Primaret e Berishës, humoristi Deda: Të përballem me një politikan është e vështirë, por unë jam i 'regjur' me gara

25 Nëntor 2022, 17:12Politika TEMA

Primaret e Berishës, humoristi Deda: Të përballem me një

Julian Deda është një nga kandidatët për postin e kryebashkiakut të Tiranës, në primaret e Partisë Demokratike.
Eksperienca në skenat shqiptare sipas Dedës, shërben si përvojë edhe me elektoratin.


“Nuk ka garë të lehtë, edhe në profesionin tim ka qenë një garë me veten dhe publikun, pra jam i regjur me këto gara. Të përballesh me një politikan është e vështirë, por aty vijmë nga profesione  të ndryshme, unë vij nga një eksperiencë 20-vjeçare shërbimi ndaj publikut, se kështu e cilësoj punën e time”, thotë ai, i ftuar në A2 CNN.

Primaret Deda i sheh si “një proces të bukur, 100% të lirë, nuk ka shans që të ndërhyjë dikush, kam hyrë që në fillim te Foltorja dhe primaret kanë qenë bast personal i Sali Berishës, Sot jemi përballë demokratëve, nesër do të jemi përballë përbindëshit e betonit, Erjon Veliaj”.


Sipas tij, pikërisht qyteti që e kam pritur 22 vjet më parë, “nuk buzëqesh më. Të streson me parkimin, pluhurin. Nuk marr përsipër të bëj gjithçka vete, por me një staf. Edhe në profesionin tim pa një staf të mirë nuk del dot në skenë.

Thelbi i kësaj qasjeje është specialisti i mirë, ndërkohë që tani ka specialiste që punojnë për kryetarin.Tirana është qytet i të gjithëve, jo vetëm i demokratëve apo socialistëve. Unë në karrierë kam bërë për të qeshur të gjithë, demokratë dhe socialistë, pensionistë dhe fëmijë. Ajo që po kërkoj është enjtja gjë, t’i vihem në dispozicion të gjithëve”, vijon ai.

Pse Tirana dhe jo Shkodra e origjinës, për djalin e ikonës Zef Deda? “ Tirana është qyteti ku jetoj, ku kam ndërtuar familjen dhe ku ushtroj aktivitetin tim, në punë dhe në politikë. Këtu e blej bukën, jo në Shkodër. Plus që nuk ka shqiptar që nuk e do Tiranën, por kur vijnë këtu përballen me një kalvar në vete”, thotë Deda.

5 Komente

 1. U
  U S A

  Vertet te kete nevoje Tirana per nje kryetar nga keta te foltores qe shkojne kundra rrymes me tritol ne dore . Keta pretendojne te kethejne edhe nje here ne shurrtore se vetem per te prishur jane mjeshtra njesoj si non grada i tyre qe e ka bere kete vend lesh e li disa here

  1. S
   Shkodrani

   Ti je komplet bole si poshte dhe koka lart bole ,e budall

   1. I
    Idrizi

    Fatkeqesi: Ky debil kujton se me te qeshur fitohen zgjedhjet,nuk di se zgjedhjet fitohen me pune,me projekte per permiresimit e jetes te Komuniteti... Me vjen keq se,ky do te jete tersi,i cili do te fshije thenie: -Boll me qene Shkodran se te gjitha i ban! Nuk behet kryebashkiak i Tiranes...

    1. V
     Vranakonti

     O Juliash ! Ta dish dhe te jesh i sigurt, se te gjithe ju kandidatet e foltores dhe te PD-ke, do te thyeni koken ne ato betone te Erion Velis. Do dilni te turperuar. Velia ka punuar shkelqyeshem.

     1. q
      qytetar

      Ti je TURPI i Artit Shqiptar.

      Lini një Përgjigje