Fatos Lubonja: I dimë me emra kush po ndërton, por s’guxojmë t’i themi se na vrasin

25 Nëntor 2022, 09:56Politika TEMA

Fatos Lubonja: I dimë me emra kush po ndërton, por

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open”, diskutimi është ndalur tek projekti për ndërtimin e Portit të Durrësit. Gazetari Dritan Hila është përplasur me analistin Fatos Lubonja duke i thënë se flasin me hamendje.

Ky i fundit i është përgjigjur duke thënë se ne i dimë emrat se kush po ndërton por nuk i përmendim se mund të na vrasin.

Hila: O zotëri janë me emër dhe mbiemër, offshor ai është për problemet e veta se s’do të paguaj taksa në Dubai, nuk ka lidhje që është para e papastër

Lubonja: Po mirë e lëmë këtë, hamendje është që këto kanë filluar të shiten që një vit më parë? Nëse janë shitur më parë është e paligjshme

Hila: Ateheherë ka një legjislacion, nëse nuk e dini që ndërtuesit shqiptar i shesin që në gropë…

Lubonja: Po jo mo jo

Hila: Të lutem shumë pyet në Itali se nuk e ditke

Lubonja: Në Itali ndërtohet me banka

Hila: Më vjen shumë keq që mosditurinë e shisni si kundërshti kundër meje

Lubonja: Nuk ndërtohet me pare cash, kanë dalë 60% që ndërtojnë kështu, nuk nderojnë me para nga banka, e di gjithë Shqipëria që këtu krimi po organizon, i dimë me emra njerëzit se na vrasin, emrat e këtyre që po ndërtojnë

Hila: Unë kam ardhur këtu për Portin e Durrësit jo për portet e tjera… arsyeja se pse po e mbroj portin e Durrësit e mbroj se në 400 km bregdet nuk  ke një port.

41 Komente

 1. A
  Ari

  O Hila, po cfare lodhesh me kete idjot, qe e vrasin SUKSESET e Rames

  1. L
   Ljubovici todit i rrjedhur

   kete idiot dhe familje kriminele e perskutuar,e vriste enveri,e vriste saliu tani e vrasin oligarket dhe rama. ka ndonje regjim qe nuk e vret njeriun e keq. keta plehra duan ta shikojne Shqiperine si ne kohen e merhumit zogji pare me bishtuk.

  2. A
   Ari

   Sepse, Shqiptaret ne pergjithesi, me shume se cdo gje Urrejne Sukseset e tjetrit dhe jo te Gezojne per arritjet e tyre....

   1. V
    Vlora

    Shumë i sakt

    1. I
     Iri

     Jo te gjithe shqiptaret urrejne sukseset e tjetrit. Problemi qe na karakterizon ne si popull eshte se jemi te keqinjte e vetes per fat te keq. Kjo vjen nga lepiresat e b*th£s qe e kthejne llapen sa majtas djathtas sipas interesit.

    2. B
     Burgaxhi felliqesire

     Genjeshtar burgaxhiu asnje apartament nuk eshte shitur une personalishte kam komunikuar per te blere nje apart dhe thjeshte kemi shkembyere dy tre é-mail per çmimi dhe planimetri dhe asgje konkrete dhe nuk ka shitje me pare cash o idiot i lindur burgaxhi

      1. T
       Taulant

       Sakte ashtu eshte si thote Lubonja. Ekonomia ne Shqiperi eshte ekonomi krimi bazuar ne biznesmen te droges te mos pagimit te taksave dhe te shkaterrimit te ambientit. Eshte nje ekonomi qe nuk bazohet ne ligje dhe ligj ka me te fortin .

       1. T
        Taulanti ka nje moter

        Taulant e fitove byrekun per sot mos harro per neser

        1. A
         Ardian

         AJDE TE QENDRA GLOB DHE SHIKO PALLATET E AGRON MUSARAJT ISH MINISTRIT TE SALI GERDECIT TA TREGOJN TE GJITH BANORET THUAJ KU JAN PALLATET E MUSARAJT OSE PALLATI KU U VRA ARJAN SELIMI ISH I DASHURI I GJONIT KENGETARES INISIT .

         1. A
          Adrian adriano çilentano

          Ardian te jesh promotor apo investitor nuk do te thote je kriminel vrases vjedhes çfare thua nuk paska te drejte nje ish minister te kete nje aktivitet privat ? Cfare llogjike eshte kjo tipik primitive nese ke fakte qe Musaraj ka vjedhur vrare shko shoku ne prokurori kryeje detyren si qytetar .Thone jane pallatet e Musarait se i ndertoje firma e tij .Behuni njerez te civilizuar per te bere nje investim ne construction leket meren ne banke borxhe me % nga firma duke paraqitur plan- projekt nuk ka investim me lek ne dore ne momentin qe hapet( gropa )themelet ne shqip i hedh ne shitje apartamentet dhe bleresi mer kredi ne banke dhe banka lidhet me investitorin duke i dhen ne cdo nje muaje apo dy 10 % 20 % deri nga leket e kredi-maresit deri ne mbarimin e apartamentit ku e shikoni ju vjedhjen ? E vetmja vjedhje qe behet ne construction eshte cmimi materialit psh pllakat i ka deklaruar ne plan me nje cmime 6 euro por ne fakte ato jane blere 1 euro hekuri eshte deklaruar 6 euro ne plan ai i ka blere 3 euro vetem ketu vjedhin ne constuction

        2. .
         .

