"Duke thirrur rroftë mëmëdheu duan të lahen nga gjaku", Rama për Metën e Berishën: Çorbë rublash, nga një ish komunist te një spiun i komunizmit

24 Nëntor 2022, 13:24Politika TEMA

"Duke thirrur rroftë mëmëdheu duan të lahen nga

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer ndaj Sali Berishës dhe Ilir Metës lidhur me akuzat e tyre për projektin e portit të Durrësit.

Teksa citoi Fan Nolin, Rama tha se ata të dy mendojnë se mund të lahen nga gjaku vetëm duke luajtur rolin e atdhetarit, ndërkohë që sipas tij janë përgjegjës për të gjitha të këqijat që i janë bërë vendit.

“Kur flasin për mëmëdheun deri tek ata dy’ njëri i spodalë nga gjirizat përsëri dhe tjetër i sapozbuluar mes spiunëve, thua po si ka mundësi.

Por ‘Dielli’ im zot Nolit i dinte dhe i njihte, si i njihet një zot e di, dhe citoj: Këta njerëz kanë mbajtur kurdoherë në Shqipëri rekordin për vrasje e grabitje, në Shqipërinë e re e shesin veten si mëmëdhetarë duke menduar se do të shpëlahen nga gjaku dhe paudhësi.

Këta ishin, këta janë të njëjtë, është shkencërisht e provueshme, janë të njëjtë që mu si pykë i rrinë Shqipërisë që nga 1912, në çdo Shqipëri të re.

Çorbë rublash, nga një ish komunist dhe spiun të komunizmit. Porti i Durrësit do të sigurojë 12 mijë vende të mirëpaguara”, tha Rama.

 

 

15 Komente

 1. i
  iliri

  po tani u kujtuan keta per te qene shqiptare dhe atdhetare

  1. G
   Gazi

   Berisha esht thjesht nje i paftyr

   1. E
    Enri

    Ai berisha vetem ka vjedhur dhe tani vetem hap debate midis popullit

    1. I
     Ira

     si svdiq te na lente rehat shum i besdisur esht ky berisha

     1. p
      pipi

      Ata i larguan te gjithe nga vendi ca pret me shume nga ata non grada

      1. A
       Armand

       Po e kan refren rroft memedheu e vra e prit sa mundesh

       1. e
        eni

        meta eshte kryehajdutttt

        1. O
         Oligert

         Po nga dashuria e madhe i kan vjedh e shkatrru ket ven gjith ato vite

         1. E
          Erald

          Te shkretet se kshu si jan bo as rubla sju jrp kush mo hahahah

          1. S
           Sokoli

           Dy njerez qe vetem fatekeqsi kane sjellur ne kete vend

           1. A
            Arta

            Saliu nje komunist qe duhet te ishte ne burg

            1. A
             Artani

             Ilir spiun floriu nje njeri i shpifur

             1. i
              ildi

              Meta dhe Saliu dy te kqijat e ketij vendi qe vec shkaterrime na kane sjelle

              1. L
               Lenci

               Hahaha... Komente me 1 rresht. Bravo Endri Fuga. Kur mendoj nga cfare familje vjen me vjen turp per pafytyresine tende. Bej zamet Mero. Botoje.

               1. C
                Cili

                Rrofsbin spihunet e Amerikes

                Lini një Përgjigje