Përgatitjet për 14 majin, kush janë kandidatët që do nxjerrë në garë PD e Alibeajt

25 Nëntor 2022, 18:11Politika TEMA

Përgatitjet për 14 majin, kush janë kandidatët që do

Tashmë nuk ka më dilema, në zgjedhjet e 14 majit do të ketë minimalisht nga dy kandidatë të opozitës përballë kandidatëve të mazhorancës socialiste.

Konfirmimi erdhi pak ditë më parë nga Enkelejd Alibeaj, i cili u shpreh se Partia Demokratike që njihet nga gjykata dhe KQZ do të çojë kandidatët e saj në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Në të gjitha bashkitë, mbështetësit e Alibeajt dhe Bashës në Partinë Demokratike kanë nisur një proces riorganizimi për të gjetur kandidatët që do të garojnë në zgjedhje.

Deri më tani vetëm një kandidat ka dalë publikisht duke shpallur kandidaturën. Agron Kapllanaj, ish-kryetar i Bashkisë Mallakastër, shkroi në rrjetet sociale se do të garojë në 14 maj për t’ia kthyer këtë bashki demokratëve.

Emrin e Kapllanajt, por edhe të disa kandidatëve të tjerë që përfliten, i komentoi Berisha në konferencën me gazetarët, ku nuk i kurseu akuzat.

“Partia Demokratike del me një kandidat, çdo kandidat tjetër që del, del në emër të Edi Ramës për të dëmtuar PD, të jeni të sigurt që kjo që po them këtu është në masën 80-90 për qind e vërtetë”, tha Berisha.

Emrat e kandidatëve të PD-së së Alibeajt për zgjedhjet vendore të 14 majit pritet të zbulohen të gjithë në ditët e para të dhjetorit, ku me interes do të pritet të shihen se kush do kandidojë për bashkitë e mëdha, si Tirana, Durrësi, Elbasani apo Shkodra.

10 Komente

 1. L
  Lili

  Vetem kur te vdese Legjenda Berisha do te kandidojne trumcaket e Ali Beut.

  1. T
   Taulant

   Berisha ka vdekur me kohe, por fantazma e tij vazhdon tju zotroj trute, gjithmone nese keni. Se shumica juaj nuk kane as tru e as veshe per te degjuar e as sy per te pare. Jeni copa mishi per zomjen berisha.

  2. G
   Greid

   Or Non grat nuk ka te vertet 80-90 %. Eshte po 100% ose Jo. 0 %. Vizitohu ndonjehere te psikologu se s'te bene keq.

   1. M
    Mara emigrante ne Itali

    O lulushe do besh shume mire qe te shpallesh emrat e kryetareve te tu ,por kot lodhesh sepse ti je nje sali i dyte mendo çfar drakule je .shko me mire ne hollande se mund te gjesh qetesine e familjes tende por edhe kete nuk e ben dote sepse nuk punon dot ne holland per ate gar shkolle ke mbaruar ,ti je ne kungull pa fara je njeri i uryer nga te gjitje te pd -se .o hajdut qe nuk ngopesh kurre .prit sa te ike ajo ambasadorja e amerikes dhe do te shikosh si do te katandisesh mor ditezi .

    1. V
     Vranakonti

     Pirdh o Sali Pirdh se andej nga ty jemi kthyer. Alibeu na qenka me Edi Ramen.Absurditeti me i madh. O Sali! Nuk po te hiqet frika nga Edi Rama o lumadh. Nuk ke ç'i bene gomarit i bje samait. Bjeri se i bje mire dhe demokratet e tu bukur kercejne.

     1. t
      te faleminderit per mirekuptimin

      Lili, po legjendat zakonisht jane njerezit e vdekur prej shume kohesh, thua se Sali Berisha ka vdekur dhe eshte kthyer ne legjende?

      1. C
       Cup frroku

       Alibetha po kerkon fundin e ti politik e moral kjo eshte ne te mir te demokrateve per ta kuptuar nje here e mire felliqesirat politike te gjithe krahu alibethes Jane te pa fetyre duhet te dalin ne popull ku kan kerkuat voten per ta kuptuar realitetin turp per ato te shkodres qe vazhdojn e rrine ne prehrin e alibasheve

       1. a
        arvanitasi

        o lili, ai ka 1 vit qe ka vdekur o ifiot

        1. D
         Demokrati Tropojes

         Po moj cecene Lili ,akoma nuk e di qe legjenda kriminel Sali Non Grata ka vdekur ?

         1. B
          Benet Beci

          Alibashë Lulqimit ju bë ves pallimi nga Tualeti I Librazhdit. Zë rradhë tek dera e rripjelljes bythejashte, e skuq me manikyr qe te duket sumëkuq si rripjellësit, dhe bën twerk si nazelli. E kupton që pas zgjedhjeve askush nuk do ta azilojë më.

          Lini një Përgjigje