         Kush indyen duart me ty more pervers . Te ka vra Zoti qe kur linde o bir krimineli .

         1. T
          Tut Leshteni

          Kush eshte kriminel ore dallkauk qe te rente pika qe ke vene ne emerin tend , babai Todi Lubonja apo babai i Dritanit Ylli Hila qe ka qene hetuesi i "Agjentes polake Barbara" gruaja e ingjinjerit Korcar ORGOCKA qe u cmend nga hetuesit.Ky me siguri i thote Fatos Lubonjes bir krimineli vetem se Todin e ka cilesuar armik i popullit e kriminel Enver Hoxha. apo e mbyll se kot e zgjata me kete idiot........Pika pika pika qe si bie felliqesires

          1. H
           Hordhia rrumpalle e Saliut

           O Tuto, Po çfare bëni? Late nam. Jeni burra apo jeni gra llafazane? Dy burra zihen me komente tek Tema, per babane e Tos Lubonjes, apo babane e Dritan Hilës. Shkoni mer shikoni baballaret tuaj, se late nam. Ti akoma me babane e Dritan Hilës. AI edhe mund ta kete vrare me doren e vet ate polaken. Edhe? Te vrasim Dritanin tani, apo ta fusim ne burg? Shan Enverin por me mentalitetin e Enverit jeni akoma. Merreni me biografi se kaq dini. Todi Lubonja ka qene vërtet burrë zotni. Por kjo nuk e bën Tos Lubonjen ndonje burrë të mire. Është vetem nje koqe kandari, biri i babait zotni. Secili ben biografine e vet. Ketu flasim per Portin e Durresit. AI sulmohet sepse po të filloje ndertimi i portit, Sali Berisha ta harroje Durresin, se do t'i harrohet emri i vet. Dhe ketu nuk ka rendesi fare se kush është Edi Rama. Pse të me plasë mua per Edi Ramën kur ai sot është nesër nuk është? Ndersa porti do mbetet, me gjithë vendet e punes qe do hape dhe të ardhmen e Durresit. Pse flisni si koqe kandari? Pse duhet të presin shqipetaret qe të vije burri i botes nga Dubai dhe të na fale 2 miliard euro? Apo na i ka borxh? AI vjen të fitoje, por fitojme edhe ne. Kemi bythe ta nderrojne vetë? Jo. Po lereni më pra ta nderrojne ai, se na çate trapin si kurvat e rruges kur zihen me njera tjetren se kush i mori klientin.

           1. N
            Nonan

            Yes ! Thank'S .

            1. P
             Pipi

             Bravo, aresyetim i sakte

          2. T
           Tata luigji

           Hahaa me vra kete mut e me celb dynjan

           1. J
            Jari

            O Fatos Lubonja, akoma rron ty o Spiuni i Xhaxhit, rri në Itali e mos trego emrat e ndërtuesve e as emrat e atyre që spiunoje ty, ik e kap Sapunin tani o Mavri me bojë.

            1. k
             kik

             Mos Ka mut pastaj kur ke frike

             1. a
              alphade

              Paskish patur te Drejte Enveri qe i kalbi ne burg keto mutra por gabimi i tij eshte qe s’i hoqi qafe duke i prere llapen ……. Mizerabilitet i nje antishqiptarizmi deli- rant….,! Megjithate keta vemje antikpmbe- tare e dine mire se me ndertimin e ketyre veprave gjigande qe do t’ja ndryshojne perfundomisht , Edi Rama, ndaj te cilit s’kane ndonje simpati kushedi,per nje mi- lion aresye, e ka te siguruar kolltukun e KM edhe per 29-tshin ! Pikerisht ketu qendron frika e paniku i kundershtareve te tij duke filluar nga binomi kapobande : B-M dhe duke perfunduar nga sejmenet si Ljubovici I Todit, Fevziu,Bejtja,Krasta, Mece etj…,,,,,,……….te cilet nuk do te arrijne kurre te lepijne kocken e shpreblimit qe tash 32 vjet po i sherbejne me zell skllavi padronit “Godfather-it”……..

              1. r
               rezari

               Atehere mor plehre mos ha mut kot duke derdellitur.

               1. S
                Skenderbegasi

                Tosi sa të përshtatet shprehja:- Mua s'me mungon guximi por është frika që më dhjet.

                1. S
                 SADIU

                 Ky Lubonja vetëm kuis dhe leh, duket që është qën i goditur se ka frikë nga shkopi dhe bënë vetëm zhurmë. Burr shumë i lig, i zi në fytyrë me veshje të errëta rri, por i poshtër me zëmër shumë të zezë, katran fare. Pocaqi.

