Nga reforma në drejtësi te integrimi në BE, zbardhet takimi i ambasadores Kim me Ulsi Manjën

23 Nëntor 2022, 13:25Politika TEMA

Nga reforma në drejtësi te integrimi në BE, zbardhet takimi i

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim u takua dje me Ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja për të shqyrtuar progresin në zbatimin e reformës në drejtësi dhe rëndësinë e saj për aspiratat e Shqipërisë për integrimin në BE.

Nëpërmjet një postimi ne faqen zyrtare të ambasadës  amerikane në Tiranë, ambasadorja tha se në takimin me Manjën  theksoi sërish që Presidenti amerikan, Joe Biden në qershor 2021 e identifikoi luftën kundër korrupsionit si një interes thelbësor të sigurisë kombëtare, sepse kërcënon sigurinë, barazinë ekonomike, progresin dhe demokracinë.

Takimi i paraprin pjesëmarrjes së Ministrit Manja në Konferencën e Njezetë Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit (IAÇ) në Uashington, DC, 6-10 dhjetor.

3 Komente

 1. m
  metastazat shpellare

  Manja eshte maloku,si kale troje,ne oborrin e Rames: Beni i spak-spurdhjakut,eshte produkt i Manja-Berisha. Zgjohu Amerike dhe vepro per se mbari me ne fund.

  1. L
   Labi qe per zgjuaresi nuk ja ha qeni shkopin

   Sa bukur flet anglisht ULSIU

   1. w
    www.youngtribune.com

    Shoqja Lenka Kim e dha mesazhin e saj . Do hani pras e bar dhe ne nuk ju ndihmojme me .

    Lini një Përgjigje