Edmond Spaho i drejtohet Pandeli Majkos: Mos u ndrydh nga çizmja e Ramës, ngrije zërin

24 Nëntor 2022, 11:15Politika TEMA

Edmond Spaho i drejtohet Pandeli Majkos: Mos u ndrydh nga çizmja e

Deputeti Edmond Spaho foli në foltoren e Kuvendit përmes lidhjes live në “Facebook” nga kryetari i PD-së Sali Berisha.

Duke iu referuar debateve në Kuvend për kohën në dispozicion të deputetëve dhe çështjes së Portit të Durrësit, Spaho tha se Parlament pa opozitën ka pasur vetëm në kohën e Enverit dhe nuk do të lejohet të përsëritet. Ai iu drejtua edhe deputetit socialist Pandeli Majko, duke i kërkuar të ngrejë zërin.

“2 mld euro të tjera që ia fal vetes së vetë. Veç këtyre bën përjashtime nga taksat, 220 mln euro të tjera dhe mburret për një fitim hipotetik që do ta paskemi nga 33% prej 380 mln euro. 

4 mld e 200 mln euro ia heq Shqipërisë, pa llogaritur efektet e mospasjes së portit, i cili sot përpunon 4 mln ton mallra dhe në këmbim përpiqet të na hedhë hi syve.

Duhet të lejojë opozitën të flasë. Çdo deputet ka të drejtën të flasë 10 minuta. Nuk ka parlament nëse opozita nuk flet. Parlament pa opozitë ka pasur në kohën e Enverit dhe ne nuk do lejojmë të përsëritet. 

I bëj thirrje dhe kolegëve nga e majta dhe Pandit që ndryshon mimikën, ke qenë student i dhjetorit Pandi, ke luftuar për fjalën e lirë, mos u ndrydh nga çizmja e Edi Ramës. Ngrije zërin dhe jepi të drejtat opozitës”– tha Spaho.

11 Komente

 1. t
  titi

  po ca ti kujtes nga shapja e saiut se te pret mbrapa kuvendit ahahahha

  1. D
   Dea

   Aman ca ti lesh ata te flasin ata jan injorant

   1. K
    Keloo

    Keta skane cfare te bejne edhe rrine kapen me budalliqet kot sa per te bere lajme , a kush ju ka lene juve aty prane te mbaruar

    1. A
     Armand

     Mir o Mondo ashtu meqe ja the ti do flasi tani se lejen tende po priste …a ju keni pjerdh te gjith

     1. i
      ilir

      ik more spahu se po ti qr ku ti kesh kelysh kurve

      1. e
       eni

       PO ti ore edmondo sa here ta ka fut berisha nbyth qe i del kaq ne mbrojtje

       1. D
        Denisi

        Po ju qe jeni futur komplet ne cizmen e saliut

        1. l
         lodi

         mire qe e ngre ti si zerin si goten e rakise ahahhaahhah

         1. R
          Rei

          Aman dolen keto te paaftet e PD-se

          1. i
           ildi

           hajde pallosh hajde, ku jan mbledh gjith kto te pd aman haha

           1. F
            Falje per fjalorin

            PeDja ka pjerdhur.

            Lini një Përgjigje