Tensione në Kuvend, Berisha përplaset me Ballën: Mbylle gojën se po flas unë

24 Nëntor 2022, 10:39Politika TEMA

Tensione në Kuvend, Berisha përplaset me Ballën: Mbylle

Ka nisiur me tensione të ashpra seanca e sotme plenare.

Sali Berisha është futut “live” në Facebook-un e tij, pasi kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i fiku mikrofonin. Ai akuzoi deputetin e PS Taualant Balla se sipas tij ka porositur vrasjen e avokatit Ravik Gurra.

Balla: Kërkoj masë përjashtimi, kërkoj masë.

Albana Vokshi: Jepi fjalën, ose nuk ikim.

Edmond Spaho: Ose jepi fjalën ose na përjashtona të gjithëve,. parlament pa opozitë nuk ka. 

Berisha: Mbylle gojën se po flas unë! Shko në prokurori se je i akuzuar për vrasje.

 

3 Komente

 1. S
  Sllobodanka

  Akuzuesi Sali Berisha duhet te shkoje te beje kallzimin ne Prokurori jo i akuzuari. Taulant Balla duhet te lere mandatin se ka deshtur me Legjendarin e Tropojes, qe po shkruan historine e Shqiperise Postkomuniste.

  1. k
   k

   Pisi non grata, ndyu gjithë kombin. Bën si i çmendur që ta marrin me të mira amerikanët dhe ti japin një llokëm të porti durrësit. Unë mendoj se duhet ti japin …. Një mut.

   1. N
    Non-grata eshte i pameshirshem!

    I ka ardhur fundi, te shkretit! Ai nuk di çfare te beje, nuk di çfare te flase dhe mendjen e ka nen goditjen e panderprere te çekanit non grata! Semundjen e tij ua ka futur edhe kolegeve laro, qe i rrine "lepe-peqe"! I shkreti non grata! Aq shemtueshem sillet, çirret dhe gerthet, saqe nuk te jep mundesine, per te treguar sadopak meshire... Ik, o i shkrete! Ik, se po le nam ne pleqeri! Ne te vertete ti keshtu ke qene tere jeten!

    Lini një Përgjigje