Dash Shehi i përgjigjet Ermonela Felajt: Pas 100 vitesh, po na riktheni ferexhenë

24 Nëntor 2022, 19:10Politika TEMA

Dash Shehi i përgjigjet Ermonela Felajt: Pas 100 vitesh, po na riktheni

Deputeti Dashamir Shehi ka ironizuar deklaratën e nënkryetares së Kuvendit Ermonela Felaj e cila paralelizoi investitorin arab për projektin e Portit të Durrësit Alabar me princ Vidin, duke thënë se ky i fundit u sulmua për shkak se gruaja e tij ishte e veshur me dekolte.

Shehi u shpreh se pas 100 vitesh tashmë socialistët po i ritkhejnë shqiptarët te ferexheja.

‘Kjo me dekoltenë ishte shumë e bukur. Ai paska ikur i shkreti atëherë 100 vjet përpara për shkak të dekoltesë. Sikur të ikë edhe ky tjetri për shkak të fehrexhesë. Nga dekolteja po kalojmë te fehrexheja. Po kthehemi të fehrexheja. Të vijmë pas 100 vjetëve të diskutojmë për fehrexhenë, më duket e tepruar”, u shpreh ai.

Shehi tha se kompania në fjalë është në borxh në vendin e origjinës dhe ngriti dyshime për afatin e kërkuar për dorëzimin e projektit. “Është në borxh akoma kompania atje. Dhe po kjo kompani borxhlinjsh është duke ardhur këtu. Pse duan këta 20 vjet. Çfarë po bëjnë këta central bërthamor. Këtu ka një sërë dyshimesh. Pronësia një pjesë vjen nga parajsat fiskale”, tha ai.

4 Komente

 1. J
  Jorgo

  DASHO NE ATDHEUN E TE PAREVE TE TU MBIZOTERON FEREXHEJA, KTU KE NA TE KEQEN JE KNOQ ME RAKI SA TE KANE DALE TRUTE VENIT E KANARI NGA PERDORIMI, PRANDAJ S'KA FAJ GRUJA JOTE QE BREDH ME SHOFERAT

  1. H
   Himarioti

   O Dash, ti ke vetëm raki dhe gjrosh në kokë, je një idiot i vërtetë. Ti je bërë si Tata hundëderri, askush nuk të merr seriozisht.

   1. T
    Tuku

    Ferexhene ta solli bab Sala qe u hapi dyert gjithfare llloj sektesh fetare me ferexhe e pa ferexhe qe s'dihej nga vinin. Po anetaresimin e Shqiperise ne lidhjen arabe, e mbani mend?

    1. M
     Mara emigrante ne Itali

     Si duket dashi po kembore nuk i mban mend po ne popull qe keta flasin i mbajme mend te hjitha cfar kane bete keta.parti e felliqur fashiste u shofshi ye tete.

     Lini një Përgjigje