jemi për të vendosur dinjitetin dhe sovranitetin e popullit të Shqipërisë.

Beteja jonë nuk çështje pushteti. Beteja jonë është për të mbrojtur të ardhmen e kombit tonë, që është vënë seriozisht në pikëpyetje nga një grupim aventurierësh që synojnë shtypjen, varfërimin dhe largimin e shqiptarëve”, thotë Meta.

31 Komente

 1. B
  Boston

  Spiuni dhe hajduti bashke flet per dinjitet…… Hapu dhe te futet i paudhi ……..,

  1. a
   alphade

   KY, ILIR M…TI:;……..Luftoka per dinjitetin e shqiptareve dhe jo per dinjitetin e tij: Eshte te dhitesh gazit !!!! Kush i beson ketij pic muti eshte ose vrases e hajn ose fanatik i verber ! I.M ka vetem nje interes te shpetoje burgut dhe pasurine e plackitur, Dhe FLORIRI, IM dorezo thesarin “filio de putana”!!!

    1. M
     Merr vesh apo Jo?

     Lere IM kyt muhabet! Nuk duhet lejuar qe Shqiperia te kete themele qe ndertojne Spiunet! Ti vete duhet ta kuptosh. Je I akuzuar si Spiun! Sqaroje kyt dhe pastaj vazhdo me themele.

     1. Vjosa

      Ç'na shkrive more Ilir Floriri e krye hajdut. Ty të vika keq për Shqiptaret a lume ne që të kemi . Po jemi koke pa lare e ti do të veshe në vende dinjitetin tone. Nuk të beson njeri, mjafte u tallet me Shqiptaret.

      1. U
       USA

       HAJDUT HAJDUT DHE VETEM HAJDUT,SPIUN SPIUN DHE VETEM SPIUN,TURP PER TY KUR THUAJ TE MBRROI DINJITETIN , CFARE DO MBROSH TI O KRIMINEL , TURP PER TY KUR DEL DHE FLET OIPA CIP , USA

       1. S
        Shqiptaret nuk i perfaqsojn Plehrat Toksike

        po kur bo edhe ky funderine katundi ,si mashtrues ,sikur po mashtron Shqiptaret ejjjjjjj ! E dio ky qe shqiptartrt i dhjesin ne koke ktij dhe atyre qe perfason ky Funderine Esadiste ? Ka Dinjitet ky Maskara ,ky Hajn i Shtetit ,ky Tradhetare , I korurptuar e Kriminel ! Kan kohe qe Aktrojne te Dy Kermat Toksike te Lalzit . te cilet jane nen Hetim nga Spak ( deklaroj Arben Llalla sot ) qe mesiguri i qeshin e tallen edhe ata qe i vijne pas ,aq Ordinere e Karikatura jane . I Shemtuar ne te gjithe qenien e tij por me shume te Dy Kermat jane te Shemtuar brenda ne shpirt .te peshtire deri ne neveritje .Ptuuuuuuuuuuu ta shkerdhefsha faren o fshatar i qelbur kur flet edhe ky kerme per Dinjitet !

        1. S
         Shkodrani pa buke

         Si nuk ka turp ky palaco hajdut ...

         1. q
          qytetar

          Njeriu pa Dinjitet lufton prt Dinjitetin e Shqiptareve. Zot fali se nuk dine çfare thone dhe bejne !

          1. A
           Aleksander

           Hahahahahaha. Ky eshte ilir hajduti, spiuni ececececec Lufton per ne ky???? Hahahahahaha Ça ka qesh me lot.

           1. T
            Tit vasili

            Misionin tend e kuptuan shqiptaret qysh me vidion e Dritan Priftit . Ku ke qene deri tani ti se bashku me Monen qe na u kujtoke sot per misio te ri, apo deri tani kishe mision te vidhnje dhe tashi je hadhur ne mosion per te mbrojtur pasurine e vjedhur . Cfare misioni eshte ky iken burri ja le gruas partine , vjen burri ja mer gruas prap se tani do na kryeke misio te ri , sa do fjale te bukura te thuash askush nuk te beso se ju tradheton sjellja juaj prej alabaku se bashku me tet shoqe . Tash ka ardh koha te paguani haracin per gjemat qe i keni shkaktuar ketij populli

            1. K
             Kapedani

             U te shkerdhefshin qente ate komeleshen qe ke ne shtepi o hale njeri.

