“Koha për punë tjetër” – A po tërhiqet Erion Braçe nga politika?

25 Nëntor 2022, 09:25Politika TEMA

“Koha për punë tjetër” – A po tërhiqet

A po tërhiqet deputeti i PS-së Erion Braçe nga politika?

Mesazhi i postuar në “Facebook” pak pas mesnatës ka ngjallur dyshime, teksa vjen pas një minibeteje të tij në Parlament, ku vetë grupi i PS doli kundër një amendamenti të propozuar prej tij.

Braçe ka postuar një foto të tijën në Kuvend, teksa shkruan: “Koha për punë tjetër”.

21 Komente

 1. u
  uskania

  Moooos!Po iku, na fiku!

  1. B
   Bureto

   Burrëria e do që të ikësh, duke dhënë dorëheqjen kur je zv.kryeministër, dhe jo kur të largojnë. Mendoj se për çdo rast, nga ky moment fillojnë problemet. Janë të paktë, në mos fare, ata që i lenë kolltukët (ndër të tjera dhe burim benefitesh) për parime apo për dinjitet. Sepse për këdo, është shumë më e ndërlikuar situata kur bëhet fjalë për interesa, sidomos kur këto kanë lidhje me ambicjet për karrierë, një nga arsyet kryesore se pse njerëzit i hynë politikës, e cila në vetvete ngërthen shumë epitete sa të mira po aq dhe të ndyra. Në mos më shumë kjo e dyta!

  2. K
   Komunist me Rolex

   Te pakten Braçe flet dhe ka ide, jo si kta ministrat anonimë që vetëm lepihen të madhit dhe firmosin asnje gjë tjetër

   1. H
    Hanko Halla

    Brace eshte njeri i ndershem, por ai duhej te ishte larguar nga politika qysh se Edwin Arumuni e largoi nga qeveria me "Goca dhe Gra", te cilen e ka per garniture.

   2. r
    refiku

    Jo vetem ky por te gjith deputetet si ky qe kane 30 vite qe na cane trapin duhet te qerohen se na dhembin syte kur i shohim. Duhet nje brez i ri politikanesh por me nje qellim te mos jene me trute e Non Grates.

    1. S
     Satër

     Mirë që e kuptove o braçe se njerëzit si ti nuk kanë vend në ps.e sotme! Ps e ramës është kthyer në prostitutë njësoj si pd-lsi . "Bijtë e kurvave" kapën politikën dhe të gjitha pushtetet!

     1. A
      Analisti

      Ik ore idiot se nuk je i zoti të bësh asgjë veç llapaqenit.

      1. T
       Taulant

       Je pjese e mocalit politik ku ke kontribuar me shume pasion. Me ka ardhur keq per hurin qe hengre ne zgjedhjet e 26 Majit 1996. Protestoje per demokraci kunder regjimit te Berishes ? Koha tregoi qe laro si ti ,Imami,Rama

       1. S
        SADIU

        Në fakt PS të mori këlysh por ti o Braçe nuk u bërë dotë qën por ngele kone duke lehur e kuisur pa u goditur.

        1. S
         Sula

         Sa vonë e paske kuptuar ?! Megjithate me mire vonë se kurrë.

         1. Z
          Zeqiri

          Deri tani Brace ka bere qejf, pa punuar fare u be deputet, te shikojme se cfare do beje kur te lere mandatin se i duket vetja si i ndershem dhe do eci vete ne jete jashte parlamentit

          1. C
           Caro mio!

           Legjenda e shalqinit.

           1. B
            Berati

            Jam dakord me Zeqirin, atehere do duket ca malli eshte

            1. D
             Drejtesia

             Marc me vehte drejtorin e DPM-se Petrit Ramen,Stiliano Habibin dhe ca te tjere po aty te kupoles jane horat e tu dhe kane bere kerdi ne padrejtesi per interesat e veta

             1. D
              Drejtesia

              Marc me vehte drejtorin e DPM-se Petrit Ramen,Stiliano Habibin dhe ca te tjere po aty te kupoles jane horat e tu dhe kane bere kerdi ne padrejtesi per interesat e veta

              1. M
               Mara emigrante ne Itali

               Braçe ,ngele duke kuisur sa here per qasme probleme ,po pse nuk i ngrije keto probleme kur ishe zv kryeminisyer ?kush te ndalonte ,ti do te thuash Rama ,por pse ste ndalonte edhe tani ,diku ke ngjyer o i zi ,tani do te shikohet .

               1. M
                Myzeqari

                Brace eshte deputeti me aktiv ne mbrojtje te fermerve shqiptar dhe atyre myzeqar ne vecanti . Ka qene produktiv ne pozicionet politike qe ka pasur .Ate qe ka bere ne Divjake nuk e kane bere te gjithe deputetet bashke pas permbysjes se diktatures .Divjaka te eshte mirenjohse .

                1. L
                 Lapardhaja

                 Ik ore servil i Myzeqese i sherben Braces

                 1. .
                  .MOS THEMI QE NUK TE THASHE

                  Bracja duhet te hedh kanditature vecas per te qene deputet i pa varur .RAMA ka bere disa tentativa per ta poshteruar por nuk ja ka arritur dot qellimit keshtu beri RAMA edbe me Fstmir Xhafen kur i organizzi BABALEN.

                  1. .
                   .MOS THEMI QE NUK TE THASHE

                   Bracja duhet te hedh kanditature vecas per te qene deputet i pa varur .RAMA ka bere disa tentativa per ta poshteruar por nuk ja ka arritur dot qellimit keshtu beri RAMA edbe me Fstmir Xhafen kur i organizzi BABALEN.

                   1. L
                    Lapardhaja

                    Ik ore servil i Myzeqese i sherben Braces

                    Lini një Përgjigje