Tensione në Kuvend, Sali Berisha bllokon foltoren

24 Nëntor 2022, 10:31Politika TEMA

Tensione në Kuvend, Sali Berisha bllokon foltoren

Ka nisur me tensione seanca maratonë në Kuvend, pasi debateve mes kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Pas fjalës së Ballës, Berisha kërkoi fjalën për replikë, por nuk kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla nuk e aporovoi diçka të tillë.

Më pas, kryedemokrati bllokoi foltoren dhe deputetë të tjerë të opozitës iu bashkuan.

Kjo bëri që garda të mblidhet garda, duke vendosur një kordon para kryeministrit Edi Rama dhe ministrave të tjerë.

3 Komente

 1. D
  Dardan

  Nuk ia hiqni dot mandatin e Deputetit Perbideshit te Vicidolit, hajini mutin tani legjendarit te Tropojes.

  1. G
   GAZETARE PA SHTYLLE KURRIZORE.

   Mire e ka Dardani Hajani mutin VICIDOLIT.

   1. s
    s'te lejn Aleatet me ja heq ,sepse dun m'u Zbavit

    asht Lexhendari tan karucve demokratike nji ky Sharlatan qe ka 31- vjet rren vret vjedh tradheton gjithcka i shkon e ban Ham - Ham

   Lini një Përgjigje