             1. B
              Bardha

              Kur ky qelbesire dhe hajdut lufton per dinjitetin e shqiptarve e pa pare,hapu toke

              1. i
               ilir spiuni ka mar hijen e vdekjes

               yyyt spiuni i mutit,lufton ti per popullin qe je pasuruar duke rjep varfanjaket

               1. a
                alphade

                Komenti im………..

                1. P
                 Plehre spiune

                 Ti spiune vrases vjedhes i korruptuar lufton per dinjitetin time po mua me vjen turpe qe nje alkolik i semure mendore me ka perfaqesuar mua ti je njolla e zeze e historise plehre

                 1. k
                  k

                  Demagogjia e fshatarit injorant,është njëlloj si një dhi që i bie violinës. Dmth e pa mundshme për tu dëgjuar dhe duruar nga veshët.

                  1. D
                   Dani USA

                   Sa dinjitet ka nje kriminel dhe hajdut aq dinjitet ke ti o fshatar primitiv i cepanit.

                   1. J
                    Jemi prej Skrapari

                    O legen materniteti Metmuti hajduti

                    1. K
                     Kujtimi

                     Faleminderit o Flori, po na hidh ndonje kallep, se keshtu na ngrihet Dinjiteti!

                     1. x
                      xhelali

                      Like ke ngaterriar pijen apo nuk ishe mjaftueshem tap kur i the keto fjale?

                      1. T
                       Turpi i kombit

                       Ky pleh,ka dinjitet!

                       1. h
                        ha ha ha . Ndyresia flet edhe per Dinjitet

                        shqiptaret nuk perfaqsohen nga Karikaturat e Njerezimit apo Plehrat e Shqiperise ,nga fshataret me te shemtuar si nga pamja e jashteme por edhe e brendeshme ,PIS NJERI , qe eshte mbartes i te gjitha Semundjeve me te Kqiat e Njeriut , nji Jashtedhqitje e Shqiptareve . Shqiptaret do ta kishin per Turp qe ky Maskara ,ky Mut ,te ndyje cdo Vlere te Shqiptarit qe merr ne gojen e tij qe qelb . Shko e vrit veten Kerme Njerzore se te Urrejn edhe guret e tokes ,nderkohe qe shqiptaret te dhjesin ne surat ty salih berishen me zagaret qe ju vijn pas KERMA te SHQIPERISE !

                        1. C
                         Ciclopi me nj sy

                         Ah tu hap butha ty, kok qyp i Cepanit.

                         1. k
                          kurti

                          Te vjen per te vjelle kur degjon keto politikane. Po kush ja kerkoj kete like hajdutit, felliqsira.

                          1. A
                           Adriatik

                           Ilir e ke menderosur fare.Shoket tend jane Miti,Genti,Nesimi,Adili,Rustemi,Astriti,Avdylet, etj mytybere.Cfar dinjiteti do u japesh shqiptareve kur vet te ka rene autoriteti dhe dinjiteti ne fund te kembeve.

                           1. H
                            Himarioti

                            Edhe Esat Pasha, ashtu thoshte, si ky spiuni Meta. Edhe Sali Shpellar berisha, ashtu thotë. Të gjithë kriminelët e kombit maskohen me maskën e patriotizmit.

                            1. I
                             I korruptuari në "mision"

                             Ti nuk ke nder dhe dinjitet për vete, do të marrësh misionin t'i shërbesh popullit për t'i dhënë "dinjitet", "sovranitet" dhe "mirëqënie"! Një hajdut, një llapaqen, një i korruptuar, një vrasës është i denjë për burgun dhe për asgjë tjetër. Ti je kupola e injoratit dhe e korrupsionit. Këto janë vulat zyrtare dhe popullore për ty oborrin tënd, aleatin tënd dhe idhullin tënd ish prokuror - Adriatik Dhalla, i dënuar nga gjykata për korrupsion.

                             1. G
                              Genti

                              Këta ndyrësira punojnë vetëm për xhepat e tyre e as që e rruajnë për Atdheun dhe qytetarët. Fakti që vendi ka mbetur i fundit në Evropë dhe po vazhdon hemoragjia e largimit të trurit dhe rinisë nga është domethënës. Enveri para ktyre ishte lule.

                              1. Y
                               Ylli

                               Shume faleminderit ,je njesh,Po do na japesh ca lek borxh,me interes patjeter,due te ha nje dreke tek restauranti jote ne Londer

                               1. E
                                Emigranti USA

                                Njeriu me pa dinjitet po lufton per dinjitetin tone O pika mun balle more Like floriri qe ma koken si balltok pe lumit osum

                                Lini një Përgjigje