“U provokova, nuk jam penduar”, Petrit Vasili reagon pas përjashtimit nga Kuvendi

24 Nëntor 2022, 17:36Politika TEMA

“U provokova, nuk jam penduar”, Petrit Vasili reagon pas

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili është përjashtuar me 5 ditë nga sekretariati i Kuvendit për sjellje jo parlamentare drejtuar Taulant Ballës.

Në një intervistë për Euronews Albania menjëherë pas vendimit, Vasili tha se nuk është penduar për gjuhën që ka përdorur, ndërsa deklaroi se është provokuar.

“Standardi i këtij parlamenti maskarenjsh është që lejon vetëm që të hapet gropa septike e Edi Ramës që lëshon vetëm pisllëk të pafund, qoftë në pikëpamje etike, qoftë në pikëpamje morale dhe politike, por në mënyrë të veçantë etike,” – u shpreh Vasili.

Deputeti i PL-së tha se këto janë masat e vetme që mund të marrin pasi janë kapur me “presh në dorë” me aferën e portit të Durrësit.

21 Komente

 1. K
  Kirkoff

  Ti je kryemaskarai

  1. b
   ben

   Ky eshte turp per te gjithe ne. Ai eshte ne te njejtin nivel me ata kriminele e drogaxhinj, qe na e kane ulur koken para gjithe botes. Te shikosh se si shan me liber shtepie nje individ qe e mban veten per intelektual, eshte kulmi. Ne fakt, ketij dhe shefit te tij, Like spijunit po i iken petlla se e dine qe do perfundojne ne burg.

   1. S
    Sherif Elmazi

    O rrote e karit, nipi i Manush Myftiut, qe nuk ke lene bythe pa lepire, ke ngel me gisht ne goje se ta futi Gimi I Neshove, nipi i Vitos se Hisni Kapos.

   2. K
    Kastriot kotoni

    Ka byth ky ta mohoje qe merr tendera nga gropa septike.

    1. V
     Vranakonti

     Mos ja vini re Titit se gomar plak eshte.Ka rrjedhur.

    2. L
     Latif Dreqi

     Kulmi i absurdit. Pse ka genjyer?! Ndoshta duhet ti thoshte dhe epitetet e tjera si Taulant Bego, Toyota Yaris, Tao i Bandes se Lushnjes.

     1. M
      Muzaka i Ri

      Ti je kokrra e mutit, burre legen pa dinjitet, qe I hodhe celsat e makines te S.Gabrani nje djali te ri pse tu gervish per faji te shoferit tend. Kur erdhen cunat e lagjes iket si legena, nuk pritet policine.

      1. H
       Humoristi

       Burri me bythqire edhe se vete Sali Berisha eshte ky kokrra e kurves me emrin Petrit Vasili qe tregon korrektese e profesionalizem ne topelepirjen e Ilir Metes

       1. S
        Sara

        legen , legen po ti tille legena sa shtrenjte i pagujn shqiptaret vecse...

        1. G
         Goni

         Ky tipi i peshtire eshte bere deputet me 345 vota. E kuptoni o njerez qe e urrejne te gjithe Dhe ka goje del e flet

         1. G
          Goni

          Ky tipi i peshtire eshte bere deputet me 345 vota. E kuptoni o njerez qe e urrejne te gjithe Dhe ka goje del e flet

          1. t
           taras bulba

           E kuptova tani lamash pse te votuan 350 vete ne zgjedhjet e kaluara ?? Se je plere , dhe plerat nuk kane vend ne civilizimin e shoqerise dhe ne parlament ti ndyresire nuk perfaqeson askend , perfaqeson familjet e peshtire , familjen e hajduteve dhe maskarenjve ...familjen e te paskrupullve ...keto jane perfundimet , shikoe veten ne pasqyre tani , dhe sta ka fajin asnje per katandisjen tende ...ptuuuuu plere

           1. J
            Jari

            Zvarritu o Peçooo Vasili o kokrra e B/Q, turpi i këtij Parlamenti, thuaji medjas se sa vota more në Tiranë o Peço zvarraniku, turp.

            1. z
             zen berisha

             Ti vasili nuk ke nder familje se ta kisha qire Ti je sperma e like spijunit mor buz pidh

             1. D
              Dani USA

              Ti me kete qe i keni bere kombit me ne krye Sali e llir meten Doni EnverHoxhen 33 vjecare qe tu zhduke nga faqia e dheut per 33 sekonda,o vemiet e Kombit Shqiptare .

              1. G
               Goni

               vasili i provokuar, nuk eshte gje tjeter vecse nje bole e rruar. lepirsi bythes like florinit dhe mona shurres

               1. 1
                19

                Ky mban ere qen ti rish prane .qelbet era perc si njeri i vdekur .dhe eshte kokra e bythqirit .nusja e vet nuk fle me kte ne krevat vetem per kte arsye .do jet i perzier me jevgjit .

                1. P
                 PL apo LSI ?

                 Ç'është ky mor? Është mëkat të jetë shqiptar ky sojsëz

                 1. B
                  Baftjari

                  O enuk,po si nuk ke turp,mor laper,mor pederast,mor legen mashkull,po ti je per te mbajt per veshesh,mor shkerdhate,jo se u more me Ballen,po te flasësh ti,nje pederast i lindur,nje gerdalle,i pa vlere

                  1. "
                   "BOHOTINA"

                   Ju komentues kini te drejte per kete hale, por e kini mendjen ne vend se nuk njihni te jatin nje Kozma Vasili, qe e urrente e gjithe shkolla " Skenderbej: ku ishte mesues letersie...

                   1. b
                    bajate

                    Kam vetem nje pyetje , ju lutem: me thoni a ka ne boten e soteme njerezore qe te behesh deputet ne parlament me 350 vota? Une jo qe s'do ta pranoja deputetellekun, por do kisha ikur nga Shqiperi dhe do isha fshehur diku mos te komunikoja me me ata qe flisnin shqip Merreni me mend se ç'pllasme eshte.

                    Lini një Përgjigje