                 1. Çekiçi

                  Genjeshtari Lubonja bothlepiresi i komunistit Berisha Po genjen per interesa te Sali NON GRATES Lubonja nuk ka qenë i burgosur politik Por faqeziu ka qen në burg si dhunues i pa moralshem

                  1. B
                   Bardha

                   Nje qenef i Tiranes,por jane me te qelbur ata qe e pyesin kete qelbesire

                   1. B
                    Bardha

                    Nje qenef i Tiranes,por jane me te qelbur ata qe e pyesin kete qelbesire

                    1. S
                     Shqiptari

                     Po si mund te rrije me goje mbyllur nje nieri me fytyre te vrerosur,qe e ka mendjen dhe shpirtn te mbushur me urrejte dhe mllef,qe di te mendoje vetem poshtersisht dhe te nxjerre nga goja vetem poshtersi?!Qenie e ndyre komuniste

                     1. A
                      Arian

                      O Lubonja o cpifarak.o plehre

                      1. C
                       C'merreni me kta tipa te semure

                       qeka bo shuzme rend ky .ka fillu me pa ondrera naten . por ka more zotni plot rruge " Spiunimi " pa u vene fare ne rrezike bytha . nisja faktet Spak-ut anonime etj etj ,ndryshe mos ha mut kot nga kazani shpellarit ku ju frymezoheni te shpifni e mashtroni

                       1. T
                        Tiransi Babaxhan

                        Ky Hila, nje sherbetor besnik i Rames, qe del ne televizon vetem per ta mbrojtur Ramen se e ka regulluar katandine e tij ne saj te " analizave " te mencura te tij, pse i ben pyetje provokuese Lubonjes per emrat se kush nderton ? Ai eshte vete pjese te oborit mbreteror, i di emrat vete . Keta ndertues me c'fare kapital do ndertojne. Kapitali i tyre pasqyrohet ne Pasqyrat Financiare. A mund te ndermeren sipermarrje te tilla nga firma te themeluara vitet e fundit me kapital kaq te vogel sa nuk justifikon as shpenzimet fillesatare te ndertimit, pa folur per materiale e paga...... Me vjen keq per komentuesit qe i versulen Lubonjes sepse ky nuk perfiton gje nga shteti, ndersa zoteria e ka vene zairene dhe nuk trembet as nga kriza dhe as nga pandemia. Eshte i neveritshem kur i nderhyr te tjereve.....

                        1. S
                         Sjam me asnje parti

                         DUHET ENVERI QE TI THUASH BUKES PAP IDJOT ,QORRI BIDINIT QE FUTE BABAIN TEND NE BURG NDYRSIR E LINDUR.

                         1. Z
                          Zzz

                          une bleva 5 apartmente me 10 000 euro metrii katetor, lubonje bythqimi ka te drejte. Rama eshte I madh. lavdi marksizem leninizmit

                          1. H
                           Himarioti

                           O z. Baze, hiqe këtë mejmun të degjeneruar nga gazeta. Fatos Lubonja, vetëm emrin ka si njeri, nga të gjitha anët e tjera është kafshë.

                           1. M
                            Maro Mokra

                            Edhe ti Tiransi Babaxhan i sherben Sali mortjes ke vene emrin babaxhan por nuk je babaxhan kupthesh ne te shkruar

                            1. E
                             ENDRI

                             PYETJA E VETME ESHTE: SI MUND TE JESHE GAZETARE DHE ANALIST KUR KE FRIKE SE TE VRASIN? PO IK ATEHERE QEROHU SE NUK E DON SHQIPERINE.

                             1. B
                              Beni

                              Ti vetem nga Saliu ke frike !

                              1. B
                               Babale

                               Po kush te vrete ty more fakir, ty te ka vratre perendia !

                               1. b
                                bajate

                                O psikopat Lubonja! Po si te vrasin ty qe nje mize kali ne bythen e dobiçit te Sheqeres, Saliut, je dhe nuk vrasin Saliun qe ka bere gjithe ato krime?! Ngele psikopat po dhe i pandreqshem!

                                1. I
                                 Ish i burgosuri

                                 Ti spiuni i burgut ,e di mire qe me ty plehere nuk meret njeri ,e sidomos ata bismesmen nuk e ndyjne me ty mut e bir muti ,ti duket se ke frike nga ish te burgosurit qe i spiunoje

                                 1. A
                                  Agimi

                                  Thuaje nje emër o lubonje qe të na hiqesh qafe, plehër, qorr. Te ka vene zoti shenjë.

                                  1. F
                                   FATMIRI

                                   PER KETE BURGAXHIUN FAJET I KA ENVERI QE SI FUTI NDONJE PLUMB TE SHKONTE NE PIDH TE SEMES SKA NJERI QE NDYN DUART ME TY O COP MUTI NJERI I PESHTIR

                                   Lini një Përgjigje