Vangjel Dule i PBDNJ: Do dalim me kandidatë më vete në zgjedhje, ja 3 bashkitë që synojmë t'i fitojmë

23 Nëntor 2022, 22:25Politika TEMA

Vangjel Dule i PBDNJ: Do dalim me kandidatë më vete në zgjedhje,

Partitë të vogla opozitare duket se nuk do të jenë pjesë e primareve që Sali Berisha ka nisur, por do të dalin me kandidatët e tyre në zgjedhjet vendore të 2023.

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule duke folur në Report Tv konfirmoi se në të paktën 3 Bashki, në Dropull, Finiq dhe Himarë, PBDNJ do të dalë me kandidatin e saj, pasi është i bindur se ka shanse të mjaftueshme për të fituar.

E në një kohë kur Partia Demokratike vijon të jetë e ndarë në 2 pjesë, ajo e Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt, Dule preferon të mos pozicionohet në asnjë palë, por thekson se do të kërkojë mbështetjen nga të dyja palët, pa asnjë dallim, pasi po bëhet me qëllimin e përbashkët për të fituar përballë socialistëve. Për këtë thotë se ka dakordësi edhe me Dashamir Shehin e LZHK, Fatmir Mediun e PR, Agron Duka PAA dhe Nard Ndoka, PDK.

“Do arrihet në një marrëveshje kuadër që një të mbështesë kandidaturën e një forcë tjetër në bashki që kanë veçori të caktuara që favorizojnë njërën ose tjetër. Ne kemi influencë në 3 bashki dhe do kërkojmë forcave të tjera të opozitës pa dallim, nuk mund ‘i drejtohet njërit, dhe jo tjetrit, dhe ke detyrimin që të japësh mbështetje dhe në ato Bashki që nuk ke pretendim. Mbështetjen duhet t’ia japësh atij që ka influencën më të madhe. 

Do dalim me kandidatë tanë në Bashkinë e Finiqit, Dropull dhe Himarë, tradicionalisht, jemi forcë e parë nëpërmjet forcave opozitare dhe për rrjedhojë logjika është që të kemi mbështetjen e të gjitha forcave të tjera politike dhe këtu nuk mund të bësh dallimin. Kemi marrë kontakte me Dashamir Shehin, Agron Duka, Fatmir Mediun si edhe Nard Ndoka, jemi duke koordinuar dhe besoj se do kemi një qëndrim të unifikuar në kuadrin e opozitës në masën më të madhe të mundshme të unifikuar”, tha Dule.

12 Komente

 1. h
  hik er klluf greku

  partia e ktij plehres do shpallu e jashteligjeshme ,sepse ky bo Politikat e Greqise ne Shqiperi . Jane ndyresina te peshtire

  1. K
   Kafsha SUNITE

   Ky eshte tamam trim shqipetar opozitar dhe jo arabet Sali,Shehu Mehdi Agron,Alibeu

   1. U
    Undefined

    Ky nuk eshte shqiptare....por zhabzi Anadolli....si puna jote....

   2. T
    Teute e Modhe

    Tha pareis ta tria....diladi ta arqidia mas. A degjove o ezmeri pakicave.

    1. w
     www.youngtribune.com

     Vangjeli vazhdon dhe kerkon prape poste ne politike.Nuk u ngope more Vangjel ?

     1. A
      Aron

      Imagjinoje te besh marrveshje me Dulen.

      1. J
       Jam Dule evgjiti , bej grekun per pak Euro , nuk j

       Po kush te qi ty mor evgjit muti , ik e bei nje gojore Lul bythes ,qe te futi nga pas portes ne parlament ,atij ik e puthi duart gabel i grekut tipik mosmirnjohes sa iku Luli shkoi si zvaranik pas Berishes.....ty ste votuan as ne fshatrat e minoritetit o bajge , se e din se c'hale je ...ptuuuuu plere

       1. 1
        1912

        Harin do marresh vetem

        1. m
         mo e forta o kur bo dhe Dolja si Fillozof ej

         hahahahahahahaahhahahahaa __________________________________________________________E ka pas thon vet Sokrati - tana t'mirat vijn nga I Gjati o firaun i peshtire ,qe je rrit me buken e shqiptarit dhe e shite bythen per sufllaqet e athines

         1. s
          shko ne greqi armiku i shqiperise

          cfar ben dulja me banden e tij Antishqiptare ? i frymezuar nga janullatosi qe vizoj sipas planeve te athines VorioEpirin si dmth grek kupto ti shqiptari ,prifti gjasme qe erdhi ne shqipni me ngrit gjasme Fene e harruar , pra banda e dules ,ate qe vizoj gjapri zi grek , po tenton ta pushtoje tani fizikishte ! kjo eshte stradegji antishqiptare te cilet vazhdojne te bejne idiotin e lirive te minoritetin ,duke lejuar qe ne shqiperi ,kta bythqima ,te bejne nji politike te hapur antishqiptare . kulmi kur u ben edhe kta bythqire

          1. R
           ROÇKODAN

           Me nard ndoka karin fitojne te gjithe

           1. j
            jam grekqiri gabel

            Ohh sa mirë, tani Dulja jonë grekqiri do fitojë vend në Kuvendin skipetar dhe ne grekqirat zhabzinj do kënaqemi me hajdar allvanosi...

            Lini një Përgjigje